Vice president (country)/Türkçe

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
FrançaisIcon-France.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
TürkçeIcon-Turkey.png


Ülke başkan yardımcısı (vCP) bir ülkenin devlet kabinesinde yer alan bir pozisyondur. Bu görevi yürüten kişi, Dışişleri Bakanı veya Savunma Bakanı gibi diğer kabine üyelerinin üstünde yer alıyor.

Rol

Başkan yardımcısı, ülke başkanı'nın yardımcısı olarak hareket eder ve genellikle tüm önemli ulusal ve uluslararası toplantılara katılır. Hükümet içinde belirleyici bir rol oynar. Ülke başkanı herhangi bir nedenle müsait değilse, Başkan Vekili olabilir. Bazı durumlarda, hükümet çalışmalarına fiilen dahil olma beklentileri olmadan, tamamen fahri olabilir.

Bu pozisyon oyun içi politik unvan olarak bulunmadığından, genellikle Başbakan kullanılırken, pozisyon sahibi tüm biçimlerde hem oyun içi (makale, vatandaş mesajları, vb.)] hem de oyunun dışında (forumlar ve IRC, Discord, Telegram gibi diğer çeşitli iletişim araçları, vb) başkan yardımcısı (vCP) olarak adlandırılır..

Eşdeğer Pozisyonlar ve Unvanlar

Başbakan Yardımcısı
İhtiyaç duyulursa, Hükümetlerinin Başbakanı görevini üstlenebilecek bakan rolüdür. Genel olarak konuşursak, Başbakan Yardımcısı ayrıca bir siyasi partinin lideri veya bir koalisyona katılan ikincil partinin lideridir. Başbakan Yardımcısının eRepublik'te iktidarda olacağı durumlar arasında Başbakan'ın Ölüm, Yasaklama veya uzun süre kullanılamaması sayılabilir.


Meslekler
Oyunda tanımlı meslekler Siyaset Meclis üyesi · Parti meclis üyesi · Vali · Savunma Bakanı* · Milli Eğitim Bakanı* · Dışişleri Bakanı* · Parti üyesi · Parti başkanı · Ülke başkanı · Başbakan · Parti genel sekreteri · Parti başkan yardımcısı · Sözcü
*Bazıları resmi, bazıları resmi olmayan farklı bakanlık pozisyonları bulunur, bakınız Bakan
Askeri Komutan · Komutan yardımcısı · Kaptan · Asker · Acemi er · Askeri rütbeler · Hava rütbeleri · Diktatör
Ekonomi / Medya İşçi · Genel müdür · Basın direktörü
Geçmiş: eRepublik Rising · eRepublik V1
Oyuncuların yarattığı meslekler Siyaset Danışman · Elçi · Genel sekreter · Direktör · Elçilik direktörü · Kurucu · Yargıç · Bakan* · Hükümdar · Parlamento grubu lideri · Politikacı · İşe alım direktörü · İttifak genel sekreteri · Savunma sekreteri · Senatör · Meclis başkanı · Ülke başkan yardımcısı ·
*Bazıları resmi, bazıları resmi olmayan farklı bakanlık pozisyonları bulunur, bakınız Bakan
Askeri Danışman · Kurmay başkanı · Komutan · İkinci komutan · Subay · Kurmay subay · Başkomutan
Ekonomi / Medya Danışman · Editör · Kurucu · Grafik tasarımcı · Gazeteci