One:Gift/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

Подароци

Icon - Gift.jpg

Quality Cost Bonus
Quality 1 +1 Здравје
Quality 2 +2 Здравје
Quality 3 +3 Здравје
Quality 4 +4 Здравје
Quality 5 +5 ЗдравјеПодароците го подобруваат здравјето на примачот. Квалитетот на подарокот го одредува зголемувањето на здравјето. Граѓаните може да добиваат по 10 здравствени поени на ден во подароци.

Подароците може само да ви бидат праќани што значи дека не можете да купувате подароци и да ги користите на себе.

Понуди подарок

За да дадете подарок на друг граѓанин треба да:

  1. Купите подарок од пазарот
  2. Најдете го граѓанинот и отворете го неговиот профил
  3. Кликнете на "Offer Gift(Понуди подарок)" што се наоѓа на десната страна
  4. Подарокот со најголем квалитет од вашиот инвентар ќе биде искористен
  5. Ќе добиете потврдна порака

Производство

На компаниите им се потребни дијаманти за да создадат подароци.


Исто така видете


Продуктите

Храна · Подароци · Билети · Оружја · Куќи · Болници · Одбранбени Системи


Здравје и термини поврзани со него

Здравје · Храна · Куќа · Болница · Подарок · Прва Помош · Тренирање · Работење · Генерален Директор · Војување · Билет · Смрт · Revive