vingaer

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
PolskiIcon-Poland.png
vingaer

130 Message  · Wiki

Citizen1532506.jpg
eRepublik AmbassadoreRepublik Elite Citizen
Społeczność
Nationality Flag-Poland.jpg eRepublikan
National rank 267
Date of birth 7th June 2009
Residence Little Poland
Sex Female
Gazeta H 2 O 2
Polityka
MSZ of Poland
6 Grudzień 2009 – 5 Styczeń 2010
6 Kwiecień 2010 – 7 Czerwiec 2010
Rzecznik Rządu of Poland
6 Sierpień 2009 – 5 Październik 2009
Congresswoman of Poland
26 Sierpień 2009 – 15 Wrzesień 2009
Ambassador to Bosnia and Herzegovina of Poland
Foreign Affairs Organizer of EDEN HQ
Grudzień 2009 – Luty 2010
MSZ of Sweden
5 Wrzesień 2010 – 5 Grudzień 2010
MSZ of Poland
5 Grudzień 2010 – 5 Styczeń 2011
Militaria
Jednostki Wojskowe Polish Civil Army
Rank Icon rank Titan*.png Titan*
Aircraft rank Airman 0.png Airman

vingaer jest multikontem graczy Cerber i Martinoz i jedną z niewielu prawdziwych kobiet w ePolsce.

Biografia

vingaer urodziła się 07.06.2009 -- w dzień RW w Vorarlberg i wymazania eNiemiec z mapy. Od tamtego czasu zawsze pragnęła ujrzeć ponownie ogień na polach high kartofli. Wkrótce po rejestracji, vingaer odkryła krakowskie spotkania piwne eRepublik i tak poznała wiele wspaniałych osób, dzięki którym została w grze (niektóre z tych osób do dziś plują sobie za to w brodę). Niedługo potem została wybrana miss ePolski, co do dziś wzbudza litość w Cerberze (którego vingaer forsowała na Mistera).

Początkowo vingaer była związana z Polska Partia Patriotyczna, dzięki czemu została poproszona przez Andrew6w6 o zostanie rzecznikiem w jego rządzie. Gracz Cerber, poprzedni rzecznik, powiedział jej wówczas, iż ta praca pochłania "max pół godzinki dziennie", co też stało się decydującym elementem w przyjęciu posady. vingaer tak zaciekle walczyła o dobre imię Andrew6w6, że ten pozostawił ją na stanowisku na następną kadencję.

W międzyczasie vingaer została kongresmenem, jednak zgodnie ze swojskim hasłem JK NA 100% złożyła mandat, oddała 5 gold na konto NBP i postanowiła nigdy więcej nie mieć nic wspólnego z parlamentem.

Dzięki wspaniałemu składowi drugiego rządu Andrew6w6, została utworzona Partia Złodziei Pieniędzy NBP, a vingaer była wśród jej założycieli.

vingaer odeszła z PPP wraz z Martinozem i Szkodniq, obnażając w publikacji prasowej nieprawidłowości popełniane przez tę partię podczas wyborów do kongresu. Ten kontrowersyjny krok podzielił opinię publiczną i przysporzył jej równie wielu przyjaciół jak i zaprzysięgłych wrogów.

Następny miesiąc w życiu vingaer, październik 2009, upłynął jej na intensywnym trollingu (to jeden z najwyżej wyskillowanych trolli ePolski!) oraz tropieniu i reportowaniu multikont w ePolsce oraz eSłowacji. Za jeden ze swoich artykułów o multikontach otrzymała temp bana i FP (które anulowano po złożeniu apelacji), za inny tylko FP (co również anulowano). Stało się to w trakcie pierwszego polskiego zlotu eRepublik w Krakowie.

W listopadzie 2009 osiągnęła szczyt swojej kariery burzyciela zastałego porządku społecznego, startując w wyborach prezydenckich z programem, który zawrzeć można w słowach "mam cycki" i zdobywając ponad 400 głosów. Być może byłoby ich więcej, gdyby nie otrzymała temp bana w trakcie wyborów. Jak się okazało, była niewinna, o czym świadczy cofnięcie przez adminów przyznanych jej FP.

Od listopada 2009, vingaer zasiadała na stołku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Niektórzy wysocy rangą oficerowie EDEN podejrzewają ją o bycie tajnym agentem Federalnego Biura Śledczego, wysłanym do Szwecji w celu tropienia homoseksualistów i pedofili. Niektórzy ePolacy pragnęli (i nadal pragną) wysłać ją do stu diabłów.

Jeżeli chodzi o pójście do piekła, to vingaer już się tam znalazła, zasiadając na stołku szefa dyplomacji sojuszu EDEN. Kiedyś, gdy historia pozwoli, napisze ona memuary, w których wyjaśni społeczeństwu, dlaczego zrezygnowała z pełnienia tej funkcji.

Następne 2 miesiące w życiu vingaer upłynęły na radosnej zabawie w FFAA, tworzeniu społeczności kanału #epl @ Rizon, zawarciu emałżeństwa z Gabrielem Lavanche oraz poznaniu wielu naprawdę dziwnych graczy. Nie jest też tajemnicą, że największą gitsztamę trzyma z shootem oraz Durrutim.

W kwietniu 2010 vingaer została poproszona przez Adiosa o pełnienie funkcji MSZ w jego rządzie (na wypadek przegranej Adiosa i wygranej Kernela, nic dla vingaer się nie zmieniało ;d). Ku wielkiemu smutkowi pewnego pana na J., vingaer przystąpiła do realizacji bezwzględnego planu eksterminacji. Po impiczu Adiosa, Kernel nie zmienił MSZ. W maju 2010 StrozeR również zdecydował się na pozostawienie stołka w rękach kobiety.

Czy vingaer zostanie prezydentem ePolski? A kij wie...

Śmierć

vingaer zmarła 7-go czerwca 2010 r., prosząc o permbana po 9-tym tempie za niezgadzanie się z decyzjami teamu. Powody jej odejścia szerzej opisuje pożegnalny artykuł w H2O2[1].

Bezpośrednią przyczyną permbana była publikacja listy wszystkich byłych i obecnych polskich moderatorów. Oświadczyła, iż "ludzie powinni mieć świadomość tego, kto ich banuje". Team nie zgodził się z tym stwierdzeniem, banując vingaer w ciągu 5 minut.

vingaer zapowiedziała, że nie wróci do gry, dopóki polscy moderatorzy nie zostaną zmienieni.

Wskrzeszenie

vingaer odbanowano pierwszego września 2010, po trwającym niemal równo trzy miesiące okresie bana. Ten unban, podobnie jak unban Sadixa, przyniósł polskiej społeczności eR chaos i zniszczenie. Nie wysłano żadnych dodatkowych apelacji, jako że vingaer świetnie radziła sobie trollując z dwóch orgów: sraka-praptaka oraz l'eau oxygenee. Zasadność przyznania fp, które spowodowały tempbany, prowadzące z kolei do perma, została podważona, co też stanowiło główną przyczynę tego nagłego wskrzeszenia. Z drugiej strony, należy zauważyć, iż nie było lepszego sposobu na uciszenie długotrwałej kampanii vingaer prowadzonej przeciwko Teamowi. Dodatkowo, otrzymała status moderatora gry i rekomendowała doń również StrozeRa.

Szwecja

We wrześniu 2010 prezydentem eSzwecji został shoot i poprosił vingaer o pełnienie funkcji MSZ Szwecji. Lilla_T, kolejny stary znajomy z dawnego HQ EDEN, pełnił funkcję MGiF. Do kompletu brakowało tylko Lavanche, który dzięki krótkiej akcji lobbingowej został Supreme Commanderem EDEN.

Szwedzi najwyraźniej polubili vingaer na tyle, że powierzyli jej kontynuację funkcji MSZ przez następny miesiąc, w którym Szwecją rządziło aż dwóch prezydentów -- Carradine oraz Beharede. Kolejny prezydent, Valnad, wspierał się czarującą osobowością vingaer w listopadzie.

W grudniu 2010 StrozeR, e-kochanek vingaer i Cerbera złożył jej propozycję nie do odrzucenia, powierzając odpowiedzialne zadanie siania chaosu na arenie międzynarodowej w grudniu jako MSZ ePolski. Valnad wspaniałomyślnie zgodził się na tymczasowy transfer do Macierzy.

W styczniu 2011 vingaer wróciła zgodnie z obietnicą złożoną Valnadowi do Szwecji, jednocześnie pozostając doradcą kolejnego polskiego prezydenta, smrtana, i pomagając w stworzeniu New World Order -- Nowego Porządku Świata. Zrealizowano plan z listopada/grudnia i doprowadzono do rozpadu dotychczasowego ładu. Jako oficjalny szwedzki MSZ, vingaer odradziła Valnadowi występowanie z EDENu, aby Szwedzi sami mogli podjąć decyzję na podstawie tego, co miało się stać. W dniu odejścia Hiszpanii ze struktur EDEN, zbyt dużo mostów zostało już spalonych i NWO stało się faktem. Kilka dni później, vingaer opuściła grę z tytułu reala i pojawiła się ponownie dopiero 30 maja 2011 r.

Od kiedy Polskę i Węgry połączył sojusz, vingaer oficjalnie przeszła erepa i nie ma już żadnego celu, jaki chciałaby osiągnąć.

eNiger

Od października 2010 do stycznia 2011 vingaer pełniła funkcję kongresmena w eNigrze, w grze, nie wiedzieć czemu, zwanym eBiałorusią. Z tej okazji włączono ją nawet w listopadzie w poczet zdrajców ePolski. vingaer nie tylko nie wyparła się przynależności do polskiej grupy na Białorusi, ale również z ochotą sflejmowała dyplomatyczne faux pas z ziemi ojczystej [2].

Kariera wojskowa

vingaer jest babą, bije się jak baba i wcale się tego nie wstydzi. No dobra, teraz ma ponad 30 siły, więc nie jest już tak źle.

Jej pierwszy oddział wojskowy to POG, który zawsze będzie wspominać dobrze, mimo dość nieprzyjemnej końcówki pobytu. Przez pewien okres czasu pełniła funkcję dowódcy i stwierdziła, iż nienawidzi donate'owania irona do firm z całego serca. Wbrew plotkom, nie została wyrzucona z POG -- odeszła sama w wyniku kłótni odnośnie tajności kanału oddziału (Cerber podejrzał hasło w czasie wizyty w jej domu).

Byla też żołnierzem IV Oddziału Wojska Polskiego pod dowództwem Vinniczka i Adiosa, zwanego również Oddziałem Leśnych Dziadków.

Natychmiast po wbiciu FM, zwiała z WP do EMC, gdzie nawet została dowódcą, jednak w wyniku wielu zawirowań w EDEN stwierdziła, że ma na to wylane i kończy grę. W eRepublik pozostała dzięki Durrutiemu, który zaprosił ją do hiszpańskiej armii narodowej -- FFAA, gdzie vingaer z dumą walczyła w oddziale La Vieja Guardie.

Ponieważ w czasie przeliczania skilli z v1 vingaer miała w grze permbana, straciła nie tylko 3 miesiące treningu, ale również okazję do racjonalnego rozłożenia wyklikanych umiejętności. Od tego czasu, konto ze statusu w miarę przyzwoitego tanka awansowało na wielką słabiznę.

Po powrocie do Polski, vingaer wraz z Martinozem przystąpili do WP. vingaer jako naturalizowana Szwedka była również członkiem szwedzkiej armii.

Ambasady

vingaer była/jest ambasadorem w:

Obywatelstwa dzierżone przez vingaer to: polskie, słowackie, bośniackie, białoruskie, szwedzkie

CV

 • rzecznik rządu Andrew6w6 (5 sierpień - 5 październik 2009)
 • kongresmen (woman?) ePolski (25 sierpień - 15 wrzesień 2009)
 • vMSZ ds. EDEN w rządzie Barta Webovsky'ego (5 listopad - 5 grudzień 2009)
 • MSZ w 1. rządzie Cerbera (5 grudzień 2009 - 5 styczeń 2010)
 • Foreign Affairs Organizer @ EDEN HQ (grudzień 2009 - luty 2010)
 • MSZ w rządach Adiosa oraz Kernela (5 kwiecień 2010 - 5 maj 2010)
 • MSZ w 1. rządzie StrozeRa (5 maj 2010 - 5 czerwiec 2010)
 • MSZ w 3. rządzie shoota (5 wrzesień 2010 - 5 październik 2010)
 • MSZ w rządzie Carradine oraz Beharede (5 październik 2010 - 5 listopad 2010)
 • MSZ w 1. rządzie Valnada (5 listopad 2010 - 5 grudzień 2010)
 • MSZ w 2. rządzie StrozeRa (5 grudzień 2010 - 5 styczeń 2011)
 • MSZ w 3. rządzie Valnada (5 styczeń 2011 - 5 luty 2011)
 • MSZ w 4. rządzie Cerbera (5 luty 2011 - 8 luty 2011)
 • kongresmen eNigru na Białorusi (25 październik 2010 - 25 styczeń 2011)
 • ambasador w USA, Kanadzie oraz Bośni i Hercegowinie (ostatnia placówka najdłużej)
 • doradca rządu ePolski (czerwiec 2010 - grudzień 2010 i styczeń 2011)
 • operator ds. śmiecenia na #erepublik.pl
 • founder #epl
 • moderator PCE
 • moderator gry
 • Miss ePolski

Avatars