سیاست رفتاری

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
ItalianoIcon-Italy.png
RomânăIcon-Romania.png


Green check.jpg

این صفحه حاوی سیاست های رسمی ایریپابلیک است.
این یک صفحه مدیریتی است . اگر می خواهید تغییری دهید لطفاً به ادمین اطلاع دهید .


Erepublik-logo.jpg

سیاست صفحات

منابع و مطالب داستانی

تکذیب نامه عمومی


ویکی رسمی ایریپابلیک تجربه نوشتاری یک جامعه است . گرچه این بحث تشویق کننده است و هر کسی سعی می کند یک نویسنده بهتر باشد , که باید در شیوه ای مدنی و سازنده انجام می شود. در زیر لیستی از کد های پایه ای که همه نویسنده ها باید بدانند نوشته شده است , نویسنده ها و مدیران . سوء استفاده از این مباحث می تواند شما را از ویکی ایریپابلیک محروم کند .

خلاصه: به ویراستاران همکار خود احترام بگذارید ، حتی وقتی با شما هم عقیده نیستند . عمرانی کنید . از مخالفت با منافع کلی ، حمله شخصی و یا کلی گویی اجتناب بورزید . اجتماع را پیدا کنید , از جنگ های ویرایشی بپرهیزید و این سه قانون را پیروی کنید : با حسن نیت کار انجام دهید ، ویکی را برای نشان دادن یک نفطه ویکی را محتل نکنید ، و به قسمت های دیگر بپردازید . با فکر باز باشید ، خوش آمدید .

سیاست

مدیریت

مدیران , مانند همه ویرایشگر ها , انسان کامل نیستند . به هر حال , در اصل , از آنها انتظار می رود که مثل یک الگو برای جامعه باشند و یک استاندارد کلی خوب برای تمدن باشند , و در کل انتظار می رود هر دو مدیران و ویرایشگران به خوبی رفتار کنند . وقتی به عنوان یک مدیر رفتار می کنید , انتظار می رود که منصفانه رفتار کنند , خوب قضاوت کنید ، توضیح دهید و در صورت لزوم ارتباط داشته باشید . به این ترتیب آنها هم این حق را دارند که مورد احترام قرار بگیرند .

فرض حسن نیت

بیشتر مردم سعی دارند به پروژه کمک کنند , به آن ضربه نزنید . اگر اشتباه کنید ، یک پروژه ویکی از همان ابتدا محکوم به فنا خواهد بود .

علاوه بر این با فرض حسن نیت , بقیه را با حسن نیت خود به نشان دادن حسن نیت تشویق کنید . شما می توانید این کار را با بیان انگیزه های صادقانه نشان دهید و اینکه تمایل دارید که با دیگران سازش کنید , علاقه به بهبود ویکی , پایبندی به سیاستها و رهنمودها , اعتقاد داشتن به صحت ویرایشتان و اجتناب از بازی دادن سیستم می تواند حسن نیت شما را نشان دهد . نمایش حسن نیت لازم نیست ، اما به کمک و فعل و انفعالات مفید با مدیران کمک میکند .

روباتها

برنامه هایی که به طور خودکار به به روز رسانی صفحات در یک راه مفید و بی ضرر ممکن است کمک کنند خوش آمد گویی می شوند , تا زمانی که صاحبان آنها در یک تصویب اولیه هستند باید مراقب باشند ، تا دیگران به دچار مشکلات ویکی نکنند و منابع را تخلیه نکنند . این رباتها وظیفه دارند اطلاعات را از ایریپابلیک گرفته و صفحات ویکی را به روز رسانی کنند .

رفتار خوب

بی ادب بودن , کوردل بودن یا خرد کردن مردم ، آنها را ناراحت کرده و از خوب شدن ویکی جلوگیری می کند . سعی کنید دیگران را از وحشی بودن منع کنید و مراقب باشید که دیگران به بقیه بی ادبی نکنند . در صورت نیاز وساطت در دسترس است , اما از موقعیت هایی را که به آن نیاز مند شوید اجتناب کنید . قانون طلایی را فراموش نکنید (با دیگران طوری رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار کنند.) ; اگر نمیخواهید با شما کاری کنند ، با دیگران کاری نکنید . (پانویس مترجم : طوری نکنید که طوری شود ، که فکر کنند طوری شده است :دی)

سیاست ویرایش

صفحات را هر موقع که میتوانید بهبود ببخشید , و نگران نباشید اگر آنها را نیمه کاره ول میکنید . بهتر است توضیحی برای تغییرات عمده بدهید . همچنین , سعی کنید یک تاییدیه ایجاد کنید هر موقع که میتوانید . همانطور که همه ما می دانیم , برهی چیزهایی که در ایریپابلیک رخ داده است از دست مدیران در رفته است . در این مورد , تاسیس "معقولانه" کفایت خواهد کرد , تا زمانی که هیچ کسی به استدلال معقولانه تر نرسیده است .

ویرایش متخاصم

اگر کسی ویرایش شما را به مبارزه طلبید , در این مورد در صفحه گفتگوی آن صفحه بحث کنید و سعی کنید سازش کنید , یا , بعد از اینکه این کار را کردید و سازشی حاصل نشد , به دنبال حل اختلاف باشید . فقط در برابر دیدگاه ها و نظرات نجنگید . حسن نیت زمیانی که ممکن است باید اضافه شود ، در صورتی که ویرایشگر اصلی نتواند قادر به پیدا کردن یک منبع برای اطلاعاتی که آنها ارائه کرده اند باشد استناد نیست, سعی کنید برای ادعای خود یک منبع موثق پیدا کنید .

کینه

اگر دوست ندارید کسی روی صفحه ای که شما بر روی آن کار می کنید ویرایشی انجام دهد , با رفتن به صفحه شهروندی آن ویرایشگر (یا هر صفحه ای که او بر روی آن کار می کند) و ویرایش های غیر ضروری تلافی نکنید . تغییرات ساخته شده در اقدامی تلافی جویانه می تواند به عنوان آزار و اذیت دیده می شود .

اذیت کردن

دیگر ویرایشگران ویکی را از لذت بردن منع نکنید , نداشتن حسن نیت در مقالات مختلف , مزاحمت های مکرر و تماس های نا خواسته , تکرار حملات شخصی و ارسال اطلاعات شخصی . اذیت کردن فرم های زیادی دارد , از جمله اسم برده ، حملات ویرایشی و انتقام های ویرایشی . این یک فهرست جامع نمی باشد , یکبار دیگر به قانون طلایی مراجعه کنید ، با دیگران طوری رفتار کن که میخواهی با خودت رفتار کنند .

بدون تهدید قانونی

به جای تهدید های قانونی از حل اختلاف استفاده کنید , این به خاطر همه است . ما به سرعت به شکایات افترا یا خلاف های کپی رایت رسیدگی می کنیم . اگر شما اقدامی قانونی انجام داده اید ، تا زمان حل و فصل کامل شکایت از ویرایش آن خودداری فرمایید .

بدون حمله شخصی

در هیچ کجای ویکی به کسی حمله شخصی نکنید . در روی محتوا نظر بدهید ، نه به سازنده آن . حمله شخصی به جامعه و ویرایشگران صدمه می زند . هیچکس از سوء استفاده خوشش نمی آید .

مالکیت مقاله ها

شما مقاله ها را صاحب نمی شوید . اگر شما مقاله ای را می سازید یا ویرایش می کنید , بدانید که دیگران می توانند به هر دلیلی آن را ویرایش کنند و شما نمی توانید جلوی این کار را بگیرید .

سه قانون بازگشت

هیچ صفحه کامل یا قسمتی از آن را بیش از 3 بار در 24 ساعت باز نگردانید . (دیگر مدیران ممکن است حساب شما را بلاک کنند).

خرابکاری

خرابکاری اضافه کردن ، حذف کردن یا تغییر هر چیزی که سازش یکپارچه ویکی را بر هم بزند می باشد . این رفتار نا مناسب است . همچنین صفحه خرابکاری را ببینید .

رسیدگی به شکایات

اگر به نظر رسید که یکی از ویرایشگر ها به یکی از قوانین بالا اهمیت نداد , یک بحث را در صفحه گفتگوی آنها شروع کنید . اگر یکی از ویرایشگران به قوانین بالا احترام نگذاشت , به او فرصت دهیم تا در مورد این عمل توضیح دهد و به او بگویید که کدام قسمت ویرایش او غیر قانونی بوده است .

تکرار مناقضات

اگر ویرایشگری را دیدید که به قوانین بالا احترام نمی گذارد و قوانین را به چند باره نقض کرده و هشداری را که در صفحه گفتگوی او داده اید حذف کرده است ، باید یک صفحه برای بحث و گفتگو با بقیه ویرایشگران برای دادن هشدار به او ساخته شود .

بحث های جامعه

بحث و گفتگو در مورد رفتار یک کاربر را فقط در موارد شدید برگزار می کنند و زمانی که همه تلاش های بحث خاص از عوامل بحث در صفحه گفتگوی آن شخص هیچ نتیجه ای نداد انجام می شود . از این صفحه برای قلدری یا حمله استفاده نکنید . همه مجاز هستند که در این موضوع اظهار نظر کنند , اما فقط کاربران حرفه ای مجاز هستند در مورد این مسئله رای بدهند . مدت زمان برای گفتگو - تا زمانی که همه استدلال ها در نظر گرفته شوند . مدت زمان رای دادن - تا یک هفته بعد از اینکه کاربران حرفه ای نظرشان را بگویند (هر کدام که اول رای بدهند) .