Фабрика за Ракети

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Build Rocket.png

Со градење на Фабрика за Ракети се овозможува произведување на сопствени ракети, кои ја зголемуваат направената штета во битките. За произведување на ракети потребни се одреден број на оружја од сите типови, а исто така и одреден број на девизи.

Штета на Ракетата Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 Q6 Девизи
50,000 damage 10 10 10 10 10 10 100
250,000 damage 25 25 25 25 25 25 250
500,000 damage 50 50 50 50 50 50 500
1,000,000 damage 100 100 100 100 100 100 1000
2,500,000 damage 150 150 150 150 150 150 1500

Забелешка: Не може да се користат оружја што делумно се употребени

Својства на ракетите

Градење на фабриката

Advanced buildings.png

Фабриката за Ракети се наоѓа во страницата за Напредни Згради.

Level Отклучува Цена
1 само Q1 нивото Icon-gold.gif 10 Златo
25 Q1 и Q2 нивоата Icon-gold.gif 30 Златo
30 Q1, Q2 и Q3 нивоата Icon-gold.gif 70 Златo
37 Q1, Q2, Q3, Q4 и Q5 нивоата Icon-gold.gif 170 ЗлатoIcon-gold.gif 270 Златo

Важни забелешки

  • Може да се произведува само една ракета на ден.
  • Не може да има повеќе од една ракета во Магацинот. За градење на наредната мора да се употреби веќе постоечката.


Back.gif Back to Buildings page