One:Health/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.Воени Активности

Сила · Кампови за Тренинг · Воен Чин · Воено Поле · Војување · Формула за Штета

Здравјето е една од најважните работи во твојот eRepublik живот.

  • Ако здравје ви е под 10, нема да можете "работете", "тренирате" или "пукате".

Губење на здравјето

Вашето здравје се намалува од различни фактори, и тоа од:

  • работење: -10 здравје
  • тренирање: -10 здравје (за секој тренинг - Максимум: -50 на ден);
  • Секој пат кога се борете: -10 здравје.
  • Преселување, ако користете билет за преселување ќе изгубите од 4 до 0 здравје во зависност од квалитетот на билетот. Ако патувате без билет односно ќе искористите пари за преселба тогаш нема да загубите здравје.

Зголемување на здравјето

Можете да го зголемувате здравјето инстанто од:V1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · Заедница