News/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Wiadomości w eRepublik działają jako stała platforma komunikacyjna pomiędzy wszystkimi obywatelami. Służy do promowania pomysłów, informowania obywateli a nawet do szerzenia propagandy. Dzieki regularnemu czytaniu wiadmości zawsze bedziesz na bierząco we wszystkich krajowych i ogolnoświatowych sprawach. Najlepszą drogą do zyskania sławy przez nowego użytkownika jest pisanie i komentowanie artykułów. Pisz ciekawie, a szybko wyrobisz sobie marke.

Wiadomości ze strony domowej

Homepage news.png

Pod nagłówkiem "News" widzisz linki z różnymi kategoriami. Kategorie to:

  • Pierwsze kroki w eRepublik
  • Rozkazy wojenne
  • Analizy militarne
  • Debaty oraz analizy polityczne
  • Wiadomości biznesowe
  • Artykuły społeczne i rozrywkowe
  • Gazety subskrybowane

Kliknij na jedna z kategorii aby zobaczyć artykuły o tematach jakimi jesteś zainteresowany.

Strona wiadomości

Ta strona jest łatwo dostępna wybierając na pasku menu "community" i "news".

News-selectors.png

Możesz użyć ikonek na stronie, aby uzyskać dostęp do artykułów pogrupowanych w poszczególnych kategoriach. Użycie pierwszej po lewo rozwijanej ikony da możliwość sortowania artykułów według : najlepszej oceny oraz daty udostępnienia. Lewa ikonka daje także możliwość zobaczenia ostatnich wojennych wydarzeń, subskrypcji oraz najwyżej ocenianych międzynarodowych artykułów. Dzięki drugiej ikonce wybierzesz z jakiego kraju mają być wyświetlane wiadomości.

Ikony kategorii znajdują się zaraz po prawej od rozwijanych ikon. Wiecej o kategoriach dalej.

Po prawej widzisz liczbę zasubskrybowanych gazet.

Kategorie

Jest 7 róznych kategorii wiadomości w eRepublik. Gdy edytor chce opublikować artykuł, musi wybrać kategorie w której chce go umieścić.

Icon-media-First steps in erepublik.png Pierwsze kroki w eRepublik

Każdy kiedyś był nowy w eRepublik. W tej sekcji każdy może swobodnie umieszczać poradniki dla nowych obywateli. Wyjątkowością tej kategorii jest to że nowe artykuły są widoczne 1 tydzień a nie 2 dni.

Icon-media-Battle orders.png Rozkazy wojenne

Jak mówi tytuł kategoria ta służy do przekazywania rządowych oraz poza rządowych rozkazów. Pamiętaj aby zajrzeć tam od czasu do czasu aby wiedzieć w jakiej bitwie twój kraj potrzebuje cię najbardziej.

Icon-media-Warfare analysis.png Analizy Militarne

Czasami wojna może być skomplikowana i ciężka do zrozumienia. Jest to sekcja dla dziennikarzy którzy nie boją sie wyzwań : wszystkie raporty oraz analizy militarne powinny być umieszczane tutaj. Jeśli interesuje cie wojna, ta sekcja jest stworzona wprost dla ciebie.

Icon-media-Political debates and analysis.png Debaty oraz analizy polityczne

Polityka jest ważna częścią eRepublik. Jeśli chcesz zostać usłyszany, możesz tutaj napisać o swoich politycznych celach i pomysłach. Jeśli chcesz zostać wybrany do kongresu możesz w tej kategorii prowadzić własną kampanie wyborczą. Możesz tutaj także umieszczać analizy dotyczące obecnej sytuacji politycznej.

Jeśli jesteś zainteresowany polityka, to miejsce jest dla ciebie !

Icon-media-Financial business.png Wiadomości biznesowe

Dlaczego obecny kurs wymiany waluty jest taki niski ? Gdzie przepadły wszystkie pieniądze ze skarbu państwa? To miejsce dla tego typu artykułów ! Jeśli to felieton ekonomiczny, to jest to właściwa kategoria dla niego. Możesz tutaj dostać także kilka rad dotyczących dysponowania walutą... Nigdy nie wiadomo...

Icon-media-Social interactions and entertainment.png Artykuły społeczne i rozrywkowe

Jeśli artykuł nie dotyczy żadnej z powyższych kategorii to jest miejsce dla niego. Konkursy, gry oraz inne głupstwa umieszczane są tutaj.

Icon-media-Newspaper subscriptions.png Gazety subskrybowane

Jest to kategoria którą możesz dostosować. Jeśli prenumerujesz gazete (jesteś abonamentem), artykuły z subkrybowanych gazet znajdą się właśnie tutaj. Najnowszy artykuł jest zawsze pierwszy na liście. Możesz zobaczyć maksymalnie 20 artykułów z zasubskrybowanych gazet.

Inne metody sortowania

Po kilku kategoriach wytłumaczonych wyżej, jest jeszcze pare innych metod sortowania artykułów które możesz znaleźć na stronie.

Międzynarodowe najwyżej oceniane wiadomości

Ta sekcja zawiera razem 50 artykułów, z każdego kraju po jednym. Aby dostać się na tą liste twój artykuł musi być najwyżej oceniony w twoim kraju. Jednakże artykuły z kategorii "Analizy militarne" oraz "Pierwsze kroki w eRepublik" nie są tutaj wyświetlane.

Porada - ta kategoria jest wyświetlana poprzez wciśniecie kombinacji klawiszy SHIFT+T

Krajowe najwyżej oceniane artykuły

eRepublik link: https://www.erepublik.com/en/news/rated/all

Ta sekcja daje dostęp do listy do artykułów z twojego kraju na najwiekszą liczbą głosów. Artykuł z każdej kategorii bedzie tutaj widoczny. Możesz tutaj zajrzeć jeśli jeszcze cie zdecydowałeś co chcesz przeczytać.


Media Module

Newspaper Write article Article Press director Subscriptions