Özel Silahlar

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
FrançaisIcon-France.png
RomânăIcon-Romania.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Askerler tarafından kara savaşlarında kullanabilecekleri birden fazla ve uçak savaşlarında kullanabilecekleri bir adet (AIM-92 Stinger) özel silah bulunmaktadır.

Tüm yıl boyunca mevcut olan silahlar

Bazuka

Ana makale: Bazooka/Türkçe
Icon - Bazooka.png
Bazuka bir düşmanı tek vuruşta (hit) öldürebilen bir silahtır. Her vuruş 10.000 etki puanı verir ve 1000 rütbe puanı kazanırsınız.

Bazuka ayrıca üç vuruş dayanıklılığına sahiptir, bu da bir bazuka ile üç düşmanı öldürebileceğiniz ve böylece 30.000 etki puanı verebileceğiniz anlamına gelir.

Bazuka elde etmek için bazuka parçalarının toplanması ve beş parçanın her birisinden en az 1 tane depoda bulunması gerekmektedir. Bu şart sağlandığında bazuka oluşturulabilir.

Roket

Rocket missile.png

Daha önce 'GTG Missiles (Füzeleri)' olarak bilinen roketler roket fabrikasında üretilebilir. Roket hasarı, roket fabrikasının seviyesine göre değişir:

  • Seviye 1: 50,000 damage
  • Seviye 2: 250,000 damage
  • Seviye 3: 500,000 damage
  • Seviye 4: 1,750,000 damage
  • Seviye 5: 2,500,000 damage

Küçük bomba

Small bomb.png
Küçük bombalar (Small bombs), önceden bilinen adıyla ASM Missiles, 1 vuruşluk silahlardır. Bu silahlar savaş kahramanı madalyası kazanarak, haftalık yarışmada ilerleyerek veya yardım paketleri (Assault pack, Blitzkrieg pack, Combat stash, Infantry kit, Power pack veya War stash) satın alarak kazanılabilir.

Küçük bombanın verdiği hasar bulunduğunuz alaya bağlı olarak değişir:

  • Icon division 1 blue.png : 75,000 damage
  • Icon division 2 blue.png : 375,000 damage
  • Icon division 3 blue.png : 750,000 damage
  • Icon division 4 blue.png : 1,500,000 damage

Lütfen dikkat: Eğer bir üst seviyedeki alaya terfi ederseniz, bir önceki alaydaki bombaları kullanabilmek için öncelikle yeni alayda iken kazandığınız bombaları kullanmalısınız.

Büyük bomba

Big bomb.png
Büyük bombalar (Big Bombs), önceden bilinen adıyla Nükleer bombalar, 1 vuruşluk silahlardır. Bu silahlar harekat kahramanı madalyası kazanarak veya yardım paketleri (Assault pack, Blitzkrieg pack, Infantry kit, Power pack) satın alarak kazanılabilir.

Büyük Bomba, savaşta 5.000.000 anlık hasar vermek için kullanılabilir!

Özel günlerde mevcut olan silahlar

Batzooka

Ana makale: Batzooka/Türkçe
Batzooka weapon.png
Batzooka, cadılar tarafından çağrılan ve kötü ruhlar tarafından Yeni Dünya'nın vatandaşları arasında üzüntü ve umutsuzluk yaymak için lanetlenen şeytani bir silahtır.

Cadılar Bayramı’nda klasik bazuka'nın yerini alır ve bazuka ile aynı şekilde oluşturulabilir.

AIM-92 Stinger

AIM-92 Stinger.png
AIM-92 Stinger, her vuruşta 1000 hasar veren, düşmanı bir vuruşta öldüren ve 3 vuruş dayanıklılığına sahip bir silahtır. AIM-92 Stinger uçak savaşlarında kullanılan tek özel silahtır. Çoğu eşyanın aksine, AIM-92 Stinger'ın depodaki süresi istiflenmez ve her AIM-92'nin süresi ayrı ayrı izlenir.

Bu silah sadece özel etkinliklerde elde edilebilir.

Seyir Füzesi

Cruise missile.png
Seyir Füzeleri (Cruise Missiles), 1.500.000 hasar verir ve sadece kara savaşlarında kullanılabilir.


Yok Edici

Annihilator.png
Yok Edici (Annihilator), 120.000.000 hasar veren sadece kara savaşlarında kullanılabilen bir bombadır.Back.gif Silah sayfasına geri dön

Back.gif Ürünler sayfasına geri dön