Society/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.pngTabela e Shoqëris në statistikat vend që tregon statistikat sociale për vendin.

Qytetarët

Citizens on society tab.png

Seksioni i Qytetareve tregon statistikat e mëposhtme në lidhje me qytetarët e vendit dhe në Botës së re:

  • Qytetarët aktiv
  • Qytetarët e rinj të ditës
  • Kërkesat për nënshtetsi të bëjnë ose të shikoni në pritje dhe miratuar kërkesat (duke klikuar "Shiko Kerkesat" hap aplikimet për shtetësinë)
  • Niveli mesatar Qytetar (rrumbullakuar në numër të plotë më të ulët për të jetuar qytetarët)
  • Online tani - qytetarët online në atë moment (klikuar "Kush" hap qytetarët "online")


Regjionet

Regions.jpg

Seksioni rajonet,listat e rajoneve të vendit.

  • Rajoni Kryeqyteti është shënuar me "Kryeqyteti".
  • Kliko "Details" për ti parë detajet e rajonit.
  • Rajonet që janë shënuar si "Nuk kanë rrugë të transportit drejtpërdrejtë në kryeqytet" nuk i jep më tej Ressources për vendin për aq kohë sa ata nuk janë të lidhura me kryeqytetin.


Back.gif Ktheu tek faqja My country