Karta e Eger

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


edit

Exclamation.png Tipar i Hequr

Ky tipar është hequr nga loja.


Karta e Eger është një person që është zgjedhur në Kongres, por ai / ajo është nën Vija e gjelbërt.

Përveç kandidatëve që kanë zënë vend në parlament (ata që ndodhen sipër vizës së gjelbër), kandidatët e mbetur me numrin më të lartë të votave nga të gjitë rajonet marrin një wildcard dhe bëhen anëtarë parlamenti gjithashtu. Ju mund të shihni se si numri i wild cards shpërndahen për shtet varur nga numri i rajoneve në pamjen e mëtejshme:

Election-results.gif