Military tutorial/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
فارسیIcon-Iran2.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Podstawowe informacje na temat walki

1. Sprawdź swoje zdrowie: Możesz walczyć, gdy masz 20 punktów zdrowia albo więcej. Jeśli nie masz odpowiedniej ilości zdrowia, możesz zwiększyć ją na trzy sposoby: poprzez jedzenie, dzięki health kitom albo za pomocą szpitali.

  • Ponadto, dobrze by było, gdybyś robił zapasy jedzenia, żeby zmaksymalizować ilość twoich walk, gdyż na początku gry możesz odzyskać tylko 100 punktów zdrowia co sześć godzin. Jeśli jesteś w grupie bojowej, ilość jedzenia jest zazwyczaj dostarczana tobie regularnie. Jeśli jesteś nowym graczem to zaangażuj się w twoją społeczność. Ludzie z twojego kraju mogą wspomóc cię jedzeniem i bronią. Przeglądaj prasę, a szczególnie rządową, aby znaleźć informacje o organizacjach charytatywnych.

2. Kupno broni: Idź na marketplace i kup broń. Możesz walczyć bez broni, ale obrażenia, które zadajesz są wtedy mniejsze. Codzienny trening zwiększa twoją siłę. Im wyższa siła twojej postaci i wyższa siła ognia twojej broni tym obrażenia, które zadajesz są większe.

3. Dołącz do bitwy: Kliknij "Join", aby dołączyć do bitwy. W powstaniach musisz wybrać stronę do której chcesz dołączyc ("Join Resistance" albo "Join [Kraj]").

4. Wybierz broń: Broń jest automatycznie wybierana. Jeśli chcesz zmienić broń musisz kliknąć na odpowiedni przycisk, który znajdziesz tuż pod bronią.

5. Walka: Kliknij "Fight" na ekranie bitwy. Zaatakujesz przeciwnika i stracisz 10 punktów życia. Gdy oponent straci całe zdrowie twoje obrażenia zostaną wliczone do bitwy. Dodatkowo, 10% twoich obrażeń zostanie wliczone do rangi. Jeśli przycisk Fight nie jest czerwony to znaczy, że twój kraj nie jest zaangażowany w bitwę albo poziom twojego zdrowia jest poniżej 20 punktów.

Parę faktów

Rising battlefield.jpg

Interface użytkownika

Kampanie

W przeciwieństwie do starszych wersji eRepublik, za każdym razem, gdy region zostanie zaatakowany lub zostanie rozpoczęte powstanie, rozpoczyna się kampania. Każda kampania zawiera indywidualne bitwy, które trwają od 1.5 godziny do 2. Aby wygrać jedną bitwę, jedna strona musi osiągnąć 1810 punktów, zanim zrobi to druga strona. Aby wygrać całą kampanię trzeba wygrać 8 bitw. Kampanie mogą być krótkie i trwać 12 godzin, ale mogą być długie i trwać nawet 30 godzin. Na koniec każdej bitwy, osoby, które zrobią najwięcej obrażeń dostaną medal Battle Hero i 5 sztuk złota. Na koniec każdej kampanii osoby, które zrobiły najwięcej obrażeń w trakcie kampanii dostaną medal Campaign Hero i 5 sztuk złota.


Twój przeciwnik i zdobywanie punktów

Możesz obejrzeć status wrogów, wraz z ich przewagą (która jest wyrażana w procentach) i kto walczy dla nich. Pasek z obrażeniami przeciwników zawsze będzie czerwony i umieszczony po prawej stronie paska, niezależnie od ich stanu (jako atakujący/obrońca). Z każdą chwilą gra przyznaje punkty stronie, która wygrywa, czyli tej, której żołnierze zrobili więcej obrażeń. Jeśli jakaś strona dominuje, ale druga strona jest ekstremalnie blisko (czyt. do wyrównania brakuje mniej niż 1%), wtedy gra może nagrodzić obydwie strony punktami.

Limit zdrowia

Trzeba mieć co najmniej 20 punktów zdrowia, aby móc walczyć.

Cechy broni

  • Siła ognia: Siła ognia broni, pomnożona przez twoja siłę pokaże ile możesz zadać obrażeń.
  • Wytrzymałość: Wytrzymałość broni określa ile razy możesz użyć broni zanim się zniszczy. Każda walka redukuje wytrzymałośc broni o 1.

Jak działają szpitale

Szpitale mogą być używane tylko przez obrońców regionu. Szpital musi być postawiony przed atakiem na region w którym szpital stanie. Szpital może być użyty tylko, jeśli aktualnie trwa bitwa o odpowiednim numerze, który odpowiada numerowi miejsca w którym jest postawiony szpital. Przykład: jeśli szpital został umieszczony w polu numer 2 wtedy obrońcy mogą go użyć tylko podczas drugiej bitwy.

Jeśli oba powyższe warunki są spełnione (tj. trwa aktualnie bitwa z szpitalem) to obrońcy mogą użyć szpitala w bitwie określoną ilość razy, która jest zależna od jakości szpitala. Przykład: jeśli maksymalna ilość użyć dla szpitala wynosi 8, wtedy każdy obywatel może go użyć tylko 8 razy.

Każdy szpital ma odpowiednia wytrzymałośc i, jeśli poziom wytrzymałości osiągnie 0 wtedy szpital zniszczy się. Przyklad: jeśli wytrzymałość szpitala wynosi 25000, wtedy szpital może odnowić tylko 25000 punktów zdrowia obrońcom zanim się zniszczy.

Statystyki bitw

Jeśli klikniesz na "Battle stats" wyświetli się piątka obywateli, którzy zadali najwięcej obrażeń po twojej stronie, statystyki są dla każdej bitwy osobno i są zsumowane z wszystkich bitw.

Zobacz również

Więcej instrukcji znajdziesz na Fight i Battlefield.


Menu Rising

Homepage · Rynek · Reguły · Historia · Społeczeństwo