Wars/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
فارسیIcon-Iran2.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png

Wojna to też najlepsze źródło doświadczenia. Za każdy cios (hit), który kosztuje nas 10 punków energii, zdobywamy 1 punkt doświadczenie. Mając przykładowo 1000 punktów energii, możemy zadać 100 ciosów, a tym samym zdobyć dodatkowe 100 punktów doświadczenia w zaledwie kilka minut! Nie powinniśmy się jednak z tym spieszyć. Związane jest to z wprowadzonym w dniu 1665 podziałem na dywizje. Od tego czasu wszyscy gracze w grze zostali podzieleni na 4 dywizje, w zależności od posiadanego poziomu. Zaczynając grę jesteś członkiem Gwardii Narodowej, czyli innymi słowy pierwszej dywizji. Będziesz w niej przebywał do 24 poziomu. Jednak jaki ma to związek z szybkim zdobywaniem doświadczenie? Odpowiedź brzmi: medal Battle Hero.


Każda kampania, czyli wojna, podzielona jest na bitwy (minimum 8 ), te natomiast podzielone są na minibitwy. W każdej z nich gracze podzieleni na 4 dywizje, rywalizują ze sobą i starają się przeciągnąć szalę zwycięstwa na stronę swojego państwa. Do takiego zwycięstwa potrzeba 1800 punktów. Po zakończeniu mini bitwy przyznawane są 2 medale Battle Hero, jeden dla najlepszego atakującego, drugi dla najlepszego obrońcy. Medal Battle Hero wyróżnia się tym, iż nagroda za niego jest uzależniona od tego, w której dywizji się znajdujemy. Nagrody te wynoszą:

Dywizja 1 - 2 Gold

Dywizja 2 - 3 Gold

Dywizja 3 - 4 Gold

Dywizja 4 - 5 Gold

Zdobycie tego medalu jest jednak trudniejsze niż się może wydawać, gdyż rywalizuje o niego w każdej bitwie wielu graczy. Dlatego też należy zostać w niższych dywizjach jak najdłużej. Pozwoli nam to zdobyć kilka medali Battle Hero niskim kosztem. A wiadomo, więcej medali oznacza więcej gold.


Ważny na polu bitwy jest również nasz stopień wojskowy. Każdy kolejny daje +5% do zadawanych przez nas obrażeń, co może nam pomóc zdobyć przewagę nad innymi. Przewagę tę, powinniśmy jednak budować zadając jak najwięcej obrażeń, jednocześnie starając się zdobywać jak najmniej doświadczenia. Dobrym sposobem na to jest korzystanie z Bazooki, a także ulepszonej Bazooki. Czasami również pojawiają się misje, za wykonanie których jesteśmy nagradzani punktami do stopnia wojskowego.


Obrażenia, które zadajemy po stronie ePolski zliczane są do medalu True Patriote. Za każde tego typu odznaczenie otrzymujemy 5 gold. Swój pierwszy medal zdobywamy po wbiciu 100.000 obrażeń, a następne zadając ich odpowiednio więcej. Możemy śledzić nasz postęp do następnego medalu w swoim profilu. Łatwym sposobem na wbicie pierwszych medali True patirot są Bomby i Rakiety często rozdawane przez Plato.

Ilość zadanych obrażeń zależy od wykorzystanej Broni, ilości Siły i poziomu naszej Rangi.

Gdy zabieramy się do walki, bardzo ważnym jest, aby pomagać, a nie szkodzić. O tym, gdzie i po której stronie powinniśmy walczyć można dowiedzieć się z rozkazów publikowanych co 2 dni w gazetce Ministerstwa Obrony Narodowej. Najłatwiej można ją znaleźć w zakładce ROZKAZY w panelu z artykułami, albo po prostu subskrybować.