Armë

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Products and Raw materials:

Icon - Food Q3.png Icon - Weapon Q6.png Icon - Aircraft Listing.png Icon - Moving ticket Q3.png Icon - House Q1.png Icon - Food Raw Materials.png Icon - Weapon Raw Materials.png Icon - Aircraft Weapon Raw Materials.png Icon - House Raw Materials.png

Armët janë përdorur nga qytetarët në betejat. Armët mund të jenë më shumë se dyfishi se shuma e dëmit të bërë në betejat.

Prodhimi Armëve

Artikulli Kryesor: Weapon raw material

Icon - Weapon Raw Materials.png Raw Materalet përdoren për të prodhuar armë.

Nëse vendi zotëron një rajon që është e lidhur me kryeqytetin me hekur, alumin, nitrat potasi vaj, ose gome, çdo kompani në atë vend do të merrni bonus 20% të prodhimit për burim

Kualiteti i Armëve

Efektiviteti i armëve në luftë të varet nga cilësia e tyre. Armët më të larta të cilësisë më shpesh do të kryejnë shumë më mirë se ato cilësi të ulëta.

Q7 armë

Niveli i një armë e cilësisë përcakton dy karakteristika: qëndrueshmëria dhe Fuqia e Luftës:

 • Q1: 1 qëndrueshmëri, 20% Fuqia e Luftës
 • Q2: 2 qëndrueshmëri, 40% Fuqia e Luftës
 • Q3: 3 qëndrueshmëri, 60% Fuqia e Luftës
 • Q4: 4 qëndrueshmëri, 80% Fuqia e Luftës
 • Q5: 5 qëndrueshmëri, 100% Fuqia e Luftës
 • Q6: 6 qëndrueshmëri, 120% Fuqia e Luftës
 • Q7: 10 qëndrueshmëri, 200% Fuqia e Luftës

Një qëndrueshmëri armë përcakton se sa herë mund të ripërdoren përpara se të hidhen. Për shembull, një pistoletë Q1 mund të përdoren vetëm një herë, ndërsa një e vetme Q7 armë mund të përdoren për të sulmuar dhjetë herë. Nga ana tjetër, fuqia e dëmit një armë e përcakton se sa dëme mund të shkaktojë. Në fushën e betejës kjo përkthehet në një kundërshtar se sa shpejt mund të merret poshtë, dhe sa ndikim është shtuar në anën e dikujt.

Armët Speciale

Artikulli Kryesor: Special weapon
Icon - Bazooka.png Bazukat Qëndrueshmëria është 3,mbyt armikun me një ndeshje, 10,000 damage për gjuajtje
Rocket missile.png Raketa. Mund të prodhohen në fabrikën tuaj. Dëmi i Raketës ndryshon në bazë të nivelit të Fabrikës tuaj raketë::
 • 1 lvl: 50,000 damage
 • 2 lvl: 250,000 damage
 • 3 lvl: 500,000 damage
 • 4 lvl: 1,750,000 damage
 • 5 lvl: 2,500,000 damage
Big bomb.png Bombë Nukleare. Nukes janë 1 armë hit Promo, që mund të merret pasi të fituar një medalje Hero Ekspeditës në promo. Bombë bërthamore mund të përdoret në betejën për të marrë 5.000.000 dëme të menjëhershme!
Small bomb.png Raketat e Vogla. Missles është 1 armë hit Promo, që mund të merret pas fitores një Hero Beteje medalje në promo. ASM është dëme ndryshon në përputhje me Ndarja ju jeni në:
 • Div 1: 75,000 damage
 • Div 2: 375,000 damage
 • Div 3: 750,000 damage
 • Div 4: 1,500,000 damage

See also