One:General manager/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.Здравје и термини поврзани со него

Здравје · Храна · Куќа · Болница · Подарок · Прва Помош · Тренирање · Работење · Генерален Директор · Војување · Билет · Смрт · Revive

Генерален Директор на компанијата е човекот кој ја поседува компанијата.

За да биднете Генерален Директор, вие морате да купите или да создадете некоја компанија. За да го направите ова треба да сте работеле барем еден ден во Новиот Свет односно да бидете поранешен вработен. Организациите исто така можат да служат како Генерални Директори.

Како Генерален Директор вие не можете да работите. Вие ќе добивате пари од профитот на вашиот бизнис. Дополнително, ќе губите по 1 поен здравје на ден за секоја компанија што ја поседувате. Поради тоа организациите често се создаваат за да управуваат со компаниите со можност сопственикот да може повторно да работи.

Генералните Директори имаат дополнителни можности во страната на компанијата што им овозможуваат да понудат работно место, управуваат со вработени, продаваат стока и да купуваат суровини.

Исто така видетеV1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · Заедница