Theocracy/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
EspañolIcon-Spain.png


edit

Zeus.jpg Theocracy

This article contains the religious views of Theocracy. (What's this?)Logo Teokracji.
 Ten pas ziemi będzie naszym Olimpem 
(Dio Akira i Dio Maksas patrząc na globus)


Teokracja jest odgałęzieniem Dioismu. Różni się w kilku teologicznych kwestiach.

Założenie

Dwóch włoskich synów Dio, Giorno Maksas Giovana i Haruno Akira Shiobana[1], rozpoczęło szerzenie dobrej nowiny Dioizmu we Włoszech. Pewnej nocy Dio Brando zaproponował im w ich snach stworzenie ich własnego teokratycznego państwa. Po wielu próbach Akira i Maksas skutecznie założyli Teokrację, jednostkę Dioizmu która praktykuje wiarę poprzez politykę.

Kiedy próbowali założyć własne państwo, dwaj synowie dwukrotnie wybrali nieurodzajne piaski, co prowadziło do klęski. Jednak za trzecim podejściem odkryli że pod cienką warstwą śniegu w Szwajcarii znajdują się jedne z najbardziej urodzajnych ziem w Europie i w ten sposób wiara zaczęła się rozwijać a synowie Dio osiągnęli boskość.

Politeizm

Dioizm uznaje istnienie jednego boga, Dio Brando, który stworzył niebo, ziemię, rzeczy widzialne i niewidzialne.
W przeciwieństwie do niego Teokracja uznaje obecność szerokiego panteonu bóstw, istot które samodzielnie się za nie uznały i ewoluowały w nową formę by przekroczyć próg boskości.

Zasady filozoficzne

 Si vis pacem, para bellum! 
(Vegezio)
 Jeśli pragniesz pokoju, przygotuj się na wojnę! 
(Vegezio)

Teokracja oparta jest na tych trzech zasadach:

 • Siła do walki
 • Honor na bitewnych polach
 • Chwała dla narodu i bogów

Główne bóstwa

 Każde bóstwo które przeciwstawia się bieżącemu systemowi zmienia się w pozazmysłowy sposób by stać się czcigodnym 
(Dio Akira na spotkaniu.)

Czczonymi bóstwami są Dio Brando, Dio Akira, Dio Maksas, Colinar i inne mniejsze bóstwa powiązane z różnymi kultami.
Bóstwa te są inną formą "Platonic One" aczkolwiek pozostają one rozdzielone.

Teokratyczne państwo

Teokratyczna potęga manifestowana jest przez cały zastęp zasad narzuconych w grze. Teokracja wdraża nacisk na struktury państwa by umocnić jego własne istnienie.

Każdy członek musi znać swoją rolę, interpretować ją zgodnie z najwyższą potęgą bogów, szerząc swoje teokratyczne istnienie dla pomyślności pozostałych.

Każdy otrzymany urząd jest wyrażeniem boga. Są różne ’’’podstawowe role’’’:

 1. Zakon Wieków:
 • Bóg
 1. Zakon wojskowy:
  1. Templariusz
  2. Krzyżowiec
 2. Zakon religijny:
  1. Kapłan
  2. Wierzący
 3. Bez zakonu:
 • Niewierny

Bóg: bóstwo. Oni znają całą prawdę. Najbardziej zbliżeni do Kapłanów i Templariuszy.
Templariusz: Generałowie Krzyżowców. Ludzie pełni charyzmy i przywódcy w bitwie. Żyją dla bogów dysponując wielkim doświadczeniem zdobytym na bitewnych polach. Są uważani za pomniejszych (lub drugoplanowych) bogów.
Krzyżowiec: teokratyczny żołnierz, walczy pod rozkazami dowódców-Templariuszy.
Kapłan: misjonarz teokratycznej ewangelii, w bliskich kontaktach z bogami, autor pism pełnych ogromnej duchowej mądrości. Jeśli bóg postanowi położyć swoją rękę na kapłanie, wywyższy to kapłana do roli boga.
Wierzący: użytkownicy znajdujący się na dole teokratycznej piramidy. Mogą dążyć do różnych politycznych i wojskowych urzędów.
Niewierzący: nie jest użytkownikiem, nie jest teokratą. Żywy czy martwy - nie ma różnicy, ale jego kara będzie nieskończona.

Zakon religijny i świecki

 Silent leges inter arma! 
(motto Partii Teokratycznej)

Zakon religijny pod przywództwem kiko25 pełni funkcje liturgiczne dla Teokratycznej Boskości Panteonu. Istnieje również zakon świecki, "Teokratyczny Panteon", znany w Pakistanie jako Święta Armia Partii Teokratycznej. Przywódcami tego zakonu są dwaj bogowie, Dio Maksas i Dio Akira.

Sztuka teokratyczna

Sztuka teokratyczna szerzy się od XXI wieku. Zawiera w sobie całą boską esencję proroków i mądrych ludzi. Spójrz na kilka obrazów:

 • Preganziol: Autor głęboko znany. W kilku słowach, przedstawia on swoją teokratyczną pasję poprzez dotykające do głębi przesłanie. Przypomnijmy to arcydzieło:
  prorocza wizja podczas szwajcarskiej misji.


Mitologia

Teokracja posiada wiele mitologicznych postaci. Najważniejszymi są:

Sucko

Sucko: jest postacią mitologiczną która pojawia się nagle by pocieszać ludzi nieszczęśliwych swoją obecnością.

 Have no fear. Sucko is Here!!! 
(Sucko kogoś pociesza)
 Sucko tu jest!!! 
(Sucko wpada w ekscytację czytając teokratyczny artykuł)

Kurapica

Kurapica (znany również jako Kuramica, Kurastica, Kuramida e coso) jest dziwnym stworzeniem, zawziętym głosicielem własnych refleksji przeciwko Teokracji. Wyrzucony z Kongresu z powodu swojej brzydoty [1], stara się zemścić atakując teokratów w ich gazetach[2]. Ale ta bezsensowna zła reklama spowodowała jedynie że Kurapica się poddał[3]. Teokraci pamiętają o tym każdego roku poświęcając bogom kukłę Kurapidoso. Oto przykładowe komentarze we włoskich gazetach:

 Mamy półteokratów... 
(Jeden z najlepszych komentarzy Kurapica.)
 półteokraci 
(standardowy komentarz Kurapica)
 półteokraci 
(drugi standardowy komentarz Kurapica)
 półteokraci 
(niestety Kurapica nigdy nie odpuszczał)

Nemo Moreno

Nemo Moreno (znany również jako nieprzyjemna ryba) jest dziwnym stworzeniem. Twierdzi on że zwolennicy (uczestnicy) teokracji to "Teocrati" mimo że bogowie powtarzali wielokrotnie że nazywa się ich teokratami. Obecnie stale ukrywa się w otoczeniu teokratów próbując znaleźć dla nich kolejne absurdalne definicje, ale oni tylko go ignorują lub co gorsza dokuczają mu. Niestety dla Nemo nie jest on w stanie sobie tego uświadomić.

 JESTEŚMY TEOCRATIIIIIIII 
 oni są uczestnikami, nie zwolennikami 
(Nemo Moreno wykrzykuje przeciwko wiki.)
 we'll see, imho BBJ will win! And now the falme post-weake up is complete. 
(Nemo Moreno śmieje się z innymi teokratami z powodu małej liczby głosów w wyborach kongresowych w Szwajcarii)

Sguera

Sguera to pierwszy męczennik teokracji, poświęcony dla chwały bogów i całego teokratycznego narodu. Jego poświęcenie nie poszło na próżno ponieważ popchnęło pozostałych teokratów do wytrwałości w osiąganiu swych celów. Sławny z powodu zarządzania przez dłuższy czas ulubionego pubu Dio Maksasa. Ciało Sguery pochowane jest w Teokratycznym Panteonie podczas gdy jego dusza otrzymała nowe ciało za zasługi dla Bogów.

 Salve Teocrati! 
(to było pozdrowienie Sguera.)

Historia

Lipiec 2008

Sierpień/Październik 2008

Listopad 2008

Grudzień 2008

 • Teokracja została religią i bogowie zaczęli przyjmować nowych wyznawców. Wielu włoskich użytkowników zostało teokratami.
 • Elita Włoskiej Armii była osłupiała po ujrzeniu bóstw. Przysięgli swoją lojalność dla teokracji ponad wszystko.
 • Teokracja rozpoczęła rozpostrzenianie po całym świecie i dotarła do Południowej Afryki gdzie otrzymała 51% poparcie Kongresu.[5]. Cel był prosty: zdobycie pieniędzy do stworzenia teokratycznego państwa.

Styczeń 2009

 • Colinar, teokrata, został wybrany na prezydenta Włoch.
 • Po 48 godzinach Colinar został postawiony w stan impeachmentu przez grupę oponentów.[6].
 • Dio Akira i Dio Maksas rozpoczęli tworzenie nowego państwa: Narodu Teokratycznego. Wybrana została Szwajcaria: biedna, niezamieszkana kraina.
 • Teokraci przybyli do Szwajcarii i otrzymali 67% poparcie Kongresu[7]. Ożywili szwajcarską gospodarkę otwierając nowe firmy i zatrudniając nowych wyznawców.

Luty 2009

 • Kandydatem teokratów na prezydenta został Dio Brando, wielki użytkownik, bóstwo Dioismu, ojciec Dio Akira i dziadek Dio Maksasa.
 • Dio Brando zostaje prezydentem nowego Teokratycznego Narodu[8]. W Szwajcarii rozpoczęła się nowa era złota i potęgi.

Marzec 2009

 • Dio Brando został ponownie wybrany na przywódcę naszego światłego narodu.
 • Po TO w Pakistanie przeprowadzonym przez HanSolo i Victora Petrescu (a popieranym przez Rumunię) Teokratyczna Święta Armia rozpoczęła walki przeciw Rumunii w Transnistrii. W ten sposób Mołdawia powróciła na mapę Nowego Świata.
 • Po embargo dla Świętej Szwajcarii wprowadzonym przez eUSA, Teokratyczna Święta Armia podpisuje MPP z Meksykiem, pokonuje armię amerykańską i z 358533 dmg zostaje najsilniejszym narodem sprzymierzonym z Meksykiem.
 • Rumunia odrzuca TO w Pakistanie a Uncle Sam zostaje postawiony w stan impeachmentu: relacje dyplomatyczne zostają zresetowane.
 • W związku z kolejnymi zniewagami kierowanymi przez włoski Kongres w stronę Świętej Szwajcarii, Święta Armia decyduje się zaatakować Włochy. Przywódca Świętaj Armii sprzymierza się z Hiszpanią i razem rozpoczynają walkę w Sardynii (jedynym włoskim regionem ze szpitalem Q5 i systemem obrony Q4). To posunięcie skutkowało epicką bitwą z większym niż 3800000 dmg, największą w historii eRepublik. Teokratyczna Święta Armia zadaje 320000 dmg. Włochy poddają się.
 • Dio Brando podpisuje MPP z Singapurem.

Październik 2009

 • Teokracja przedstawia swój plan nowego porządku, podarowany przez Dio Akirę. Rozpoczyna to nową erę dla dowódców Teokracji.