World War V/Polski

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
RomânăIcon-Romania.pngV Wojna Światowa
Map of V Wojna Światowa
Date Marzec, 2011 –
trwa
Location Globalna [1]
Territorial Changes Wiele i nadal się zmienia
Fights Brak dokładnych danych
Belligerents
Flag-Order of New EWorld.jpg ONE

Flag-ABC.png ABC

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - Co-belligerents
Flag-Slovenia.jpg Slovenia
Flag-Iran.jpg Iran
Flag-Mexico.jpg Mexico
Flag-Montenegro.jpg Montenegro
Flag-Japan.jpg Japan
Flag-Indonesia.jpg Indonesia

Flag-Terra.png Terra

Icon-EDEN.png EDEN

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - Co-belligerents
Flag-Netherlands.jpg Netherlands
Flag-Israel.jpg Israel
Flag-Republic of Moldova.jpg Republic of Moldova
Flag-Turkey.jpg Turkey
Flag-Australia.jpg Australia
Flag-Switzerland.jpg Switzerland

V Wojna Światowa to międzykontynentalna wojna, rozpoczęta w marcu 2011. Choć wiele krajów wzięło udział w konflikcie, to byli to członkowie jedynie 3 wielkich sojuszy, to jest Terra, ONE, and EDEN.

Wojna rozpoczęła się w Europie, ale błyskawicznie rozprzestrzeniła sie na Amerykę Północną, a niebawem także na Amerykę Południową, Azję, Afrykę i w ostatniej kolejności Oceanię. Choć kraje z wymienionych w dalszej kolejności kontynentów nie były głównym teatrem zmagań, to uczestniczyły także w głównych walkach poprzez Mutual protection pacts i wspomagały sojuszników.


Tło

Główne artykuły: ONE, Terra, EDEN

V Wojna Światowa rozpoczęła się pod koniec 2010 roku i na poczatku 2011, jako skutek zmiany rozkładu sił i powstania nowego sojuszu Nowego Świata powstałego z rozpadu Phoenix i kilku niezadowolonych krajów EDEN m.in. Polski.

W grudniu 2010, powstało Terra (wcześniej znane jako PANAM) i szybko się rozwijało utrzymując dobre relacje z EDENem, pomimo faktu, że kilku członków sojuszy było dla siebie wrogami, jak np. Grecja i Turcja, czy Rumunia i Rosja i w ramach EDENu zaczęło dochdzić do niesnasek.

Jednakże początków działań wojennych należy doszukiwać się w Styczniu 2011, kiedy to Polska i Węgry podpisały MPP, a polski kongres odrzucił MPP z Rumunią, dotychczasowym sojusznikiem : [2][3] To postawiło Polskę w niezręcznej sytuacji, gdyż nagle znalazła się w stanie wojny z Rumunią, członkiem tego samego sojuszu. Hiszpania, jak na wiernego sojusznika i przyjaciela przystało, poszła śladem Polski, tworząc wspólnie z nią, Serbią i Iranem nowy sojusz. W odpowiedzi Rumunia podpisała MPP z Brazylią i wysłała swoje wojska do walki z Hiszpanią. To zmusiło Hiszpanów do podpisania MPP z Węgrami. Potem następował dalszy podział i rozpad dwóch największych sojuszy(Phoenix i EDEN-u) poprzez odłączanie się kolejnych krajów i poszukiwania nowych przyjaźni. Niebawem Hiszpanie podpisali MPP z Serbią i w końcu został ogłoszony oficjalny sojusz ONE.

Kolejnym skutkiem upadku Phoenix było przejście Rosji i Francji do Terra, a także podpisanie paktu o nieagresji (the Strasbourg Treaty) z Wielką Brytanią and Niemcami. Republic of Macedonia (FYROM) i Montenegro wsparli ONE, a Turcja (kiedyś członek PANAM), niedawno neutralna, także została pro-ONE. [4]

Chociaż przez pewien czas wiele krajów utrzymywalo przyjazne stosunki z przedstawicielami opozycji, to w Marcu 2011 wybuchł konflikt pobiędzy dwoma blokami...

Atlantycka Zimna Wojna

Po upadku Phoenix był krótki okres zimnej wojny, między trzema sojuszami (ONE, Terra i EDEN), ponieważ każdy z nich poszukiwał nowych członków i zacieśniał więzy między dopiero co dołączonymi do sojuszu, a jeszcze niedawno wrogami. Ta "zimna wojna" zawierała kilka pomniejszych bitew, jak powstania wywołane przez USA w należących do Polski regionach Ameryki Północnej, takich jak Tennessee, Illinois i Arizona, które to zmusiły Polskę do przesunięcia się na południe i wycofania do Meksyku.

Racje obu stron zaczęły do przenikać globalnych mediów, głosząc zbliżajacą się wojnę pod Serbskim hasłem "wolnego Texasu" i przez Polskę, która to przesuwała się dalej na południe, aby mieć dostęp do Brazylijskiej stolicy North of Brazil

W tym samym czasie Hiszpania tworzyła sobie drogę do Ameryki Południowej przez Wenezuelę, wzbudzając obawy Argentyny i Brazylii.


The Great Pacific Fire Drill (wojna Indonezja-USA)

Pierwszymi oznakami rozprzestrzeniania się wojny poza Europę, była wojna Indonezji z USA (Indonesia-USA War), w której Indonezja, kraj związanego zarówno z członkami ONE jak i Terra, uruchomił niczym niesprowokowany atak na USA. Część ludzi obawiała się, że nie wywoła to globalnego konfliktu, ponieważ Indonezja nie była formalnie członkiem ONE i utrzymywała dobre stosunki z większością czlonków Terra m.in. Argentyna i Brazylią. [5]

Teatr Wojenny

Wojna mogła przekroczyć granice kontynentu, zaczynając się w Europie, by wkrótce potem objąć Amerykę Północną. Po tygodniach walk w Europie siły ONE zdobyły inicjatywę i ostatecznie najechały również Amerykę Południową. W końcu wojna rozprzestrzeniła się do Azji kiedy to Chiny otrzymały wsparcie Europejskich sojuszników, a Serbia najechała Rosję podczas próby zajęcia terytoriów na wschodzie. Do późnego kwietnia 2011 wojna rozprzestrzeniła się na Oceanię, kiedy to Indonezja zaatakowała Australię. To wszystko, włączając atak Afryki Południowej na Brazylię doprowadziło wojnę na każdy kontynent Nowego Świata, czyniąc ową wojnę globalną.

Europa

Polska

W marcu 2012 roku, Chorwacja oraz kilka innych państwa EDEN/Terra, najechały Polskę. Ze względu na znacznie większy sojusz napierający i sillne "tankowanie" Chorwackich żołnierzy, Polskie terytoria zostały szybko utracone. To był zaskakujący atak, mnóstwo powstań jest organizowanych nawet teraz. --Daric LaRone 12:22, 16 Marca 2012 (PDT)

Bałkany

Bałkany były jednym z głównych pól bitewnych V Wojny Światowej, gdzie wszystkie państwa w tym regionie doświadczyły działań. Serbia i Węgry prowadziły długą wojnę z ich wrogimi sąsiadami, Chorwacją i Rumunią. Obydwie wojny doprowadziły na pewien czas do impasu. W końcu Serbia i Węgry zaczęły wdzierać się coraz głębiej w terytorium ich rywali.

Ostatecznie Chorwacja uległa Serbskiemu atakowi i została podbita 2 kwietnia 2011. Dzięki temu Serbia mogła wspierać dalsze to działania państw zrzeszonych w ONE. Rumunia również poniosła duże straty kiedy Węgry zajmowały coraz większe obszary ich terytorium.[6] Ostatecznie Chorwacja i Rumunia upadły w wyniku Czwartej Wojny Bałkańskiej.

W międzyczasie rozpoczęła się kolejna wojna między Grecją, a Turcją, kiedy Turcja zaczęła zacieśniać swoje stosunki z ONE, a Grecja posiadała ważną pozycję w EDEN. Turcja (Która wcześniej została całkowicie opanowana przez Grecję) odzyskała swoje regiony, by później zacząć podbijać Grecję.

W czasie rozpoczęcia Wojny Bałkańskiej Bułgaria nie brała bezpośredniego udziału w walkach, ale pomagała swoim sojusznikom poprzez zawarte pakty o wzajemnej pomocy. W tym czasie Bułgaria była w trakcie wojny z Iranem, które toczyły się w ich koloniach na Środkowym Wschodzie. W końcu Bułgaria wypowiedziała wojnę Turcji, deklarując ją jako "Natural Enemy" po tym jak Marmara została ponownie przez Turcję (Tworząc w ten sposób granicę pomiędzy dwoma państwami). Po kilku bitwach wojna zaczęła zbliżać się do sytuacji patowej, kiedy to Serbia oraz Macedonia zadeklarowały Bułgarię jako zadeklarowały Bułgarię jako "Natural Enemy". Od tej pory Bułgaria musiała walczyć na czterech frontach; trzech na Bałkanach i jednym na Środkowym Wschodzie. Ostatecznie Bułgaria poddała się atakom ONE.

Po pewnym czasie Chorwacja odbudowana po serii powstań zorganizowanych na jej terenie, zaatakowała Czarnogórę, całkowicie zajmując jej terytorium 24 kwietnia 2011 roku. Pomimo trudności Rumunia także powoli zaczyna oswobadzać swoje regiony spod Węgierskiej okupacji. Bułgaria również zaczyna się odradzać podczas walk przeciwko siłom ONE, które okupowały kraj, by ostatecznie przenieść konflikt to Macedonii w czasie Bułgarskiej wojny o niepodległość.

29 kwietnia 2011 roku, Bośnia i Hercegowina rozpoczęła atak prewencyjny przeciwko Serbii uprzedzając nadciągający Serbski atak na Bośnię.[7]

1 maja 2011 roku Bułgaria, Rumunia i Chorwacja zadeklarowały Serbię jako "Natural Enemy", zaczynając w ten sposób 4-frontową wojnę z Serbią. W późniejszym czasie Chorwacja podbiła [[Belgrade|Belgrad}}, Serbską stolicę.

Inwazja EDEN na Serbię była blisko podbicia całego narodu, jednak Serbia była w stanie odwrócić swoje nacierające siły z powrotem zanim straciła swój ostatni region.

W wyniku stałego nacisku na Serbię, Polska i Węgry po raz kolejny zaczęły atakować okoliczne mocarstwa EDEN. ONE zainicjowało kolejny atek na EDEN, w czasie Inwazji ONE na Rumunię, tym razem z bezpośrednim wsparciem Polski, po tym jak obroniła ona swoje terytoria w czasie trwania Wojny Ukraińsko-Tureckiej, które dały Polskim siłom dostęp do rdzennych terenów Rumunii.

Inwazja ONE doprowadziła do podbicia Rumunii po raz drugi w czasie trwania V Wojny Światowej, 29 maja 2011 roku.

Europa Środkowo-Wschodnia

Na początku Drugiej wojny Polsko-Niemieckiej, Rosja szybko zaangażowała się w nią przeciwko Polsce na wschodnim froncie, mimo, iż atak został szybko odparty i zablokowany w nadchodzących tygodniach. Rosja była zdolna do ataku tylko poprzez pakty o wzajemnej pomocy.

Jednak 18 kwietnia 2011 Serbia uruchomiła atak na Rosję poprzez okupywane terytoria na terenie Bułgarii, rozpoczynając tym samym Wojnę Serbsko-Rosyjską.

Kilka tygodni po nieudanej inwazji Serbii, wojna w Europie Środkowo-Wschodniej wybuchła jeszcze raz, głównie w rezultacie Ukrainy, która chciała zwiększyć swój udział w globalnej wojnie.

Ukraina była w dużej mierze niezaangażowana w wojnę przez pierwsze dni konfliktu, lecz później zaangażowała się przeciwko ABC i ONE jako część Drugiej Wojny Bałtyckiej (zobacz poniżej). Jednak gdy Ukraina została zablokowana przed dalszymi atakami na państwa nadbałtyckie, zwróciła uwagę na Turcję. To ostatecznie doprowadziło do Wojny Ukraińsko-Tureckiej, w wyniku której Ukraina została podbita przez siły Tureckie i ONE.

Po upadku Ukrainy, Turcja kontynuowała swój atak, zajmując Rosję podczas Wojny Turecko-Rosyjskiej. W tym samym czasie Rosja została również uwikłana w nadchodzącą Drugą Wojnę Bałtycką.

Po tym jak Ukraina odzyskała niepodległość, została ponownie podbita, tym razem przez Serbię, która ponownie graniczyła z Rosją, co powtórnie dało jej dostęp do Azji.

Front Włoski

Główny artykuł: Adriatic War

Kiedy wojna szalała we wschodniej Europie, Macedonia zaatakowała Włochy poprzez swoje kolonie w okupowanej Czarnogórze. Słowenia również zaatakowała północne regiony Włoch po tym jak udało się ostatecznie podbić Chorwację. Włochy zostały podbite 6 kwietnia 2011 roku. Pozwoliło to Macedonii zagarnąć tereny znajdujące się w bezpośredniej bliskości Trzeciej wojny Hiszpańsko-Francuskiej oraz frontu zachodniego.

Europa Zachodnia

Teatr zachodni V Wojny Światowej, rozwinął się z serii wystawionych ustaw Natural enemy, z których pierwszą była ustawa Polska, wystawiona przeciwko Niemcom. Niemcy również szybko ogłosili Polskę swoim wrogiem, stało się to 20 marca 2011. Następnie Polska napadła, na niemiecką Hesję 21 marca 2011.

W tym czasie Niemcy prowadziły wojnę treningową z Fracją, jednak w obliczu najazdu Polski, zmieniły państwo "Natural Enemy" na Polskę. W dniach poprzedzających atak, Niemcy rozważały przystąpienie do sojuszu Terra, choć nie podpisały żadnej umowy do czasu ataku Polski.

W obawie przed skoordynowanym atakiem ONE na zachodnich sojuszników, Francja również zadeklarowała Polskę jako "Natural Enemy", stało się to 22 marca 2011 (Po tym jak Niemcy przylączyły się do sojuszu Terra), starając się pomóc ciemnom, którzy stracili do tej pory Hesję, oraz Dolną Saksonię i Bremę. Francja wyzwoliła Dolną Saksonię i Bremę 23 marca, lecz nie była w stanie utrzymać regionu ze względu na zagrożenie ze strony Hiszpanii.

W ciągu kolejnych nadchodzących dni Hiszpanie dołączyła do konfliktu, jako sojusznik Polski, atakując i zabezpieczając Środkowe Pireneje, zmuszając Francję do reorganizacji sił, które skupiały się od tej pory na nowym zagrożeniu. Te dwa kraje walczyły ze sobą tygodnie przed wybuchem V Wojny Światowej.

Brazylia włączyła się do działań wojennych, atakując Wyspy Kanaryjskie 25 marca. W późniejszych dniach wdzierała się dalej w Hiszpańskie terytoria, takie jak. Andaluzja, Murcia i Kastylia-La Mancha.

Portugalia, kraj, który jest w chłodnych stosunkach z Hiszpanią, oficjalnie dołączył do sojuszu Terra 30 marca 2011, tuż po wojnie treningowej prowadzonej z USA. Portugalia zaatakowała Hiszpanię w tym samym czasie co Brazylia, lecz po kilku bitwach straciła ona swoje granice z Hiszpanią. Kiedy Hiszpania odbiła Andaluzję, obydwa kraje zadeklarowały się jako Natural Enemy, a Portugalia ostatecznie zniknęła z map.

Mniej więcej w tym samym czasie kiedy Polska zainicjowała inwazję na Niemcy, inny kraj ONE zaangażował się przeciwko członkom EDEN na wschodzie(see Czwarta Wojna Bałkańska). Co ciekawe na zachodzie, Macedonia zaatakowała Włochy, zabezpieczając Apulię 22 marca 2011 i powoli zaczęła wchodzić coraz głębiej w rdzebbe regiony Włoskie. Ostatecznie Słowenia także przyłączyła się do Włoskiego frontu ONE.

31 marca Wielka Brytania zadeklarowała Belgię jako Natural Enemy i zaatakowała Flandrię, próbując dołączyć do frontu. Na krótko przed atakiem, Belgia podpisała pakty o wzajemnej pomocy z państwami sojuszniczymi ONE [8], co w połączeniu z odmową niektórych żołnierzy do walki, pozwoliło im na silną obronę przed atakiem Wielkiej Brytanii. Belgia odpowiedziała na atak, atakując w nadchodzących dniach tereny rdzenne Wielkiej Brytanii. W czasie trwania wojny, pozycja Wielkiej Brytanii zmieniła się, obywatele chcieli odpowiedzi na prowokacje pobliskiej Irlandii. Sytuacja zaowocowała rozłamem w sojuszu Terra-EDEN, ostatecznie prowadząc Wielką Brytanię do opuszczenia sojuszu Terra, wycofania się z wojny i przybrania statusu państwa neutralnego, mimo późniejszego ataku Irlandii, który doprowadził do {{L|Second Anglo-Irish War|Drugiej Wojny Irlandzko-Angielskiej]].

W czasie kiedy wojna nadal szalała, Francja zyskała możliwość odzyskania swoich terenów, które straciła na rzecz wojsk ONE, jednak okupacja Niemiec była znacznie dłuższa i trudniejsza.

18 czerwca, Meksyk zaatakował Azory i Portugalię, próbując zyskać dostęp do ich najbliższego przyjaciela, Hiszpanii.

Kraje Bałtyckie

Główne artykuły: First Baltic War, Second Baltic War

Pierwsza Wojna Bałtycka rozpoczęła się w dzień utworzenia Sojuszu Państw Bałtyckich (ABC). Sojusz ABC chciał zgromadzić większość zasobów znajdujących się w pobliżu; tak więc zarówno Litwa i Łotwa zadeklarowały Białoruś jako "Natural Enemy". Po trzech dniach walk, sojusz ABC wygrał bitwę i wymazał Białoruś z mapy..

29 kwietnia 2011, front Bałtycki stał się po raz drugi punktem zapalnym wojny, gdy Ukraina i Rosja zaatakowały rdzenne regiony Białorusi, zajęte przez ABC, kilka tygodni później. To odnowiło walki oraz nakłoniło Szwecję, nowego członka ONE, to zaangażowania się w konflikt.

W rezultacie przystąpienia Szwecji do wojny Chiny również włączyły się w nią 3 maja 2011, używając terytoriów, które były okupowane podczas {{L|Serbia-Russia War|Wojny Serbsko-Rosyjskiej]]. Szwecja próbowała wyprzeć Chiny z regionu, poprzez zorganizowanie powstania w Północnej Rosji, które jednak się nie powiodło. To otworzyło kolejny front podczas Drugiej Wojny Bałtyckiej. Jednak później Litwa, główna siła ABC została wymazana z mapy, wtedy ogień ustał prawie na miesiąc.

Ameryka Północna

25 marca 2011 roku Stany Zjednoczone uruchomiły atak na polskie regiony okupowane w Meksyku, rozpoczynając od Południowo-Wschodniego Meksyku. Terytoria te zostały błyskawicznie podbite, co pozwoliło USA wedrzeć głębiej w terytoria utrzymywane przez Polskę.

Konflikt był rezultatem członkostwa USA w sojuszu Terra. Kilka dni wcześniej Polska zaatakowała Niemcy i Francję, co zmusiło USA do pomocy swoim sojusznikom przeciwko agresii ONE.

Była to pierwsza wojna kiedy członkowie ONE i Terra prowadzili walki poza specyficznymi, regionalnymi strafami (Szczególnie w Europie), wskazując na interkontunentalny i globalny charakter wojny.

USA nie powiodło się wypędzenie sił Polskich z okupowanego Meksyku. W rezultacie musieli zmienić swoje priorytety, kierując swoją uwagę na pomoc Brazylii i Francji, gdyż oba te kraje poniosły wielkie straty w Zachodniej Europie. Ich pierwszy atak był skierowany na okupowaną przez Hiszpanię Galicję, do której dostęp zapewniła Portugalia.

Po wielu dniach walk w Europie, wojska Terra zostały wypchnięte z Hiszpanii. Następstwem tego był dwutorowy atak Hiszpanii na Maryland w Ameryce Północnej i na Północ Brazylii w Ameryce Południowej, 6 kwietnia 2011. Hiszpania zajęła Maryland 7 kwietnia 2011 roku.

W odpowiedzi, USA wyprowadziło kolejny atak na Galicję, lecz została ona wypchnięta. Ostatecznie pozwoliło to Hiszpanii zaatakować Alantejo, ostatnie terytorium USA w Europie i wypchnąć siły USA z Europy 10 kwietnia 2011.

Oprócz okupowanego przez Hiszpanię Maryland, 12 kwietnia, USA musiało sprostać atakowi ze strony Polski, kontynuując Polsko-Amerykańską wojnę. Polska zaatakowała Delaware, a Meksyk zaatakował Nowy Meksyk, podczas wojny Meksykańsko-Amerykańskiej. W międzyczasie Kanada przejęła kontrolę nad ówczesną stolicą USA, Florydą, Pensylwanią i New Jersey, podczas odwrotu Terra, by ograniczyć ekspansję sił ONE na Wschodnim Wybrzeżu USA. Stolica USA została przeniesiona do Kalifornii.

14 kwietnia 2011, USA zostało podzielone po dotarciu Hiszpańskich i Meksykańskich wojsk do rzeki Mississippi. To skutecznie oddzieliło Ametykańską stolicę od Południowej i Nowej Anglii.

16 kwietnia, USA wraz z sojusznikami, odpaliło serię udanych kontrataków, które wypchnęły wszystkie wojska, prócz Polskich z Ameryki Północnej 18 kwietnia. Co ciekawe, wojska ONE kontynuowały ataki na nowo wyzwolone terytoria i skutecznie podbiły je poraz kolejny, zaczynając drugą fazę inwazji.

Podczas drugiej fazy, Hiszpania ponownie wkroczyła na kontynent Północnoamerykański i szybko zaczęła wdzierać się wgłąb USA w kierunku południowym. 23 kwietnia, Hiszpanii udało się ponownie dotrzeć do rzeki Mississippi, a wkrótce później Hiszpania uruchomiła atak na Missouri. W międzyczasie Meksyk rozpoczął okupację Arizony i naciskał dalej na północ, aż do Newady. W tym samym czasie powstańcze wojska USA, w końcu skutecznie usunęły Polskę ze wschodniego wybrzeża i pomimo wtargnięcia Hiszpanii i Meksyku, skupiły się na pomocy Brazylii, walczącej przeciwko Polsce.

Po zwalczeniu Polski w Brazylii, Stany zjednoczone rozpoczęły dwutorową kontrofensywę przeciwko Hiszpanii i Meksykowi, rozpoczynając w ten sposób proces wyzwalania swoich rdzennych regionów, a później inwazji na Meksyk po raz pierwszy w czasie wojny.

W końcu Hiszpania została wypędzona z Ameryki Północnej z wyjątkiem odizolowanej Indiany, a powierzchnia Meksyku została zauważalnie zmniejszona, kiedy to siły wdarły się głęboko wewnątrz Meksyku.

Wojna Meksykańsko-Amerykańska została zamknięta 20 maja 2011, kiedy otoczony Meksyk zgodził się pokojowo oddać USA terytoria Baja oraz Poługniowo-wschodni Meksyk.

Wojna Amerykańsko-Hiszpańska, kontynuowała się, kiedy Hiszpania najechała USA po raz trzeci. 18 czerwca 2011 zjednoczone siły ONE z Hiszpanii, Szwecji, Polski, Węgier oraz Indonezji, uruchomiły nieprzewidywalny atak na pięć frontów, nazwany invasion. Armie atakujące szybko przemieszczały się przez regiony, które nie były okupowane przez Hiszpanię, stawiając USA w niepewniej pozycji państwa całkowicie okupowanego po raz pierwszy w historii. W czasie trwania wojny, przeniosła się ona również na inwazję Kanady. Obydwa broniące się państwa ostatecznie przegrały. Odzyskały one później swoje terytoria. W styczniu 2012 roku, Kanada, Francja i Irlandia, podbiły Wielką Brytanię, a Stany Zjednoczone i Argentyna rozpoczęły czwartą inwazję na Hiszpanię.

Ameryka Południowa

Główne artykuły: Brazil-Spain War, Poland-Brazil War

Po długotrwałych walkach w Europie podczas Trzeciej wojny Hiszpańsko-Francuskiej, Hiszpanii udało się obronić przed atakami sił Terra, ostatecznie wypychając ich poza kontynent. To pozwoliło Hiszpanii ponownie zabezpieczyć Wyspy kanaryjskie, a później zaatakować ważne, strategiczne terytorium Brazylii North of Brazil 6 kwietnia. Wtedy po raz pierwszy, walczące strony szeroko zaangażowały się w nie niepodległościowe walki w Ameryce Południowej, sprowadzając wojnę na kolejny kontynent.

W tym samym dniu Hiszpania zaatakowała również terytorium USA: Maryland.

Krótko później Hiszpania przejęła kontrolę nad North of Brazil, a później uruchomiła dalszy atak na Center West of Brazil, który został odparty. Brazylia zaczęła swój kontratak, odzyskując utracone terytoria i ponownie odepchnąć Hiszpanię przez Wyspy kanaryjskie.

Po powtórzonych, nieudanych próbach obydwóch sił, by uzyskać dłygotrwałe korzyści terytorialne, Polska przejęła inicjatywę w konflikcie, zabezpieczając Wyspy Kanaryjskie poprzez terytoria w Meksyku. To wyeliminowało wspólną granicę pomiędzy Hiszpanią, a Brazylią, ograniczając rolę Hiszpanii na froncie i wypychając Polskę na linię frontu, tym samym rozpoczynając wojnę Polsko-Brazylijską.

24 kwietnia Brazylii udało się wypędzić Polskę ze wszystkich swoich terytoriów, a w końcu usunąć Polskę z West Hemisphere po raz pierwszy od 2010 roku.

Kilka miesięcy później, 21 czerwca, Peru wyzwoliło się spod okupacji Argentyny i brazylii. Hiszpania wykorzystała ten fakt jako wyskocznię i wspólną okazję do ataku na Brazylię i Argentynę. Argentyna straciła swoje wszystkie kolonie wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej, a później doszło do prawie całkowitego podbicia Argentyny. Rdzenne regiony Brazylii zostały całkowicie odbite Hiszpanii. Po udanych powstaniach w Brazylii, kraj ten wystartował z ofensywą przeciwko Hiszpanii. W rezultacie Hiszpania szybko straciła wszystkie regiony z powodu ataku Brazylijsko-Amerykańskiej napaści, pozostając jedynie w posiadaniu regionu-stolicy.

Afryka

Po wojnie Polsko-Brazylijskiej, Brazylia przeprowadziło kontratak poprzez Afrykę Południową, która postrzegła Polską inwazję jako szansę na wyzwolenie swoich rdzennych regionów spod okupacji, a później przeprowadzić atak przeciwko Brazylii. Jednak zostało to szybko zauważone przez Brazylię.

Azja

Główne artykuły: Sino-Iranian War, Serbia-Russia War

Do pierwszego starcia między sojuszami doszło kiedy Chiny, zapoczątkowały inwazję na Iran, próbując wesprzeć działania sił połączonych w sojuszu EDEN, które poniosły straty w trakcie trwania Czwartej Wojny Bałkańskiej, Wojny Adriatyckiej oraz Inwazji ONE na Bułgarię.

Wkrótce po tym Serbia zaatakowała Rosję, rozpoczynając tym samym Wojnę Serbsko-Rosyjską. Po błyskawicznych zwycięstwach na zachodnich terytoriach Rosji, wojna rozprzestrzeniła się na Azję, jako iż Serbskie wojska naciskały dalej na Daleki Wschód Rosji, zapewniając sobie otwartą drogę do kolejnego frontu w Ameryce Północnej.[9]

Plan Serbii, by najechać USA poprzez Alaskę zawiódł, kiedy to przegrali 3 kampanie przeciwko Chinom pod rząd. Od tamtego czasu Serbia powróciła z powrotem na Bałkany.

11 czerwca 2011 roku Serbia dosięgnęła Chin poprzez Rosję i zaczęła wojnę, wygrywając bitwę o Mongolię Wewnętrzną (Inner Mongolia). Węgry poprzez region Kyushu, z którym uzyskała granicę, podczas inwazji USA, również dołączyła do inwazji. Ostatecznie Iran, poprzez okupywane przez Chiny regiony w Pakistanie, również dołączył do działań jako trzeci z najeźdźców.

Oceania

Podczas trwania wojny, Indonezja zaatakowała Australię, rozpoczynając Trzecią wojnę Indonezyjsko-Australijską. Mimo, iż Indonezja nie była oficjalnym członkiem ONE i wciąż utrzymywała dobre stosunki z niektórymi państwami Terra, wojna z Australią była kolejnym atakiem na ostatnie z pozostających jeszcze w całości państw członkowskich. Wojna ta rozpoczęła się 18 kwietnia 2011 roku i była ona jednym z wielu poprzednich starć między tymi dwoma państwami od 2007 roku.

13 maja 2011 roku, Argentyna zaatakowała Nową Zelandię, w wojnie Argentyńsko-Nowozelandzkiej. Chociaż Nowa Zelandia i Chile prowadziły wojnę od tygodni, włączenie w nią Argentyny, związanej z TERRA, przyniosło kolejny międzynarodowy konflikt w Oceanii.

Konflikty Niezależne

W czasie trwania wojny, kraje nie związane z żadnym z sojuszy, również angażowały się w działania wojenne z państwami członkowskimi wyżej wymienionych sojuszy, jak i również z państwami nie zrzeszonymi w żadnych sojuszach.

Konflikty regionalne

Propagandowe Obrazki

Odnośniki

 1. http://unstats.un.org/unsd/methods/m49/m49regin.htm
 2. The rejected Romanian MPP
 3. The accepted Hungarian MPP
 4. World War V? Yes
 5. Indo cannot into USA
 6. War Report Day 1229
 7. Filigranski Plocnici
 8. Rzecznik Rządu#13: MON/moduł bitewny/eBelgia/eMeksyk/ONE/ABC
 9. American Sentinel, Day 1249
 10. USA natural enemy UKEmerick
 11. Friendly Fire in TerraMr Woldy