Template:Gold/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
LatviešuIcon-Latvia.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Ова е примерокот Злато. Неговата цел е да послужи како графичко збогатување на текстовите. Со користење на овој примерок се појавува иконата за Злато што се користи во eRepublik, заедно со одредена количина на Злато и зборот „Злато“. Текстот нема да се извиткува на крајот на реченица.

Со пишување на {{Gold|20}} се добива Icon-gold.gif 20 Златo. Доколку бројот не е специфициран, примерокот ќе се прикаже во основна форма Icon-gold.gif {{{1}}} Златo.