Mentorship Program/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Менторската програма започна со главна цел за да се комуницира со новите граѓани од новиот свет. Главната задача на менторите е да ги внесе новите играчи во првите чекори од нивниот еЖивот и да ги одговори сите прашања што ги има.

Моментално програмата е активно во следните држави:

 • Албанија
 • Аргентина
 • Босна
 • Белорусија
 • Бразил
 • Бугарија
 • Канада
 • Чиле
 • Кина
 • Хрватска
 • Франција
 • Германија
 • Грција
 • Унгарија
 • Индонезија
 • Иран
 • Израел
 • Италија
 • Република Македонија
 • Холандија
 • Пакистан
 • Парагвај
 • Полска
 • Португалија
 • Молдавија
 • Романија
 • Русија
 • Србија
 • Словенија
 • Шпанија
 • Шведска
 • Турција
 • Обединето Кралство
 • САД

Иако програмата не е достапна во сите држави, тимот на еРепаблик се труди да ја воведе државата во повеќето држави.

Што се менторите?

Менторите се еРепублик играчи кои што играта ја познаваат многу добро, The mentors are eRepublik players that have a good knowledge of the game, имаат навика за образование и подучување и сакаат да ја зголемат базата на корисници на еРепаблик.

Кои критериуми се задолжителни за станување Ментор?

 • Да бидете родени во земјата каде што аплицирате за ментор;
 • Да имате играно еРепаблик најмалце 6 месеци;
 • Да не бидете казнети за кршење на правилата на еРепаблик (исклучоци можат да се направат во некои случаи).

Како се постанува Ментор?

Моментално менторите се поканети во тимот од страна на раководителите на програмата. Моменталниот претседател на државата може да предложи граѓани за менторство со праќање тикет или контактирање на раководителите на програмот: Gucio16 or Oblige директно во играта.

Напомена: Раководителите го задржуваат правото во одбирање кои граѓани ќе бидат ментори.

Менторската лента од перспектива на граѓанинот