One:Retreat-Attack/Türkçe

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

Geri çekilme-saldırı taktiği eRepublik savaşlarında kullanılan bir taktiktir. Saldıran tarafın başkanının savaş sırasında bir bölgeden çekilmesi ve aynı bölgeye saldırı düzenlemesi yoluyla yapılır. Geri çekilme-saldırı taktiğini uygulamak, insiyatif taktiği uygulayacak tarafta değilse, mümkün değildir.


Prosedür

Geri çekilme-saldırı taktiğini uygulamak isteyen başkanlar, şu adımları takip ederler:

  • Öncelikle ülkenin başkanı, saldırmakta olduğu bölgeden geri çekilir.
  • Sonrasında başkan aynı bölgeye tekrar saldırı emri verir.


Kullanımı

Geri çekilme-saldırı taktiğinin yarattığı altın kaybının ve potansiyele sahip bir bölgenin alınamamasın sorunu, taktiğin kullanışlılığı konusunda tartışmaları beraberinde getirmiştir. Buna rağmen, bu manevranın kullanımının iki önemli sebebi vardır:

Zarar Silme

Zarar Silme, duvardaki tüm zararı yenilemenin/silmenin bir yoludur. Bu genellikle saldıran tarafından gerçekleştirilir, çünkü savunmanın yapması durumunda savunulan bölge kaybedilir. Bu metot en çok tartışmaya sebep olan kullanımdır, çünkü 24 saatlik yeni savaş süresinde karşı ülke savaş içerisinde aynı zararı tekrar verebilir. Fakat bu taktik, tanklanmış bölgelerde karşı ülkenin altın kaybetmesine sebep olur.

İnsiyatif-Kazanma

İnsiyatifi kazanmak bu taktiğin kullanımı için en geçerli sebeptir. Geri çekilerek insiyatif kazanılabilir, ve savunan ülke tarafından saldırıya maruz bırakılabilir.