Kandidati presidencial

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Propose Presidential Candidate.jpg

Në dispozicion në faqen e partisë vetëm për president të partisë.

Pas qasjes këtu, presidenti i partisë do ta kete ne dispozicion një dritare të bardhë ku ai mund te kërkojë të gjithë qytetërët e vendit të cilët mund të jenë të përshtatshëm për tu bërë President i vendit (XP Niveli 18 - minimumi 410 Pikë të përvojës ose ata që i blejnë tiparet e zhbllokuara).

Rezultatet e kërkimit do të jenë të listuara në mënyrë alfabetike dhe pranë çdo anëtari niveli i përvojës do të shfaqet së bashku me avatarin e tij/saj. Emri i qytetarëve në listën e rezultateve të kërkimit do të jetë e klikueshme. Atë që klikoni do të konsiderohet kandidat për president i asaj partie. Dritarja e bardhë do të ketë gjithashtu edhe "Anulo" butonin. Kur një qytetar është zgjedhur dhe propozuar si kandidat presidencial, ai automatikisht do të shfaqet në faqen e partisë në seksionin 'Kandidati i jonë i ardhshëm'.

Pasi kandidati është zgjedhur, një alarm i dërgohet atij ( " Presidenti i ... vendosi të mbështesë ju për zgjedhjet e ardhshme presidenciale të vendit. Mos harroni se vetëm kandidatët e mbështetur nga partitë që janë në top 5 në vend do të marrin pjesë në zgjedhjet presidenciale. Shihni listën e partive kryesore (lista e partive kryesore - link).. në vendin tuaj. ").

Presidenti i partisë nuk do të jetë në gjendje të ndryshojë kandidatin e partisë për presidencën gjatë ditës së zgjedhjeve.
Back.gif Ktheu tek faqja Party


Politika

Sistemi i Votimit · Zgjedhjet partiake · Zgjedhjet për Kongres · Zgjedhjet për President · Lista e Presidentëve të botës · Administrimi i Shtetit