Rising: Tregu i Punësimit

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik-rising-logo.jpg

This page has been saved as historical information from Rising.
This information is out of date and should not be used for current game play.


The Job market Kjo tregon punët në shtetin tënd
  • Ti mund të shohësh vendet e punës në shtete të ndryshme duke përdorur menynë e lokalizuar në anën e djathtë-lartë të seksionit të faqes.
  • Lista e punëve tregon avatarin e punëdhënësit, emrin dhe rrogën që ofron.
  • Për të aplikuar për një punë,shtyp butonin "Apliko"'. Pranimi është i menjëhershëm,por punëdhënësi mund të të pushoj në çdo moment.
    • Nëse keni një punë,duhet të dalësh prej asaj pune, përpara se të aplikosh për një punë të re.

Kërkimi i Punëve Këshilla dhe Informacione

  • Nëse po kërkon një punë stabile dhe të sigurt, ti duhet ta shikosh rrogën sesa reailistike është.
  • Nëse je anëtar i një njësiti të organizuar ushtarak ose po kërkon të futesh në një,mbaje në mend se do të të kërkohet të punosh në një prej fabrikave të njësitit ushtarak.
  • Më parë në verzionin një, ti nuk e kishe të lejuar të lëvizësh nga shteti pa japur dorëheqje.Kjo është hequr,dhe ti mund të punosh në një kompani në qdo vend përderisa shtetësia yte dhe e punëdhënësit tënd janë të njëjta.


Professions

Architect · Builder · Carpenter · Engineer · Fitter · Harvester · Marketing manager · Mechanic · Producer · Project manager · Technician