Upload avatar picture/Македонски

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png
Мени
  • Experience points ги отклучуваат опциите на еРепаблик а најбрзиот начин да ги добиете вашите први два поени искуство е да прикачите аватар(слика) за вашиот граѓанин. За да го направите ова треба да го отворите паѓачкото мени "My places"(со курсорот над него)и кликнете на "Profile" и потоа кликнете на Edit profile button.png.
Одбери аватар
  • На следната страна чекор ќе видите три полиња на информации кои може да се промент вклучувајќи го и твојот аватар(слика). Најдете ја соодветната сликата од вашиот компјутер и кликнете на "Make changes" за да ја прикачите сликата. Со тоа вашиот граѓанин или граѓанка ќе ги добие неговите или нејзините први два искуствени поени Experience points.
Next step: Learn more about your profile page.
Rising Мени

Почетна страна · Пазар · Заедница · Правила · Историјат