Menaxheri i Përgjithshëm

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Health and what influences it

Health · Food · House · Hospital · Health kit · Training · Working · Fighting · Moving ticket

Një Menaxher i Përgjithshëm i një kompanie është pronari i saj.

Të bëhet një menaxher i përgjithshëm, ju duhet të blini ose të krijojnë një biznes. Organizatat mund të shërbejë gjithashtu si Menaxherët e Përgjithshme, por ata nuk mund të krijojnë apo të blejnë kompani.

Menaxherët e përgjithshme mund të punojnë në kompanitë që ata zotërojnë. Për ta bërë këtë ju duhet të shkoni në vendet e mia - Kompania dhe shtypni "Puna si menaxher" button. Kur punon si menaxher, ju do të punojnë si ju jeni një punonjës. Megjithatë ju do të humbni 10 pikë e shëndetit kur punon si menaxher dhe ju nuk do të merrni pagë sa ju jeni pronar i kompanisë. Megjithatë ata nuk mund të jetë një punonjës në kompanitë që ata zotërojnë.

Menaxherët e përgjithshme kanë opsione shtesë në kompani (faqe prezantim) që mundësojnë ata për të postoni punë, menaxhojnë punonjësit, shesin mallra, dhe blerjen e lëndëve të para.

Shiko edhe kete