Tylko prawda jest ciekawa/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
edit

Speech balloon.png Formatting

This page needs a template, links to other pages, improved style, improved formatting, or needs to be written in the Third Person.


Gazeta Tylko prawda jest ciekawa pisana jest przez Rasunda17 od 16 stycznia 2018 (Dzień 3710 eRepublik). Gracz pisze o historii ePolish. Poniżej teść artykuły które zostały opublikowane przez gracza o historii ePolski:

Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png


#1 Historia 1-188 dzień eRepublik (Wydana w dniu 3710)

Bezsilna wściekłość dusiła mnie nieraz, że w niczym zaszkodzić wrogom nie mogę, że muszę w milczeniu znosić deptanie mej godności i słuchać kłamliwych i pogardliwych słów o Polsce, Polakach i naszej historii. - J.Piłsudski

O to Ja, człowiek, młody, ale o wielkiej wierzę spisuję od nowa historię ePolski. Wielkie to działo będzie, gdyż burzliwe czasy nie ominęły ePolski... Zabory, powstania, zrywy całych mas internautów tylko w celu jednym... odrodzenia ePolski. Nieznośny nasz charakter jest taki, że ePolak dla ePolaka bratem wtedy tylko, kiedy parszywy but eZaborców nasz przyciśnie do ziemi, ale nikt, kto pluł nam w twarz, nie został bez "nagrody"...


Historia ePolski, jak cała historia zaczęła się 21 listopada 2007 roku i już 1 grudnia [11 dzień] nastąpiły wybory. Wygrał je Majkal. Później wiemy, że wygrali: John Jakeson i Alex-Rod. Z podręcznika MEN możemy się dowiedzieć trochę więcej o tych prezydentach i tym czasie:

Pierwszym władcą ePolski jeszcze w wersji beta był Majkal. Istnieje bardzo mało zapisków z jego życia, a dotrzeć do osób, które go znały jest niemal niemożliwością. Postaram się Wam przekazać wszystko co jeszcze zachowało się w pamięci ludzkiej o tym osobniku. Majkal był jednym z pierwszych budowniczych państwa ePolskiego. Z informacji które udało mi się uzyskać, pierwszy władca ePolski nie był rodowitym Polakiem, nie znał naszego języka, za to posiadał polskie korzenie i ogromną wolę tworzenia silnego kraju. Z informacji zawartych w jego „Gazecie” wynika, że na początku państwowości naszej ePolski mieliśmy bardzo przyziemne problemy. Głównym, był brak jedzenia na rynku, co wiązało się z ryzykiem wystąpienia głodu, który był potęgowany przez fakt wystąpienia bugu, który z kolei uniemożliwiał zatrudnianie się osób w państwowej firmie produkującej jedzenie (najprawdopodobniej jedynej w kraju). Osobą, która zastąpiła Majkala na pozycji prezydenta kraju był John Jakeson. John z pochodzenia (najprawdopodobniej) Chorwat, był członkiem grupy pTO, która przejmowała państwa i ograbiała ich skarbce. Jednak nie to było najgorsze. Za jego rządów ePolska została zaatakowana przez eNiemcy i w konsekwencji wymazana z mapy eŚwiata


Z wygrzebanych informacji dowiedziałem się, że:

8 lutego [80 dzień] ePolska podpisała pakt z eHiszpanią o nieagresji.

11 lutego [83 dzień] wiemy, że dalej prezydentem był Majkal. Informacja o tym że dalej jest prezydentem mamy w artykule z dnia 3 marca [106 dzień].

11 marca [112 dzień] nastąpiła zmiana na fotelu prezydenta. Wybory wygrał John Jakeson.

11 marca [112 dzień] gracz Popolo oskarża prezydenta John Jakeson o oszustwo wyborcze, gdyż pojawiło się nagle 8 nowych obywateli ePolski którzy go poparli.

17 marca[118 dzień] gracz Popolo wzywa to zmiany języka oficjalnego w ePolsce na polski, wcześniej był to angielski

23 marca - 4 kwietnia [124-136] Wybory które wygrał John Jakeson, kontrkandydatem na pewno był gracz Popolo

O co Chodzi 138.png.png

26 marca [127 dzień] podpisaliśmy pakt o nieagresji z Szwecją.

12 kwietnia [144 dzień] Admini ogłosili że będą monitorować wybory w ePolsce związane to jest z możliwością oszukiwania przez John Jakesona

1 maj [163 dzień] Wybory wygrywa Alex-Rod<nowiki>Insert non-formatted text here</nowiki>

7 maj [169 dzień] Prezydentem jest w tej chwili na pewno Alex-Rod. Artykuł Popolo:

O co Chodzi 169.png

22 maj [184 dzień] ukazał się artykuł w Czechach, o potrzebie pomocy eŚwiata dla ePolski z powodu tyrana Alex-Rod. Jest to kilka dnia przed wybuchem wojny. Dowiadujemy się, że było to podczas jego pierwszej kadencji.

The Wondering Man 184.png

26 maj [188 dzień] Przegłosowanie ataku eNiemiec na nas:

O co Chodzi 188.png

Wiadomo że kolejną bardzo ważną datą która Tworzy eHistorię jest 27 maj 2008 [189 dzień] Wtedy zaczęła się pierwsza wojna z eNiemcami, ich sojusznikiem był ePakistan, najprawdopodobniej też pierwsza w ogóle. Naszymi sojusznikami były USA i Czechy.

Pytanie jest następujące? Dlaczego oficjalna eHistoria z podręczników MEN różni się od mojego dochodzenia? Czy ktoś chciał się wybielić na tle historii? A może John Jakesona i Alex-Rod to te same osoby?

O wojnie napiszę w kolejnym artykule ;) Tylko pytanie czy chcecie kolejny artykuł?

Proszę o Suba, Vota, komentarz i wsparcie ;)

Źródła:

https://podrecznikmen.wordpress.com/8-1-historia-epolski/

https://www.erepublik.com/en/article/historia-epolski-czyli-rok-w-skr-cie-808746/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/historia-epl-akt-i-zab-r--827539/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/official-non-agression-alliance--57611/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/polish-party-elections-65741/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/for-what-we-love-120931/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/oszustwo-wyborcze-131361/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/polish-langauge-in-poland--141851/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/kandyduje1-152701/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/jakeson-stracone-szanse-178531/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/kontrola-wybor-w-w-polsce-193721/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/prezydent-z-odziej-252492/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/poland-in-despair-291471/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/wybuch-a-wojna-300022/1/20

https://wiki.erepublik.com/index.php/Presidents_-_May_2008


#2 Historia 189-328 dzień eRepublik (Wydana w dniu 3711)

Dziękuję bardzo za miłe komentarze i kasę :) Dziękuję też za kilka negatywnych komentarzy, ale uznaję to za dobrą, konstruktywną krytykę. Kilka osób napisało do mnie, żeby co jakiś czas rozpętać małe polskie piekiełko... Oczywiście jeśli eIPN znajdzie stare śmierdzące dolary pod dywanem to zrobię śledztwo :) Bo Tylko prawda jest ciekawa


Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

-Józefa Becka w Sejmie RP 5 maja 1939 r


Wojna pomiędzy eNiemcami a nami wybuchła 27 maja 2008 roku [189 dzień], trwała do 6 czerwca [199 dzień]. Wojna zakończyła się całkowitym wymazaniem ePolski. Sojusznikami eNiemiec był ePakistan, a ePolski: eUSA i eCzechy.


Z podręcznika eMEN dowiadujemy się:

Jeszcze za rządów Majkala z tłumu wybijał się Popolo, władca Mazowsza, burmistrz Warszawy. Kiedy naszym krajem władał zły John Jakeson, Popolo zmieniał podatki na Mazowszu tak aby mieszkańcom regionu starczało na chleb. Władca ten dowodził także obroną kraju przed zjednoczonymi siłami Niemiec i Pakistanu. Po naszej stronie stanęły zjednoczone hufce Czechów, Amerykanów i ochotników z całego eŚwiata. Wojna nie toczyła się po myśli dzielnego Popolo. Mimo krótkotrwałych sukcesów, w końcu został nam tylko jeden region, Little Poland. W tym momencie podpisane zostało zawieszenie broni, które zostało haniebnie zerwane przez nie znających honoru Niemców, a nasz kraj został całkowicie podbity. Większość żołnierzy, przeszła do podziemi, pod przewodnictwem Popolo. To w jego głowie powstał zamysł planu o kryptonimie „Knedliczek”. Miał on polegać na przejęciu władzy w kongresie Niemiec, zdobyciu dla Polaka stanowiska prezydenta Niemiec, zniszczenia gospodarki (poprzez dodruk bilionów marek niemieckich, zwiększenie płacy minimalnej, a następnie poddanie kraju Szwecji lub Czechom (Vaclav prezydent Czech okazał się zdrajcą, dlatego podpisano stosowną umowę ze Szwecją) i oczekiwaniu na wprowadzenie modułu walk niepodległościowych. Cała akcja odbyła się pod przewodnictwem Popolo. Brali w niej udział głównie ludzie pochodzący z NetWars i to im powinniśmy być wdzięczni, że odzyskaliśmy nasz kraj tak szybko. Popolo był także twórcą partii PSF (Polish Seccesionist Front), utworzonej jeszcze w eNiemczech, zrzeszającej wszystkich Polaków.


Ze znalezionych informacji:

26 maja [188 dzień] Stan granic eNiemiec nie zachwycał w przeddzień wojny. Spowodowane to było stratami wojennymi na rzecz Szwecji w pierwszej wojnie eNiemiecko - eSzweckiej w okresie Od 1 do 20 maja [163-182] Zostały wtedy dla eNiemiec 4 regiony.


Europe 186.jpg

27 maja [189 dzień] Zostaliśmy zaatakowani a, nasi ePrezydencji=eZłodzieje uciekli:

Popolo 189.PNG

28 maja [190 dzień] Możemy uznać ten dzień za objęcie sterów walk przez Popolo. Pierwszym komunikatem było proszenie o nie bicie w bitwach przez obywateli bez broni tylko o wysyłanie kasy.

29 maja [191 dzień] Ważny dzień w wojnie. Ruszyliśmy na eBerlin. Nie wygraliśmy, ale prawie to zrobiliśmy. Większą część czarnej roboty odwalił ówczesny ePrezydent eUSA: Nave Saikiliah

5 czerwca [198 dzień] Po długich walkach przyszedł czas na smutną informację... Sami czytajcie:

Popolo 198.PNG

6 czerwca [199] Stało się, ePolska przestała istnieć. Została brutalnie i zdradziecko zaatakowana przez eNiemcy podczas zawieszenia broni.

Popolo 199.PNG

6 czerwca [199] Popolo podziękował dla gracza o nicku Zhuge Liang, naprawdopodobiej z pochodzenia Chińczyk. W tym momencie myślę, że każdy kto bronił ePolski otrzymał podziękowania. Znalazłem tylko te.

8 czerwca [201] Popolo nawołuje do pracy organicznej. Jedyny słuszny wybór jaki mieliśmy do wyboru. Przypominam, że w tej chwili nie było modułu powstań

10 czerwca [203] Wybory na szefa parti PSF (Polish Seccesionist Front) (Polski Front Secesjonistyczny). Wygrana Popolo

12 czerwca [205] Pierwszy post na forum NetWars, założony przez Miles Tega. Początek napływu graczy z NW.

Od 13 do 16 czerwca [206-209] Powstanie polskich firm na terenie eNiemiec

ScyzorykCK 299.PNG

16 czerwca [209] Ranking miast eNiemiec

Ghanim 209.PNG

18 czerwca [211] Ten dzień można przyjąć jako powstanie Ministerstwa Skarbu. Ministerstwo miało za zadanie trzymać w garści firmy na które się składało wielu ePolaków. Zarządzać miał nim Miles Tega

20 czerwca [213] Pierwsze problemy Ministerstwa Skarbu:

Popolo 213.PNG

20 czerwca [213] Pierwszy sukces PSF. Wygraliśmy wybory na burmistrzów miast: Kraków – Reksio Wrocław – Miles Teg Gdańsk – Digman Poznan – remaiN, Olsztyn – Airwaves Warszawa – Majkal

23 czerwca [216] Rozwiązanie sprawy z MS czyli przekazanie 2 z 3 firm dla Milesa. Opóźnienie po [213] było związane z problemy natury technicznej w eR oraz Internetem u Popolo

1 lipca [224] Wybory w eNiemczech.

2 lipca [225] Pololo przejmuje władzę w eNiemczech. Pierwsze wrogie przejęcie w dziejach eRepublik ! Nowy Kongres eNiemiec: PSF - 66,22 % 27 kongresmenów FDD - 23,65 % 8 kongresmenów BDD - 6,76 % 3 kongresmenów LUD - 2,70 % 1 kongresmen UR - 0,68 % 0 kongresmenów

2 lipca [225] ePrezydent składa propozycje ePrezydentowi Szwecji - Flammbar

Od 3 do 14 lipca [226 - 237] eNiemiecka gospodarka... jaka gospodarka?

ScyzorykCK 299 3.png

15 lipca [238] Operacja Knedliczek Operacja Knedliczek była planem B w razie braku chęci eSzwecji do ataku na eNiemcy. Plan polegał na zaatakowaniu eNiemiec ze strony eCzech. Wojsko w eCzechach czekało na sygnał do ataku.

16 lipca [239] Wybucha druga wojna eSzewcko-eNiemiecka!

17 lipca [240] Do zamknięcia operacji Knedliczek brakuje 200golda. Zbiórka wśród eObywateli. Po około 10h zostało zebrane 86 golda

28 lipca [251] Koniec wojny. eSzewecja zajmuje całe terytorium eNiemiec i ePolski.

2 sierpnia [256] W ePrasie ukazuje się tekst ku pokrzepieniu serc:

Gynvael 256.PNG

11 sierpnia [265] ePolacy cierpią pod zaborami. Jesteśmy rozsiani przede wszystkim w Czechach i Szwecji:

Rycerz 265.PNG

13 sierpnia [267] A podatki były takie...

Rycerz 267.PNG

29 sierpnia [283] Początki armii eNiemieckiej która służy eSzwecji? Praca u podstaw w wykonaniu eNiemców

Popolo 283.PNG

31 sierpnia [285] Popolo nawołuje do powroty do ePolski ze względu na słuchy o nowym module w grze-powstania

1 września [286] Upadek operacji knedliczek

Popolo 286.PNG

1 września [286] Wyjaśnienia z niechlujnego prowadzenia Ministerstwa Skarbu. W tej chwili brak jest możliwości sprawdzenia czy akcja była niechlujna czy widzieliśmy po prostu skok na kasę ;)

Popolo 286 2.PNG

Od 1 do 14 września [286 - 299] Pierwsza wojna eŚwiatowa... A Polacy bez ojczyzny... cóż za ironia

ScyzorykCK 299 2.PNG

12 września [297] Podatki w eSzwecji były: VAT - 10% PIT - 25%

13 września [298] Pierwszy Babyboom

13 września [298] Wrocław staje się miastem strategicznym. Gracze są tam kierowani przede wszystkim

14 września [299] Podpisanie Traktatu. Najprawdopodobniej chodzi o traktat z rządem eSzewcji o nierobienie problemów z odzyskaniem Niepodległości po wprowadzeniu V1

17 września [302] ePolskie regiony zaludniają się naszymi graczami z zakątków eŚwiata. Niestety widzimy też optymistyczną wizję graczy za Odry

Arminaz 302.png

18 września [303] Pierwsze podchody do stworzenia eBanku ePolski

Sekretarz 303.png

22 września [307] Rusza budowa szpitali w ePolsce, jeszcze jesteśmy pod zaborami ;)

Popolo 307.PNG

24 września [309] Próby powstania eWojska Polski

Popolo 309.png

28 września [313] Popolo rezygnuje z działalności politycznej na korzyść działalności społecznej

30 września [315] Były ePrezydent eNiemiec, który nas zaatakował próbuje skłócić nas i eSzwecje

4 października [319] Pomysł kolonizacji ekonomicznej innych krajów:

Sekretarz 319.png

9 września [324] Wybory w PSF. Młodzi gracze kwestionują działalność Popolo, Miles Teg oraz Sadix

10 września [325] Poparcie dla Miles Teg

Sekretarz 325.PNG

11 września [326] Przypuszczenia co się stanie z Partiami i Firmami od miudyka, ale dla nas ciekawsze jest sytuacja na świecie

Miudyk 326.PNG

12 września [327] Przygotowania do V1 i odzyskaniem niepodległości

Popolo 327.PNG

14 września [329] eRepublik przechodzi do wersji V1

Mapa z tego dnia 288 (mapa nie zmieniła się do V1 (chyba)):

Europe 288.jpg


Opinia: Widzimy z jednej strony Wielką pracę Popolo oraz Miles Teg, a z drugiej możemy poczytać takie artykuły jak ten na dole. Czy chodziło dla nich wyłącznie o dobro ePolski? Czy też o swoje wykorzystując sytuacje ePolski. O ile gracza Popolo możemy uznać że naprawdę zależało mu na dobru ePolski to o innych graczach z dostępnych materiałów nie mogę powiedzieć tego w 100%. Możemy uznać, że gracze z NW utworzyli strukturę podobną do mafijnej. Większość decyzji była podejmowana na forum NW a nie w eR. Możemy uznać że to było normalne bo konspiracja itp. ale... Tak nie powinno być. Zamykało to grupę bardzo skutecznie przed młodymi ePolakami. Trzeba też pamiętać że eR było młodą grą więc nic dziwnego że niektórzy gracze mogli się dorobić podczas zaborów. Trochę jak w latach 90 w Polsce. Ogólnie, po tylu latach, o tych wydarzeniach możemy spokojnie powiedzieć, że Popolo jest legendą ePolski.


Loewy 314.PNG


Źródła:

https://podrecznikmen.wordpress.com/8-1-historia-epolski/

http://wiki.erepublik.com/index.php/First_Sweden-Germany_War

http://wiki.erepublik.com/index.php/Second_Sweden-Germany_War

https://www.erepublik.com/en/article/jakeson-8deadboys-302501/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/obywatele-bez-broni-pomagaj-inaczej-305532/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/na-berlin--306351/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/powstanie-326821/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/thank-you1-326811/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ministerstwo-skrabu--359432/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/operacja-tryg-aw-i-spadni-ty-a-cuch-diab-a-368201/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/we-the-president-386661/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/niemcy-germans-co-za-godno-what-a-selfrespect--577362/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/poles-abroad-587002/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/vaclav-590892/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ministerstwo-skarbu--591392/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/babyboom-638221/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/polska-1-642312/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/szpitale-672322/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/wojsko-680514/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/nowe-zadania-bardziej-spo-eczne-mniej-polityczne--682171/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/wybory-generalne-i-wielki-blef-general-elections-and-marvelous-bluff-683021/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/wybory-w-partii--686884/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/sek-688007/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ranking-of-cities-in-germany--349071/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/sen-470761/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/missing-the-motherland--505541/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/taxes-droop--511942/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/szwedzka-lekcja-podatkowa-632742/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/wrocek-637901/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/edward-wilk-za-wolno-nasz-i--655231/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/jak-stworzy-bank--655721/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/polska-kolonizacja-684608/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/go-miles-teg-o-wyborach-w-polsce--687083/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/historia-polski-12-06-2008-15-09-2008-641631/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ca-a-prawda-o-netwars--682613/1/20


Ogłoszenia:

Proszę o Suba, Vota, komentarz i wsparcie ;)

Następny art nie wiem kiedy się pojawi

Te 2 arty i następne będę wrzucał równolegle na wiki jak i tutaj ;)


#3 Historia 329-389 dzień eRepublik (Wydana w dniu 3732)

Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. Opiszę w tym arcie drogę do niepodległości ePolski. Dziękuję za kasę i komentarze za poprzednie arty ;) Jest mi bardzo miło, że moje arty zdobyły tak dużo głosów (148 i 98). Przez akcje na Węgrzech dostałem niestety od Plato punkcik karny, ale było warto. Widać, że mamy aktywną scenę eRepublik w Polsce co mnie cieszy ;)


Wracając do artykułu. Przez te dni (60) powstało 125 artykułów, co daje ponad 2 arty na dzień. Dlatego też będzie dużo informacji, ale mało zdjęć ze względu na problemy eRepa w ich wyświetlaniu. Wszystkie wydarzenia dzieją się w 2008 roku. Mapa do tych wydarzeń jest umieszczona na końcu ;)


Chcę żyć w Polsce

Chociaż to nie jest proste

Bo kiedy dostajesz wypłatę

To już kończą się pieniądze

- Basti


Z podręcznika eMEN dowiadujemy się:

Pierwszym prezydentem niepodległego kraju, będącym polakiem z krwi i kości, został BuzzY. Wybór BuzzY’ego na ten urząd spowodowany był jego działalnością tuż przed wprowadzeniem V1, kiedy to rozpoczął formowanie Wojska Polskiego oraz przygotowywanie obywateli do walk wyzwoleńczych o Polskę. W wyborach przeciwnikiem BuzzY`ego był Fafek, przedstawiciel drugiej Polskiej partii, która odłączyła się od PWL na skutek różnic w postrzeganiu sprawy Niemieckiej. Rządy BuzzY`ego, to najtrudniejszy czas dla ePolski. Wyobraźcie sobie państwo z odgórnie narzuconymi podatkami, które przez 20 dni musi egzystować bez kongresu, a za to z płacą minimalną na poziomie 5 PLN i wysokimi podatkami. Dzięki współpracy całego społeczeństwa (w tych czasach pracowało się za np. 5 PLN, a 2 odsyłało się dla szefa – żeby firma mogła funkcjonować) udało nam się przetrzymać ten trudny okres. BuzzY w ciągu trwania swojej kadencji odzyskał wszystkie epolskie tereny. 5 stycznia oddał swojemu następcy, (partyjnemu koledze) Sekretarzowi, zjednoczony kraj, jeszcze stosunkowo słaby, ale zdolny do poświęceń.

15 października [330 dzień] - O 13:26 Finowie rozpoczęli pierwsze postanie. Byli okupowani przez Norwegię. Mur który musiał zostać zbity żeby powstanie się udało wynosił 100 000 punktów, przez pierwsze 2 godziny Finowie zbili go o 5000. Źle wróżyło to dla powstania i tak samo źle wróżyło to dla ePolski która też miała przejść przez taką bitwę jeśli chce być wolna.

25 października [340 dzień] - sekretarz spekuluje co będzie się z ekonomią w wolnej ePolsce: https://www.erepublik.com/en/article/ekonomia-wojenna-polski-692903/1/20

27 października [342 dzień] - Ocena możliwości współpracy z węgrami na tle konfliktu pomiędzy eWęgrami, a eRumunią https://www.erepublik.com/en/article/polak-vegri-dva-bratanki-i-do-shabli-i-do-shlanki-693376/1/20

31 października [346 dzień] - Odzyskanie Niepodległości !

31 października [346 dzień] - BuzzY założył PWL (Partia Wolnych Ludzi) która jest kontynuacją PSF tylko, że na terenie ePolski oraz ogłoszenie program partii https://www.erepublik.com/en/article/kr-tki-program-wyborczy-pwl-694454/1/20

2 listopada [348 dzień] - Powstanie Polskiej Partii Patriotycznej która oderwała się od Partii Wolnych Ludzi. Głównymi różnicami PPP, a PWL była sprawa eNiemiecka. PPP chciało całkowitego zerwania stosunków z eNiemcami oraz niepozwolenie im na wygranie zorganizowanych powstań nawet wtedy kiedy było by to za pozwoleniem eSzwecki. Kolejnym zgrzytem była gospodarka. PPP chciało najpierw odbić wszystkie regiony, a dopiero później naprawiać gospodarkę. Nie chcieli czekać i rozkręcać siłę ePolski na jednym regionie. Założycielem PPP był Sadix.

3 listopada [349 dzień] - sekretarz liczy właścicieli polskich firmy na ojczystych terenach:

 • Śląsk: 11 firm
 • Małopolska: 10 firm
 • Wielkopolska: 6 firm
 • Mazowsze: 4 firmy
 • Mazury: 1 firma
 • Pomorze: 0 firm

5 listopada [351 dzień] - Dzień pierwszych wyborów prezydenckich po odzyskaniu niepodległości. Wybory w tym dniu wygrywa BuzzY, jego przeciwnikiem był Fafek.

7 listopada [353 dzień] - Log18os informuje o kolejnym powstaniu w Australii. Ciekawą informacją że od dnia 330 wybuchło 7 powstań, razem z tym w Australii. Odzyskane zostały 4 regiony z 6 o których była walka.

10 listopada [356 dzień] - Problem z młodymi graczami, którzy umierają przez problemy ekonomiczne. Nie mamy kongresu dlatego nie możemy uchwalać uchwał o np. zmianie minimalnej pensji, która teraz jest zaporowa. https://www.erepublik.com/en/article/ratujmy-rodak-w--697189/1/20

12 listopada [358 dzień] - Ogłoszenie przez sekretarza celów Ministerstwa Finansów i Gospodarki https://www.erepublik.com/en/article/ministestwo-finans-w-i-gospodarki-cele-i-instrumenty-697470/1/20

13 listopada [359 dzień] - Nabór do Wojska Polskiego.

14 listopada [360 dzień] - Gracz wujek piszę o nabijaniu rang. Nie będę się rozpisywał tylko daje link. Myślę, że dla nowych graczy przybliży to wcześniejszy system walk ;) https://www.erepublik.com/en/article/nabijanie-rangi-698317/1/20

14 listopada [360 dzień] - Cele MSZ prowadzonego przez gracza Yaberfoot https://www.erepublik.com/en/article/msz-cele-polityki-nominacje-ambasadorskie-698090/1/20

16 listopada [362 dzień] - Pierwsze posiedzenie PPP, sprawozdanie pisał miudyk.

16 listopada [362 dzień] - Miudyk piszę o opcjach w jaki sposób można odbić resztę regionów. Do poczytania: https://www.erepublik.com/en/article/plan-odbicia-pozosta-ych-region-w-698751/1/20

19 listopada [365 dzień] - Ogłoszenie programu politycznego PPP. Poniżej link do artykułu. Bardzo ciekawy bym powiedział. Jeśli chodzi o podatki to tak: ustawienie Income Tax na ok. 5%, Import Tax 99% (na "polskie" surowce mineralne) https://www.erepublik.com/en/article/program-polityczny-polskiej-partii-patriotycznej--699959/1/20

19 listopada [365 dzień] - Projekt Wojska Polskiego Polskiej Patrii Patriotycznej. Temat rzeka, dla chętnych: https://www.erepublik.com/en/article/projekt-wojska-polskiego-polskiej-patrii-patriotycznej-699976/1/20

22 listopada [368 dzień] - Odbicie Mazowsza czyli 4. regionu ePolski

23 listopada [369 dzień] - PPP ogłasza kandydatów do kongresu. Trzeba pamiętać, że w tamtym czasie kandydaci byli z danego regionu wybierani:

Lista kandydatów PPP:

Nie jest to jeszcze ostateczna lista kandydatów.

nick / region

SQz - Little Poland

distanse - Little Poland

Oszust - Mazovia

Matoo - Mazovia

miudyk - Mazovia

Sadix - Mazovia

Bogini Bikini - Mazovia

Wladyslaw Wodka - Mazovia

dawi62 - Mazovia

TripleH - Mazovia

Miles Teg - Mazuria

Ostah - Mazuria

bzylek - Mazuria

Vinniczek - Mazuria

wujek- Mazuria

Maro - Silesia

Mixliarder - Silesia

Fafek - Silesia

Coledon - Silesia

Milady Chaosu - Silesia

Schenici - Silesia

aryss - Silesia


24 listopada [370 dzień] - PWL ogłasza swoją listę oraz prezentuje listę PPP


Lista wyborcza PWL:

Little Poland

1.Yaberfoot

2.Loewy

3.Aeger

4.Log18os

5.Caroline au Marymont

6.Karol van Socrates

7.blackbeaver

8.mark00s

9.Konraed

10.Morfiii


Mazovia

1.sekretarz

2.Wieloryb

3.Whiteye

4.Kadmilos

5.Stefek Betoniara

6.k_paprotny

7.siwy3461


Mazuria

1.Kutak

2.carbon

3.crc

4.eorlrulez

5.Francis DeBoyle


Silesia

1.Grzesiek

2.Growin

3.Yakko

4.viberus PL


Lista wyborcza PPP:

Mazovia

1.Oszust

2.Matoo

3.miudyk

4.Sadix

5.Bogini Bikini


Mazuria

1.Miles Teg

2.Ostah

3.bzylek

4.Vinniczek

5.wujek


Silesia

1.Maro

2.Mixliarder

3.Fafek

4.Coledon

5.Milady Chaosu

6.Shenici

7.aryss


25 listopada [371 dzień] - ePolscka za słaba na sojusze? https://www.erepublik.com/en/article/i-won-t-lie-to-you-poland-702030/1/20

26 listopada [372 dzień] - Analiza pierwszych wyborów do kongresu miudyk'a (PPP). W Wyborach wystartowały dwie partie. PWL, która liczyła około 135 członków oraz PPP z ok. 50 członków.

Wyniki:

PWL - 23 [57.5%]

PPP - 17 [42.5%]


PPP:

1. Sadix

2. SQz

3. Shenici

4. Matoo

5. Mixliarder

6. Wladyslaw Wodka

7. bzylek

8. miudyk

9. aryss

10. Oszust

11. Ostah

12. Milady Chaosu

13. Miles Teg

14. Vinniczek

15. Maro

16. wujek

17. distanse (WC*)


PWL

18. Yaberfoot

19. Loewy

20. sekretarz

21. Growin

22. Grzesiek

23. Log18os

24. Caroline au Marymont

25. Konraed

26. mark00s

27. Karol van Socrates

28. Aeger

29. Whiteye

30. viberus PL

31. Stefek Betoniara

32. carbon

33. Yakko

34. eorlrulez

35. Kutak

36. Kadmilos

37. crc

38. Wieloryb (WC*)

39. blackbeaver (WC*)

40. k_paprotny (WC*)


WC - Wildcard.

28 listopada [374 dzień] - Analiza płac w ePolsce i eŚwiata zrobiona przez sekretarza: https://www.erepublik.com/en/article/p-ace-w-polsce-wzrosn--703103/1/20

1 grudnia [377 dzień] - eNiemcy szykują się do odbicia Saxoni z rąk Szwedzkich, a eGrecy uwolnić się spod władzy Turków

1 grudnia [377 dzień] - Miudyk startuje na prezydenta z dniem 5 grudnia. W artykule z tego dnia przestawia siebie i na czym polegało jego granie do tej pory, link: https://www.erepublik.com/en/article/miudyk-na-prezydenta-704172/1/20

1 grudnia [377 dzień] - Kolejna analiza ekonomiczna sekretarza https://www.erepublik.com/en/article/cykle-ekonomii-erepublik-704000/1/20

3 grudnia [379 dzień] - program wyborczy Miudyka https://www.erepublik.com/en/article/kr-tki-program-polityczny-704847/1/20

4 grudnia [380 dzień] - Opis sceny politycznej tuż przed wyborami (warto przeczytać): https://www.erepublik.com/en/article/zag-osuj-na-buzziego-705160/1/20

5 grudnia [381 dzień] - Wybory prezydenckie. Kandydatem PWL jest BuzzY, a PPP gracz miudyk.

6 grudnia [382 dzień] - Francja w opałach. Hiszpania zdobyła 3 francuskie regiony. Hiszpania jest w sojuszu ATLANTIS, a Francja w PEACE

6 grudnia [382 dzień] - Wybory wygrywa Buzzy. Jest to druga jego kadencja z rzędu. Otrzymał 121 głosów [58%], a jego przeciwnik (miudyk) 87 głosów [42%]. Ciekawą rzeczą zaobserwował bzylek w komentarzu:

Poland election 382.png


8 grudnia [384 dzień] - Walko o Francje. Po stronie Francji staną sojusz PEACE (Włochy, Portugalia, Brazylia, Indonezja). Kanada zaatakowała Pays-de-la-Loire i Brittany, USA Piotou-Charentes, Szewcja Lorraine, a UK Lower-Normandy.

O 20.00 wybucha powstanie w Wielkopolsce.

9 grudnia [385 dzień] - Francja nie obroniła żadnego regionu. USA zaatakowały kolejny region: Limousin.

9 grudnia [385 dzień] - W ePolsce pracowało 265 osób, w 375 dniu pracowało 276 osób, może to być spowodowane tym że część osób przeniosła się do ostatniego okupowanego regionu żeby walczyć ale przeniosła się za granicę ePolski

10 grudnia [386 dzień] - Zmiany w MSZ. Kilka dni wcześniej gracz Yabrfoota zrzekł się swojego stanowiska, zastąpił go Log18os.

Cele MSZ:

 • wstąpienie do ATLANTIS
 • kontynuacja ścisłej współpracy z eSzwecją
 • chęć współpracy z eCzechami i eSłowacją
 • eNiemicy dalej walczą o odzyskanie wszystkich regionów, na razie ePolska się przygląda i zachowujemy neutralność
 • utrzymanie dobrych stosunków z eRumunią ze względu, że może byś przyszłym sojusznikiem w ATLANTIS, ale też chęć utrzymać przyjaznych stosunków z eWęgrami. eRomunia i eWęgry w tym czasie są w stanie wojny

12 grudnia [388 dzień] - Wyzwolenie ostatniego okupowanego regionu ePolski !

12 grudnia [388 dzień] - sekretarz znowu tłumaczy rodakom ekonomię erepa. Warto poczytać: https://www.erepublik.com/en/article/jak-prowadzi-firm-kilka-u-ytecznych-rad--708250/1/20

13 grudnia [389 dzień] - miudyk podsumował powstania

Miudyk 389.png


Mapa:

Europe 347-388.gif


Źródła:

https://www.erepublik.com/en/article/polska-partia-patriotyczna-694854/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/pierwsze-posiedzenie-pierwszy-artyku--698896/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/program-polityczny-polskiej-partii-patriotycznej--699959/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/projekt-wojska-polskiego-polskiej-patrii-patriotycznej-699976/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/rodacy-g-osujmy--701317/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/finowie-walcz-o-wolno-fins-fight-for-freedom--689239/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/nabijanie-rangi-698317/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/nadchodz-ce-powstania-aktualizacja-v2--704259/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/burzowe-chmury-nad-francj-atlantis-planuje-rozbi-r-francji-706164/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/e-wiat-w-wirze-wojny-706627/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/rozb-r-francji-i-bug-powstanie-w-wielkopolsce-newsy-od-admin-w-707002/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/pob-r-do-wojska-polskiego-697704/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/plan-odbicia-pozosta-ych-region-w-698751/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/analiza-wybor-w-parlamentarnych-702484/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/miudyk-na-prezydenta-704172/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/kr-tki-program-polityczny-704847/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/e-polskiej-polityki-historia-w-asna-1223789/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/powstanie-australijskie-696292/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/mazowsze-odbite--700836/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/kompletna-lista-wyborcza-701678/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/wyniki-wybor-w-i-jedna-wa-na-kwestia--702152/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/praca-w-polsce-cz-2--707162/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/podsumowanie-powsta--708587/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/msz-nominacja-i-za-o-enia--707677/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/prezydent-epolski-wybrany-pl-en--705752/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/jak-prowadzi-firm-kilka-u-ytecznych-rad--708250/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ekonomia-wojenna-polski-692903/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/polak-vegri-dva-bratanki-i-do-shabli-i-do-shlanki-693376/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ratujmy-rodak-w--697189/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/ministestwo-finans-w-i-gospodarki-cele-i-instrumenty-697470/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/p-ace-w-polsce-wzrosn--703103/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/cykle-ekonomii-erepublik-704000/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/zag-osuj-na-buzziego-705160/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/msz-cele-polityki-nominacje-ambasadorskie-698090/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/i-won-t-lie-to-you-poland-702030/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/kr-tki-program-wyborczy-pwl-694454/1/20