Rising:Invite friends/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
This page has a direct link in eRepublik.

eRepublik link: http://www.erepublik.com/en/invite-friendsLanguages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Invite friends page.

Граѓанинот може да испрати покани откако ќе ќе направи level 5 (минимум 25 Искуствени поени).

Постојат два главни начина да се поканат луѓе на еРепублик

  • Лична покана преку линк кој ќе го поставис на некоја веб страна
  • Преку e-mail

Според почетните опции, името на граѓанинот и пораката се автоматски исполнети, но може да се модифицираат. Просторот кој ги содржи e-mail адресите на луѓето кој се поканети може да се пополни рачно, но може и автоматски да ги додате контактите преку вашиот адресар(adress book) од Yahoo, Gmail, MSN i AOL корисничка сметка.

Дополнително, на секој 10 нови поканети граѓани кој стигнале до 10-ти левел, тој што ги поканил ќе добие градител на општеството (Society Builder) медал.

Постои исто така можност да видите кого се сте поканиле преку Invites status копчето. На таа страна може да ги видите сите кој сте ги поканиле и нивното напредок во играта, име, аватар и нивото на искуство. Ако вашиот поканет играч купи голд или добие медал вие ќе добиете 10%.
Back.gif Back to Community/Македонски page


Rising Мени

Почетна страна · Пазар · Заедница · Правила · Историјат