One:Achievements/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

  • Постигнувањата се претставени со икони во профилот на граѓанинот.
  • Постигнување може да се добие повеќе од еднаш ако потребните услови се повторуваат повеќе пати како што е означено со бројот во трофејот што го добивате повеќе пати. (Trophynumber.png).
  • Кога ќе постигнете нешто, вие ќе добиете мапа на богатство. Ако некој што сте го поканиле заработи некоја од доленаведените награда тогаш вие ќе добиете 10% од неговата награда добиена од мапа на богатството.


Icon achievement Hard Worker off.gif Hard Worker:
Граѓанинот работел триесет (30) дена во низа. Ова важи за секаде каде што сте работеле во било која држава само главната цел е 30 дена во низа да работите.
Icon achievement Country President off.gif Country President:
Граѓанинот бил избран за Државен Претседател.
Icon achievement Super Soldier off.gif Super Soldier:
Граѓанинот напреднал за (5) нивоа на сила и се борел најмалку еднаш.
Icon achievement Congress Member off.gif Congress Member
Граѓанинот бил избран како Член на Конгресот (Конгресмен).
Icon achievement Battle Hero off.gif Battle Hero:
Граѓанинот нанел најголема штета во битката.
Icon achievement Media Mogul off.gif Media Mogul:
Граѓанинот што собрал илјада (1000) претплатници на неговиот/нејзиниот весник.
Icon achievement Resistance Hero off.gif Resistance Hero:
Граѓанинот што дигнал востание и притоа тоа завршило успешно .
Icon achievement Society Builder off.gif Society Builder:
Граѓанинот што поканил десет (10) луѓе кои стигнале искуствено ниво 6.V1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · Заедница