Ministria e Mbrojtjes

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Ministri i Mbrojtjes, i njohur gjithashtu si Ministri i Mbrojtjes, Sekretari i Mbrojtjes, apo Drejtori i Mbrojtjes ishte një pozicion përdorues krijuar. Në tetor të vitit 2012, ajo u bë një titull politike. Ky person është i zgjedhur nga Presidenti. Ministrat e Mbrojtjes janë zakonisht në krye të organizimit të përpjekjeve ushtarake të tilla si blerja e armëve dhe ushqim për ushtarët dhe të administrojë ushtrinë.

Zëvendës Ministri ose Deputeti i Mbrojtjes

Disa vende që zgjedhin të kenë një Ministrin e Mbrojtjes të zgjidhni një Zv Minister për të ndihmuar ministrin në detyrave të tij ose të saj.

Shiko edhe këtë


Back.gif Ktheu tek faqja Minister