New citizen message/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Arritshme nga menuja kryesore - Community - My country - të administratës Vendi

Icon law new citizen message.png Nëse nuk ka ligj në pritje për të votuar, presidenti mund të propozojë një mesazh (dhe anëtarët e Kongresit duhet të bien dakord mbi të) i cili do të marrë nga çdo qytetar porsalindur në një vend (në qoftë se ata janë të lindur në një rajon të pushtuar, ata do të merrni Mesazhi i vendit të shtetësisë që ai zotëron). Ajo do të marrë pas një regjistrim të suksesshëm në mesazhet kutinë e qytetarëve reja. Mesazhi i tanishëm do të shfaqet në fushën e formës.

Shënim: Ky mesazh nuk mund të jetë më shumë se 1500 shkronja


Laws that can be proposed by

President: New citizen message · MPP · Declare war · Airstrike · Propose peace · Trade embargo · Resource concession · Leave alliance · Change alliance leader
Congress: Country donations · Minimum wage · President impeachment · Issue money · Change taxes · Accepting citizenship
Either President or Congress: Natural enemy
Dictator: Any of the above Laws except New citizen message and President impeachment