Mutual protection pact/Latviešu

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Alianse, zināma arī kā Savstarpējās Palīdzības pakts (MPP), ir aizsardzības līgums starp divām valstīm. Ja vienai no valstīm, kura ir noslēgusi paktu, uzbrūk, tad otra valsts automātiski kļūst par sabiedroto karā. Ja valsts ir sabiedrotā karā, tad tās iedzīvotāji var cīnīties par sabiedroto no savas valsts zemes nekur neceļojot. Šis līgums ir labvēlīgs, jo valsts var rēķināties ar to, ka sabiedrotie dosies palīgā, ja tev uzbruks. No otras puses, tu būsi spiests cīnīties pret jebkuru uzbrucēju, kas uzbruks tavam sabiedrotajam – pat tad, ja uzbrucējs ir tavs sabiedrotais citā savienībā.

Īsumā, kad valsts aktivizē citas valsts alianses uzbrūkot šīs valsts oriģinālajam reģionam, tad šī valsts var doties pretuzbrukumā uzbrucējam (gan oriģinālajos, gan neoriģinālajos reģionos) kopā ar visiem saviem sabiedrotajiem.

Kā alianses tiek noslēgtas

Mutual protection pacts.png

Piezīme : Noslēgt aliansi maksā 100 zeltus no katras valsts kases. Tā būs aktīva 30 dienas.

Aliansi balsošanai izvirza prezidents, gluži tāpat kā jebkuru citu likumu. Kad prezidents izvirza aliansi balsošanā kongresā, 100 zelti tiek izņemti no abu valstu kasēm. Kongresa biedriem ir jābalso par vai pret abās valstīs. Ja abi kongresi pieņem, tā stāsies spēkā no dienas, kad alianse tika atzīmēta kā pieņemta uz 30 dienām. Ja tā netiek pieņemta vismaz vienā kongresā, tad 100 zelti tiek atgriezti abu valstu kasēs.

Alianses var izvirzīt un balsot par tām jebkurā brīdī, pirms to termiņu beigšanas.

Pēc 30 dienām alianse automātiski tiek atcelta. Pirms tas notiek, prezidents var izvirzīt vēl vienu aliansi ar to pašu valsti, un, ja kongress balso par, tad beigu datums tiek pārcelts par 30 dienām.

Drauga drauga atcelšana

Lai gan aliansēm ir doti iztecēšanas termiņi, tās tiek automātiski atceltas, ja valsts uzbrūk valstij, kurai ir noslēgta alianse ar to (zināma arī kā "friend of a friend cancellation")

Piemērs: Ja Zviedrijai un Vācijai abām ir alianse ar Poliju, un Zviedrija uzbrūk Vācijai, tad alianse ar Zviedriju un Poliju tiks atcelta.

Piezīme: Aktivizētas alianses (skatīt zemāk) netiek atceltas, ja valstis uzbrūk viena otrai.

Alianšu aktivizēšana

Jebkurā karā, gan valstij, kurai uzbrūk, gan valstij, kura aizsāka karu, var būt sabiedrotie caur aliansēm.

Aliansēs atsevišķi tiek definēts "uzbrucējs" un "aizstāvis"

Uzbrucējs – valsts, kura ir sākusi militāru uzbrukumu noteiktam reģionam, tā var arī nebūt valsts, kura aizsāka karu.

Aizstāvis – pašreizējais reģiona īpašnieks, kuram tiek uzbrukts.

Lietas, kuras jāatceras saistībā ar aliansēm:

Karos alianses nav aktīvas, līdz tās netiek aktivizētas
Alianses tiek aktivizētas, kad valsts aizstāv savu oriģinālo reģionu, t.i. – reģionu, kurā nav iespējams sākt pretošanās karu.
Reiz aktivizēta, alianse ir aktīva tik ilgi, kamēr tās termiņš iztek. Miera līgumi var atcelt karus, kuri ir aizsākti caur aliansēm, taču šie karu tiks atsākti, ja alianse tiek aktivizēta.

Piemērs: Valstij A ir alianse ar valsti B. Valsts C uzbrūk valsts A oriģinālajam reģionam, un valsts B kļūst par valsts A sabiedroto karā pret valsti C caur aliansi. Ja valsts B un valsts C noslēdz miera līgumu, tad valsts B vairs nebūs sabiedrotais valstij A šajā karā. Tomēr, ja valsts C uzbrūk valsts A oriģinālajam reģionam, valsts B atkal kļūs par valsts A sabiedroto. Šis likums arī attiecas uz kariem, kuri ir sākti ar ķēdes reakciju (skatīt zemāk).

Aktivizētas alianses atbalstīs jebkuru turpmāko kauju jebkurā reģionā.

Ķēdes reakcija

Balstīta uz augstāk minētajām "uzbrucēja" un "aizstāvja" definīcijām, ja valsts robežojas ar uzbrucēju, kurš uzbrūk tās sabiedrotajam, jauns karš tiks atvērts starp uzbrucēju un valsti, kurai ir robeža ar to.

Piemērs: Ja Latvijai un Lietuvai ir kopīga robeža un Latvija uzbrūk Igaunijai, kurai ir MPP ar Lietuvu, tad tiek atvērts jauns karš starp Latviju un Lietuvu, pateicoties tam, ka Lietuva ir Igaunijas sabiedrotā karā pret Latviju.

Skatīt arī

Ārējās saites


Back.gif Atgriezties uz lapu Country administration

Back.gif Atgriezties uz lapu Military


Kareivja darbības

Kara pamācībaKaršKara pasludināšanaDabas ienaidnieksGaisa trieciensKaujas lauksAircraft battleDivision battlePretošanās karšDeterminationEmpireDefence shield
Wars in-game pageMilitāro konfliktu saraksts