Skill/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Military attributes.png

Граѓаните на еРепаблик имаат вештина(skill), која што е видлива на профилот на граѓанинот.

Во моментов во играта има само една вештина - сила, која што е воена вештина и е многу важна за војникот. Колку поголема е силата на граѓанинот, толку повеќе штета граѓанинот може да направи и толку поголема штета ќе имаат во битката. Кога ќе се постигнат некои поени играчите можат да добијат воени чинови и медали. За да се достигне Super Soldier достигнувањето вие морате да достигнете 250 сила. Тоа е добра награда да се освои, затоа што добивате Icon-gold.gif 5 Златo.

Историски информации

  • One:Skill - Како изгледаа вештините во V1 верзијата
  • Rising:Skill - ако изгледаа вештините на почетокот од Rising