Para Piyasası

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
eRepublik’te her vatandaş kendi para birimini altına, altını da kendi para birimine dönüştürebilir. Tecrübe seviyesi 15 ve üzeri olan (veya 15 level altı olan ve altın satın alan) vatandaşlar altınlarını kendi para birimine dönüştürebilir. Para ve altın dönüşümünü yapmak için Pazarlar menüsünden Para Piyasası'na girmelisiniz.

Not: Para piyasası veya bağışlar yoluyla günlük maksimum 10 altın alabilirsiniz.


Para piyasası.png


  • Bu butona Icon - Monetary market gold currency swap.png basarak değiş tokuş yapmak istediğiniz birimleri değiştirebilirsiniz.

Bu sayfa en düşük teklif ilk sırada olmak üzere tüm eRepublik vatandaşlarının yaptığı teklifleri içerir.

Satın Almak

  • Almak istediğiniz miktarı (virgülden sonra en fazla 2 hane olacak şekilde) yazınız.
  • ‘Satın Al’ tuşuna basınız.

Satın Al tuşuna basarsanız karşınıza bir yazı gelecektir: (Miktar1) (GOLD/TRY) (Miktar2) (TRY/GOLD) karşılığında satın alınsın mı? Tamam/İptal. Miktar1 sizin satın almak için Satın Al alanına yazdığınız miktardır.

Eğer Tamam a tıklarsanız, bir bilgilendirme mesajı belirecektir: (Miktar2) (GOLD/TRY) karşılığında (Miktar1) (TRY/GOLD) satın aldın. Böylece iki hesap arasında para transferi gerçekleşir. Teklifi sunan kişi para transferinden sonra bu transferin gerçekleştiğine dair bir bildirim alır. Eğer İptal e tıklarsanız yazı penceresi kapanır.

  • Eğer satın almak istediğiniz miktarı karşılayamıyorsanız (paranız veya altınınız yetmiyorsa) şu mesajı alırsınız: Bu işlemi yapacak yeterli mali gücün yok.

Yeni Teklif Sunmak

Teklif ekle tuşuna basarsanız karşınıza bir satırlık bir ekran gelecektir. İlk kutucuğa satmak istediğiniz altın veya para miktarını virgülden sonra en fazla iki hane olacak şekilde yazmalısınız. Döviz kuru kutucuğuna ise satmak istediğiniz para veya altının birim fiyatını girmelisiniz. Yine Icon - Monetary market gold currency swap.png tuşuna basarak satmak istediğiniz birimi değiştirebilirsiniz.

  • Eğer hesabınızda olan miktardan daha fazla bir miktarda altın veya para satmak isterseniz şu mesaj belirecektir: Bu işlemi yapacak yeterli mali gücün yok.
  • Eğer satmak istediğiniz miktar hesabınızda bulunan miktardan az ise şu mesaj belirecektir: Teklif başarıyla kaydedilmiştir.

Bir teklif yaptığınız zaman, siz silene veya değiştirene kadar teklif yaptığınız miktar geçici olarak hesabınızdan silinir.

Tekliflerim tuşuna basarak istediğiniz zaman mevcut tekliflerinizi silebilir veya değiştirebilirsiniz.

Özel Uyarı: Para piyasasına koyduğunuz teklifler 10 gün(240 saat) sonra otomatik olarak kaldırılır ve teklifin kaldırıldığına dair uyarı alırsınız.

Spekülasyon

Para Piyasaları ile günlük kazancınızın dışında kurlar ile oynayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Tabii bu şekilde para kazanmak, öngörü ve tecrübeye ihtiyaç duyulan bir iştir. Yeni oyuncuların yatırım yapmak istedikleri döviz miktarlarını bir süre takip etmeleri tavsiye olunur.


Back.gif Market sayfasına geri dön

Back.gif Tutorial sayfasına geri dön