Portal:Main Page/News/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
EspañolIcon-Spain.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
  • Për herë të parë në historinë e eRepublik,Indonesia ka fshirë nga harta Kinën,
  • Për herë të parë,Polonia ishte fshirë nga harta prej Kroacia, Rumunia, Bullgaria.
  • Zvicra është zhdukur pas sulmit të Sllovenisë
  • Shqipëria është shtuar në hartë bashkë me Kosovën,si regjione të Serbisë në ditën 1,451.
  • Java,Kryeqyteti i Indonezisë ishte marrë për herë të parë nga Brazili.
  • Romper bëhet qytetari i parë Elite në historinë e eRepublik.
  • Usa, Kina, Brazili, & Australia propozuan Indonezinë si Armik Natyral.
  • Spanja zhduket pas një sulmi të përbashkët prej SHBA,Brazilit dhe Kroacisë.
  • Spanja mbron me sukses Asturias, kryeqytetin e saj dhe regjionin e fundit,nga SHBA.
  • Deri më ditën 1414 të gjithë marrin 30% bonus kur të punojnë dhe ushtrojnë.