Shtepia

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik-rising-logo.jpg

This page has been saved as historical information from Rising.
This information is out of date and should not be used for current game play.


Një shtëpi ishte në gjendje të jetë në pronësi të një shtetasi për të siguruar shëndetin shtesë. Një shtëpi është blerë në treg. Pas Ditës 1576 Shtëpitë ishin larguar nga loja dhe shtëpitë e qytetarëve ishin konvertuar në ndërtesa të përkohshme shëndetësore.

Komponentet

Një shtëpi përbëhet nga një çati dhe mure.Kulmi ndikon shëndetin, ndërsa muret ndikojnë qëndrueshmëri (ditë të përdorimit).

Atributet e komponentit

  • Q1 shtëpia do të ju jap maksimum prej 10 shëndetit / ditë dhe do të zgjasë për 10 ditë.
  • Q2 shtëpia do të ju jap maksimum prej 20 për shëndetin / ditë dhe do të zgjasë për 20 ditë.
  • Q3 shtëpia do të ju jap maksimum prej 30 për shëndetin / ditë dhe do të zgjasë për 30 ditë.
  • Q4 shtepia do t'ju japë maksimumin e shëndetit / 40 ditë dhe do të zgjasë për 40 ditë.
  • Q5 shtëpi do të ju jap maksimum prej 50 për shëndetin / ditë dhe do të zgjasë për 50 ditë.

Ndertimi

Artikulli Kryesor: Health building

Shtëpi nuk mund të ndërtohet më.

Shiko edhe kete