eRepublik Rising

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png


 eRepublik, oyun severlerin tarihi değiştirmek için politik, ekonomik ve askeri alanlardaki isteklerini yerine getirmelerine olanak sağlayan gerçek dünyanın yansıması niteliğinde bir oyundur. eRepublik vatandaşları yeni dünyalarını keşfederlerken rüyalarını sonuna kadar yaşayabilirler, arkadaşlarıyla bağlantı kurabilirler ve yeni arkadaşlar edinebilirler.citizens can live out their dreams, interact with friends and meet new ones as they navigate their new world. Daha fazlası için www.erepublik.com adresini ziyaret edin. 

Icon-eRepublik Rising.png eRepublik Rising oyunu Icon-eRepublik.png eRepublik oyununun ikinci versiyonudur.

Erepublik-rising-logo.jpg

Tanıtım

Icon-eRepublik Rising.png eRepublik Rising oyuna yeni nitelikler kazandırmak amacıyla tasarlandı. 956.gün; turn-based savaş tekniği, ürünleri ihtiyaca göre düzenleme becerisi, yeni bir zaman idaresi sistemi ve daha fazlası oyuna eklendi.

Zaman İdaresi

Bu konudaki ana metin
Icon-eRepublik Rising.png eRepublik Rising oyunundaki zaman idaresi sistemine göre bir günlük süre İş yapma, Askeri Eğitim, Ders çalışma ve Dinlenme olmak üzere dörde bölünmüştür.
Timemannagement.png

Mekanlarım

Bu konudaki ana metin

Mekanlarım (My Places) ana menüdeki ikinci seçenektir. Oyun içindeki mevkiler mekanlarım alt menüsünde bulunur.

Yukarı Kasaba

Bu konudaki ana metin

Uptown.jpg

Yukarı Kasaba (Uptown), mekanlarım alt menüsündeki ilk seçenektir.Buradan Şirket, Eğitim Alanı, Kütüphane, ve Yerleşim Bölgesi sayfalarına geçiş yapılabilir. Yukarı kasaba menüsünden ulaşılan bu alanlar vatandaşımızın çalışma becerilerinde, askeri becerilerde, mutluluk seviyesinde yükselmesini ve para kazanmasını sağlar.


Şirket

Bu konudaki ana metin

Company Rising.png

Daha fazlası için buraya tıklayın. Çalışarak beceri kazanırsınız lakin sağlık ve mutluluk kaybedersiniz, Ama endişelenmeyin! Hem sağlık hem de mutluluk; yiyecek ve evler vasıtasıyla geri kazanılabilir. Ayrıca ek olarak mutluluğunuzu; yerleşim bölgenizde de yükseltebilirsiniz.

eRepublik Rising versiyonundaki yeni bir özellik de vatandaşınızın çalışma süresini belirleyebilmeniz ve hızlandırıcı (booster) kullanabilmenizdir. Vatandaşınız kaç saat çalışırsa ona göre para kazanacaktır. Unutmayın ki uzun saatler şirkette çalışmak mutluluk seviyenizi azaltacaktır ve bu da sizin kütüphane ve askeri eğitim alanındaki üretkenliğinizi azaltacaktır.

Şirketi aksatmadan ziyaret edeceğiniz her 30 günlük süre için bir "Hard Worker" madalyası ve bir hazine haritası kazanacaksınız. Eğer sizin oyuna davet ettiğiniz biri bu madalyadan kazanırsa, siz o kişinin ödülünden %10 pay alacaksınız. Bu ödülleri altın bonus sayfasındaki "Collect Gold" düğmesine tıklayarak toplayabilirsiniz.Eğitim Alanı

Bu konudaki ana metin

Training grounds Rising.png

Daha fazlası için buraya tıklayın. Eğitim sizin sağlık ve mutluluk seviyelerinizi azaltacaktır. Günlük tek bir beceri üzerine eğitim alabilirsiniz. Bir beceriyi günde en az 2, en fazla 12 saat çalışabilirsiniz.

Eğitim alanındaki hızlandırıcılar (boosters) ayrıca geliştirilmiştir. Vatandaş dört hızlandırıcıdan birini seçer (Army boots, Boot camp, Caesar's battles, Napoleon's victories), bunlardan üçü altın karşılığı biri ise bedavadır.

Yüksek beceri seviyesi savaş alanındaki yıkıcı gücünüzü ve seçebileceğiniz hızlandırıcıyı etkileyecektir bu nedenle beceri seviyenizi yükseltmek için hergün askeri eğitim alanında kendinizi geliştirmelisiniz.


Kütüphane

Bu konudaki ana metin

Library.png

Daha fazlası için buraya tıklayın. Kütüphanedeki çalışmalarınız sağlığınızı ve mutluluğunuzu azaltacak ama beceri seviyenizi yükseltecektir.

Kütüphanede çalışmak seçeceğiniz bir meslek alanında becerinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Bir meslek hakkında en az 2 en fazla 12 saat ders çalışabilirsiniz. Birden fazla meslek hakkında aynı gün ayrı ayrı da çalışmanız mümkün lakin aynı meslek hakkında bir gün içinde iki defa çalışamazsınız.


Yerleşim Bölgesi

Bu konudaki ana metin.

Residential district.png

Şirketteki, kütüphanedeki ve askeri eğitim alanındaki yorucu çalışma saatlerinden sonra mutluluk seviyeniz düşmüş olacaktır. Yerleşim Bölgenizde dinlenebilir, rahatlayabilir, vakit öldürebilirsiniz.

Dinlenmek için en az 1 en fazla 12 saat kullanabilirsiniz. Bu amaçla yerleşim bölgenizde kullanacağınız her saat size 1 mutluluk puanı getirecektir. Rahatlamak için bir hızlandırıcı seçmeniz gerekir, bu hızlandırıcılar sizin kazanacağınız mutluluk miktarını yükseltecektir.

Dinlenmek istediğiniz saat miktarını ve hızlandırıcınızı seçin ardından "Chill Out ( Dinlen) butonuna basın ve sonuçları görün.

Yerleşim bölgesinde dinlendiğiniz her gün için 2 deneyim puanı kazanacaksınız.


Aşağı Kasaba

Bu konudaki ana metin

The Downtown screen

Aşağı Kasaba (Downtown) linki, Mekanlarım (My Places) başlığının alt menüsündeki ikinci seçenektir. Buradan Parti, Gazete, Ülke Bilgi Merkezi, Sohbet Odaları, Organizasyon, and Reklam Ajansı sayfalarına geçiş yapılabilir.


Parti

Bu konudaki ana metin.

Burası sizin bir meclis üyesi hatta bir başkan olabileceğiniz alandır.


Gazete

Bu konudaki ana metin.

Burası sizin haberlerinizi ya da fikirlerinizi paylaşabileceğiniz yerdir.


Ülke Bilgi merkezi

Bu konudaki ana metin

Burası ülkeniz hakkında bilgi alabileceğiniz yerdir.


Sohbet Odaları

Bu konudaki ana metin

Burada sohbet edebilirsiniz!

Organizasyon

Bu konudaki ana metin

Burası kendi kurumlarınızı oluşturabileceğiniz ve yönetebileceğiniz yerdir.


Reklam Ajansı

Bu konudaki ana metin

Burada kendi makalelerinizin reklamını yapabilirsiniz.

Market

Bu konudaki ana metin

The Market menu

Bu menüden Market Alanına, Döviz Bürolarına, İş ilanlarına and Satılık Şirketlere ulaşabilirsiniz.

Marketplace

Bu konudaki ana metin

The Marketplace screen

Buradan ürünler satın alabilirsin. Versiyon 1 ile 2 arasındaki fark artık ürünlerin belirli niteliklerini değiştirebiliyor olmamızdır

Döviz Büroları

Bu konudaki ana metin

The Monetary Market screen

Buradan para ya da altın satın alabilirsiniz.

İş İlanları

Bu konudaki ana metin

The Job market screen

Burada kendinize uygun mesleği arayabilirsiniz.

Satılık Şirketler

Bu konudaki ana metin

The Companies for sale screen

Buradan şirket satın alabilirsin.


Menu Rising

Main Page · Market · Topluluk · Kurallar · Geçmiş