Forca

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Forca apo fuqia është aftësia kryesore ushtarake, të cilën mund ta shtosh duke ushtruar.

Përdorimi i forcës

Artikulli Kryesor: Train

Strength përdoret kryesisht për një gjë: për të bërë dëme në fushëbetejë. Fuqia jote, dhe fuqia e qytetarëve të vendit tënd dhe eksperienca jote ushtarake, do ta mbajnë vendin tënd të pasur dhe të pavarur.

Rritja e Forcës (fuqisë)

Artikulli Kryesor: Battlefield

Forca mund të shtohet duke u ushtruar në disa lokacione specifikisht të dedikuara për të të ndihmuar për tu bërë më i fortë.Vendet e tua bazë për ushtrim të jep pesë ekstra strength qdo ditë,por ai numër shtohet nëse i përmirson Qendrat e Ushtrimeve. Tre ndërtesat e tjera të qendrës së ushtrimeve, të cilat ndërtohen me para,për të mbështetur trajnimin krysor, por nuk janë falas. Shumica e ushtarëve e kan planifikuar se kur dhe sa shpesh të përdorin qendrat e ushtrimeve shtesë për shkak të shpenzimeve të tyre. Historikisht, ushtrimi i vazhdueshëm në qendrat e ushtrimeve është financuar nga njësitë ushtarake ose nga shteti i ushtarit.

Histori

Forca fillimisht ishte pjesë e versioneve të mëhershme të lojës,por qe hequr kur eRepublik Rising u fut. Pas disa muajsh diku nga fundi i tetorit dhe fillimi i Nëntorit, forca i rifut sërish në lojë.

Shih edhe