Third Sweden-Germany War/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
SuomiIcon-Finland.png
DeutschIcon-Germany.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png


Third Sweden-Germany War
Map of Third Sweden-Germany War
Date 18 May 2009 –
Ongoing
Location Flag-Germany.jpg Germany
Result Germany conquered by Sweden and Poland
Territorial Changes All German Territories
Belligerents
Flag-Sweden.jpg Sweden
Flag-Poland.jpg Poland
Flag-Germany.jpg Germany
Flag-Turkey.jpg Turkey
Flag-Japan.jpg Japan
Flag-Canada.jpg Canada
Flag-Workers' Militia.jpg Workers' Militia
Commanders and Leaders
Kalle Holm Chicco

Trzecia Szwedzko-Niemiecka Wojna zaczęła się 18-tego maja 2009 roku poprzez deklarację wojny szwedzkiego prezydenta Kalle Holma przeciw Niemcom. Wojna ta skończyła się aneksją Niemiec.

Historia

Po wielu miesiącach ciężkich relacji niemiecko-szwedzkich, ten drugi kraj finalnie pozwolił na dołączenie Niemców do ATLANTISu. Jednak miesiąc później, w majowych wyborach prezydenckich kandydat na prezydenta Szwecji - Kalle Holm - obiecał w swojej przemowie wyborczej, iż doprowadziłby do wojny niemiecko-szwedzkiej.

Szwecja doprowadziła do tego, że członkowie ATLANTISu musieli wybierać, kogo chcą w swoim sojuszu - ich kraj czy Niemców. Uważa się to za jedną z przyczyn upadku ATLANTISu. Amerykanie z prezydentem scrabmanem na czele zadeklarowali zaś neutralność i przestali pomagać Niemcom.

W połowie wojny Polska wysłała grupę swoich obywateli, którzy mieli za zadanie przejąć niemiecki Kongres. Wiele z tych kont było multikontami, konsekwentnie zgłaszanymi do administracji przez Niemców i równie konsekwentnie banowanymi.

Po kilku tygodniach shoot został wybrany na prezydenta Niemiec dzięki Polakom i Szwedom, którzy na niego głosowali. Później okazało się, iż był on szwedzkim szpiegiem. Współpracował on z polskim i szwedzkim rządem w celu zwrócenia nierdzennych regionów Niemiec ich prawowitym właścicielom. Finalnie w Vorarlbergu wywołano powstanie, które miało zniszczyć Niemcy i zwrócić ten region Austriakom.

Pierwsza walka o Mecklenburg-Western Pomerania


Druga walka o Mecklenburg-Western Pomerania

Walka o Schleswig-Holstein and Hamburg


Walka o North Rhine-Westphalia