One:Profile/Türkçe

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.


Bu sayfaya, sol taraftaki kalıcı profil önizlemesindeki vatandaş isminizin üzerine tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz. Profil sayfanızda, eRepublik 'teki vatandaşınızla ilgili tüm bilgileri çeşitli kategorilere bölünmüş olarak bulabilirsiniz.


Üst Bölüm

Bu bölümde resminizi, vatandaş adınızı, yaşadığınız yeri (ülke, bölge) ve en son seslenmelerinizi (next/previous düğmeleri ile tüm seslenmelerinize bakabilirsiniz) bulacaksınız. Burada resmi eRepublik Wiki 'sindeki kendi makalenize yönlendirilmiş bir wiki linki de vardır. Ayrıca "Edit profile (Profil düzenle)", "Change residence (Yer değiştir)", "Donation list (Bağış listesi)" gibi linklerde mevcuttur.

Profile 1.jpg

Hesap Bölümü

Vatandaşınızın hesapları görünmektedir. Gold (Altın) ve yerel para hesabınız (Türkiye için TRY) standart olarak açık olmaktadır. Herhangi bir yeni bir ülkeyi ziyaret ettiğinizde, o ülkenin ulusal para hesabı da hesaplarınız kısmında görülecektir.

Profile2.jpg

Envanter Bölümü

Standart olarak, marketten aldığınız ürünleri koyabileceğiniz 20 tane envanter yeriniz mevcuttur. Envanterinizdeki bir üründen kurtulmak istiyorsanız, ürünün üzerine geldiğinizde çıkan 'X' düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu düğmeye tıkladığınızda ürün envanterinizden atılacaktır.

Aynı zamanda eviniz de envanterinizde görünecektir!!!

Envanterinizi “Extra storage” paketini satın alarak 50 yere kadar genişletebilirsiniz.

Profile 3.jpg

Özel bilgiler

Üç etiket şeklinde düzenlenmiştir: Career (Kariyer), Bio (Yaşam) ve Friends (Arkadaşlar).

Tabs.jpg

Career tab (Kariyer etiketi)

Burada vatandaşınızın başarılarını (One:Achievements) ve kariyerini göreceksiniz. Vatandaşınız, ekonomi, politika, askeriye ve medya gibi eRepublik 'in çeşitli alanlarında uğraş verebilir. Vatandaşınızın aktivitesi genel bir bakışla çeşitli bölmeler altında bulunabilir:

Career.jpg
 • Ekonomik genel bakış - Şirket (şirket logosu ve ismi), şirketteki pozisyon (genel müdür (general manager) / işçi (employee)) veya işsiz (unemployed).
 • Politik genel bakış - İdari pozisyon (herhangi biri: ülke başkanı (country president) / meclis üyesi (member of congress) / parti başkanı (party president)), artı üyesi olduğunuz partinin ismi ve logosu.
 • Askeri genel bakış - Rütbe (Rank) (kahramanlık (hero)-dövüş (fights) sayısına bağlı olarak), dövüşlerinizin (fights) toplam sayısı ve süper dövüşlerinizin (super fights) sayısı.
 • Medya genel bakış - Gazetenizin ismi ve logosu (eğer sahipseniz).

Bio tab (Yaşam etiketi)

Bio.jpg

Bu bölümde yaşamsal bilgiler listelenmiştir

 • Sağlık (Wellness) göstergesi
 • Tecrübe Puanları (One:Experience points) seviyesi ve bir sonraki seviyeye ulaşmanız için gereken puanları gösteren devingen bir çubuk
 • Her alandaki (inşaat (construction), üretim (manufacturing), kara (land)) ekonomik kabiliyet (skill) ve askeri dayanıklılık (strength) seviyesi.
 • Vatandaşların eRepublik 'teki yaşı

Not: Ekonomik yeteneğiniz (skill) her işe (work) gittiğinizde, askeri dayanıklılığınız (strength) da her antrenmana (train) gittiğinizde artar.Friends tab (Arkadaşlar etiketi)

eRepublik 'teki tüm arkadaşlarınız burada listelenir. Herhangi birini resmindeki 'X' düğmesine basarak arkadaşlıktan çıkarbilirsiniz.

Friends.jpg

Diğer özellikler

Başka bir vatandaşın profilini gezerken aşağıdaki özellikler görülebilir.

Friend2.jpg
 • Send Message (Mesaj gönder) - başka bir vatandaşa oyun-içi mesaj gönder
 • Add as friend (Arkadaş olarak ekle) - eğer kişi arkadaşınız ise bu düğme 'Remove friend' (arkadaşlıktan çıkar) ile yer değiştirecektir
 • Offer gift (Hediye ver) – arkadaşınızın sağlığını yükseltmek için ona hediye verebilirsiniz. Sağlığı, verdiğiniz hediyenin kalitesi kadar yükselecektir. Eğer kullanıcının sağlığı 100 ise veya o günlük hediyelerden gelen 10 sağlık limitini doldurduysa bu özellik kullanılamaz.
 • One:Donate (Bağış) - diğer oyuncu ya da organizasyonlara para veya ürün bağışlayabileceğiniz sayfayı açar.Back.gif One:My places/Türkçe sayfasına geri dön

Back.gif One:Tutorial/Türkçe sayfasına geri dönV1 Menu

Eğitim Arşivi · Yerlerim · Market · Bilgi · Kurallar · Geçmiş · Topluluk