One:Moving ticket/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.


Билет

Icon - Moving Ticket.jpg

Quality Cost Bonus
Quality 1 -2 Здравје на патување
Quality 2 -1 Здравје на патување
Quality 3 Нема ефект
Quality 4 +1 Здравје на патување
Quality 5 +2 Здравје на патувањеБилетите мора да се купат и да се искористат од граѓанин или организација за преместување во друг регион или држава. Квалитето на билетот одредува како ќе влијае патувањето на граѓанинот врз неговото здравје. Организациите немаат здравје па не можат да изгубат здравствени поени.

Колку е поголем квалитетот на билетот толку помалку здравје гупи играчот. Двата најдобри квалитети на билете(наречени Q4 и Q5) всушност ќе му донесат на играчот плус здравје.

Граѓаните не можат да патуваат(во друга држава) ако се:

  • вработени
  • членови на политичка партија
  • конгресмени
  • претседатели

Ако граѓанинот има куќа, тогаш таа автоматски ќе се премести со нејзиниот сопственик.

Производство

За производство на билети потребна е нафта.

Исто така видете


Продуктите

Храна · Подароци · Билети · Оружја · Куќи · Болници · Одбранбени Системи


Здравје и термини поврзани со него

Здравје · Храна · Куќа · Болница · Подарок · Прва Помош · Тренирање · Работење · Генерален Директор · Војување · Билет · Смрт · Revive