Moduł militarny pomoc

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
DeutschIcon-Germany.png
MagyarIcon-Hungary.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
PolskiIcon-Poland.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Erepublik-rising-logo.jpg

Ta strona została zachowana jako informacje historyczne z Rising.
Dane te są nieaktualne i nie powinny być używane w obecnej grze.

Ważna informacja

Div-i-pl.png

Szybki start

1. Kup broń: udaj się na Rynek i kup wybraną broń. Możesz walczyć gołymi rękami, ale nie będziesz miał szans w walce z uzbrojonym przeciwnikiem. Codzienny trening zwiększy Twoje umiejętności posługiwania się bronią. Im wyższy poziom umiejętności, tym więcej obrażeń zadasz.

2. Udaj się na pole bitwy: Kliknij przycisk Join Battle w czasie swojej tury. Jeżeli nie widzisz przycisku z napisem Join Battle, to albo nie jest to czas Twojej tury, albo Twój kraj nie uczestniczy aktualnie w żadnej bitwie.

3. Wybór broni: Kliknij w wybraną broń w oknie posiadanej broni i potwierdź wybór przyciskiem OK.

4. Rozstawienie na polu bitwy: wybierz dobre miejsce na ustawienie swojego żołnierza. Pola na których możesz się ulokować są podświetlone. Kliknij w podświetlone pole by się tam ustawić. Ważne: powinieneś przyjrzeć się dokładnie całej mapie zanim wybierzesz miejsce dla siebie. Znajdź taki heks*, gdzie umieścili się już Twoi sojusznicy lub dogadaj się z przyjaciółmi. Przewijaj mapę przy użyciu panelu kierunkowego, minimapy lub klawiszy kursora.

5. Poruszanie się: Naciśnij przycisk Move. Heksy, do których możesz się przemieścić, podświetlą się. Kliknij heksa do którego chcesz się przemieścić. Jeśli chcesz poruszyć się dalej, powtórz czynność. Info: Zasięg naszego ruchu zależy od wybranej broni. Z niektórymi broniami możesz poruszać się tylko o jednego heksa na turę, zaś z innymi nawet o 3 heksy na turę.

6. Atak: Zajmij pole sąsiadujące z nieprzyjacielskimi jednostkami. Naciśnij przycisk Attack. Kliknij na podświetlonego heksa. Otworzy się okno wyboru przeciwnika. Na górze możesz zobaczyć swojego obywatela z bronią po lewej stronie. Wybierz przeciwnika z listy. Pojawi się on obok Ciebie. Aby zwiększyć swoje szanse zwycięstwa wybierz jeden z dostępnych na liście Boosterów. Kliknij Set Attack. Możesz zmienić swój cel ataku w każdej chwili.

7. Walka PvP: Kiedy zakończy się odliczanie tury, nastąpi Twoja walka z przeciwnikiem. Jeśli zwyciężyłeś i pokonałeś wszystkich przeciwników, automatycznie przejdziesz do heksa, na którym poprzednio stał wróg. Jeśli przegrałeś walkę, zostaniesz 'zdjęty' z mapy. Będziesz mógł ponownie umieścić go na mapie po rozpoczęciu następnej tury.

8. Obrona: Kiedy następuje tura przeciwnika kliknij Defend oraz wybierz booster.

Div-a-pl.png


V2-Polish.jpg

Bitwa w systemie turowym

Bitwy prowadzone są turowo. Gdy nadejdzie Twoja tura, możesz poruszyć się i zaatakować. Jeśli trwa tura przeciwnika, nie możesz wykonać ruchu ani ataku, a jedynie bronić się, wybierając obronny Booster.

Jak zdobyć pole

Zdobywasz pole przeciwnika, przemieszczając się na nie, jeśli nie ma na nim jednostek przeciwnika, Jeśli na heksie znajdują się wrogowie, trzeba najpierw pokonać każdego z nich, a następnie przemieścić się na to pole.

Agresorzy i Obrońcy

Kraj, który zaatakował region jest Agresorem. Agresor jest zaznaczony kolorem czerwonym. Jeśli należysz do strony atakującej, zobaczysz czerwone granice wokół heksów zajętych przez Twoją stronę konfliktu. Obrońcy to strona konfliktu, która została zaatakowana oraz ich sprzymierzeńcy. Ich heksy są obramowane na niebiesko.

Warunki zwycięstwa

Aby wygrać bitwę, Agresorzy lub Obrońcy muszą po 24 godzinach kontrolować 75% wszystkich heksów na polu bitwy, włączając w to stolicę regionu. Jeśli żadnej ze stron nie udało się odnieść zwycięstwa w ciągu doby, bitwa jest kontynuowana w trybie nagłej śmierci, aż któraś ze stron spełni obydwa warunki zwycięstwa

Limit zdrowia

Twój obywatel musi mieć przynajmniej 40 punktów zdrowia, by wziąć udział w bitwie.

Rozmieszczenie

Niezależnie od sytuacji w bitwie zawsze możesz umieścić swojego żołnierza w tzw. “strefie rozmieszczenia”. Strefa rozmieszczenia dla atakujących znajduje sie przy lewej krawędzi mapy. Strefa rozmieszczenia dla obrońców jest przy prawej krawędzi.

Poruszanie się

Przez lasy, wzgórza, miasta, równiny i mosty mogą przemieszczać się wszystkie jednostki. Rzeki mogą przekraczać jedynie helikoptery. W górach poruszać się mogą jedynie helikoptery i piechota.

Boostery

Boostery są świetnymi narzędziami do przechylania szali zwycięstwa na Twoją stronę. Mogą one zwiększyć Twoją szansę trafienia przeciwnika lub zmniejszyć jego szansę na trafienie. Jedne Boostery zwiększają Twoje obrażenia (na 1 turę lub całą walkę), inne zmniejszają obrażenia przeciwnika lub zwiększają Twoją szansę na trafienie krytyczne.

Włączanie się do bitwy

Aby dołączyć do bitwy, musisz mieć przynajmniej 40 zdrowia. Dołączać do bitwy i rozmieszczać swojego obywatela możesz tylko podczas Twojej tury.

Parametry broni

Requirements.png
 • Obrażenia: Standardowe obrażenia, jakie zadaje broń jednym strzałem przy umiejętności korzystania z broni na poziomie 1. Im wyższy poziom, tym wyższe obrażenia.
 • Atak: Określa Twoją szansę trafienia przeciwnika, z uwzględnieniem wartości Obrony broni Twojego przeciwnika.
 • Obrona: Wyznacza szansę przeciwnika na trafienie Ciebie z uwględnieniem wartości Ataku jego broni.
 • Wytrzymałość: Określa ile razy możesz użyć broni. Każda walka zmniejsza wytrzymałość o jeden punkt.

Bonusy

Unitbonuses.png

Bonusy ataku Jednostka kontra Jednostka (zwiększają szansę trafienia):

 • Czołgi przeciw Piechocie
 • Piechota przeciw Artylerii
 • Artyleria przeciw Helikopterom
 • Helikoptery przeciw Czołgom

Bonusy do obrony wynikające z terenu (zmniejszają szansę przeciwnika na trafienie):

 • Piechota w lasach
 • Czołgi na wzgórzach
 • Artyleria w miastach
 • Helikoptery na równinach

Bonus obrony Systemu Obronnego (zmniejsza szansę na trafienie Ciebie):

Otrzymasz bonus do wartości obrony Twojej broni jeśli jesteś w zasięgu działania Systemu Obronnego. Aby zobaczyć obszar działania Systemu Obronnego, kliknij na heks, na którym się on znajduje. Aby dowiedzieć się, jak duży jest bonus, kliknij na More Info w interfejsie użytkownika.

Jak działa walka PvP

Kiedy walczysz przeciwko innemu graczowi, Ty i Twój przeciwnik atakujecie się na przemian. Masz 50% szans, aby zaatakować pierwszy. Każdy atak ma dwa etapy:

1. Trafiony / Pudło: Gdy strzelasz do przeciwnika, Twój atrybut Ataku (wraz ze wszystkimi bonusami) jest porównywany z atrybutem Obrony przeciwnika (także ze wszystkimi bonusami). Im wyższa jest różnica, tym większa jest szansa, że Twój strzał trafi przeciwnika. Szansa trafienia jest wyświetlana podczas wybierania przeciwnika.

2. Obrażenia: Jeśli trafisz przeciwnika, obrażenia są obliczane na podstawie Twojej umiejętności korzystania z broni oraz kustomizację broni, której używasz. Im wyższa umiejętność korzystania z broni, tym większe obrażenia zadajesz.