Nafta

From eRepublik Official Wiki
< Oil
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Nafta në Jetën Reale
 
Icon - Oil.png Nafta është një lëndë e parë që i jep bonus për armë dhe kompanitë e para arma materiale.

Naftës është një nga 5 burimeve që jep bonus për armë dhe kompanitë e para arma materiale. Secila nga këto 5 burimeve jep rritje prej 20% produktivitetit për këto kompani. Edhe në qoftë se një vend ka më shumë se një burim nafte rritja e produktivitetit do të jetë afati deri në 20%. Për të parë që kanë burim rajonet Nafta, shih Rajonet Prodhuese.


Materialet e papërpunuara Burim
Icon - Food Raw Materials.png Material ushqimore të papërpunuara Icon - Fish.png Peshk · Icon - Fruits.png Fruta · Icon - Cattle.png Bagëti · Icon - Grain.png Grur · Icon - Deer.png Drer
Icon - Weapon Raw Materials.png Material armëve të papërpunuara Icon - Iron.png Hekur · Icon - Aluminum.png Alumin · Icon - Oil.png Naftë · Icon - Saltpeter.png Nitrat Potasi · Icon - Rubber.png Rubin
Icon - House Raw Materials.png Material shtëpi të papërpunuara Icon - Sand.png Sand · Icon - Wood.png Wood · Icon - Clay.png Clay · Icon - Limestone.png Limestone · Icon - Granite.png Granite
Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Material avion të papërpunuara Icon - Magnesium.png Magnez · Icon - Titanium.png Titan · Icon - Wolfram.png Wolfram · Icon - Cobalt.png Kobalt · Icon - Neodymium.png Neodymium