سیاست صفحات

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
RomânăIcon-Romania.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Green check.jpg

این صفحه حاوی سیاست های رسمی ایریپابلیک است.
این یک صفحه مدیریتی است . اگر می خواهید تغییری دهید لطفاً به ادمین اطلاع دهید .


Erepublik-logo.jpg

سیاست صفحات

منابع و مطالب داستانی

تکذیب نامه عمومی


این صفحه حاوی سیاست هایی است که در اداره ایریپابلیک دخالت دارند .

سیاست های اصلی

  • فقط تاپیک هایی که به ایریپابلیک مربوط می شوند در ویکی مجاز هستند .
  • محتوای ویکی باید از دید سوم شخص , به صورت خنثی و دانشنامه ای نوشته شوند .

حداقل موارد سیاست

خط پایین : هر صفحه نیاز دارد که حداقل دارای یک پاراگراف از مواردی باشد که شما نمیتوانید در ایریپابلیک پیدا کنید .

  • صفحات شهروند و روزنامه باید حداقل چند قسمت از اطلاعات را دارا باشند .
  • صفحات واحد نظامی و حزب باید حداقل یک پاراگراف در مورد تاریخچه و وضعیت حال را دارا باشند .

اگر صفحه ای حداقل نیازمندی ها را نداشته باشد, آن صفحه یک هشدار دریافت کرده و این هشدار بیشتر از 2 هفته باقی نمی ماند , آن صفحه حذف خواهد شد .

صفحات شهروندی

صفحات شهروندی در مورد شهروندی است که از ایریپابلیک آمده است . در کمترین حالت , صفحه شهروندی باید حداقل دارای قالب شهروندی Template:Citizen , عکس آواتار , و نوشته ای که فعالیت های او را در بازی نشان می دهد باشد . باید حداقل یک قسمت از نوشته ها در ایریپابلیک پیدا نشود . صفحات شهروندی , مثل تمام صفحات دیگر در ویکی , باید حقیقی , طبیعی , و به دیگر صفحات ویکی لینک بدهد . صفحه شهروندی جایی برای تبلیغ یا وبلاگ نیست .

صفحه باید به صورت سوم شخص نوشته شود . صفحه شهروندی باید شامل اطلاعاتی باشد که تغییر می کنند ، که به آسانی در صفحه شهروندی دیده می شود . تنها استثناء در این مورد قالب پاداشها است .

اگر یک ویرایشگر ویکی صفحه شهروندی داشت , او بهتر است که لینکی را در صفحه کاربری خود بگذارد . به هر حال , ویرایشگران ویکی نباید فعالیت هایشان با دیگر ویرایشگر ها را در صفحه شهروندی انجام دهند , این تبادل اطلاعات باید در صفحه کاربری انجام شود .

اطلاعات اضافی

منطق این سیاست این است که نظم و صفحاتی با ویژگی ها و طراحی یکسان ایجاد کند . و همچنین باید کاربران را هدایت کرده و در حال حاضر نگه دارد .

صفحات کاربری

صفحات کاربری زمانی که یک ویرایشگر یک حساب کاربری را دریافت می کند ساخته می شود . این صفحه برای ویرایشگر ساخته شده است تا بتواند در مورد زندگی واقعی خودش یا دیگران صحبت کند . صفحات گفتگوی کاربری جایی برای گذاشتن پیغام برای تبادل اطلاعات بین ویرایشگران است . یک ویرایشگر نمیتواند لینک انتقال دهنده از صفحه کاربری به صفحه شهروندی اش بسازد .

نام کاربری می تواند و باید برای مقاله ها و قالب ها استفاده شود . صفحاتی که در نام کاربری وجود دارند نباید حاوی موضوع بندی یا چیزی که قوانین ویکی را نقض کند باشد . استثناء زمانی است که یک قالب به صورت اتوماتیک از یک موضوع بندی استفاده کند .

اطلاعات اضافی

بنیاد و پایه : برای نگه داشتن چیزهای کاربری ، این چیزها باید در نام کاربری ویرایشگر ساخته شود .

صفحات حزب , سازمان , کارخانه و ارتش

این صفحات در ویکی باید همان راهنما را که در مورد بقیه صفحات است پیروی کند . آنها باید طبیعی و حقیقی بوده و به دیگر صفحات لینک دهد . این صفحه باید دارای حداقل یک پاراگراف بوده و شامل اطلاعاتی باشد که به صورت مستقیم در ایریپابلیک پیدا نمی شود . این صفحه نباید شامل تبلیغات یا چیز هایی که به ایریپابلیک ربط ندارند باشد .

اطلاعات اضافی

جعبه کنترل

جعبه کنترل جعبه ای است که کاربران را به محل های خاصی منتقل می کند :


انرژی و تاثیرات آن

· غذا · جعبه کمکهای اولیه · زمین های تمرین · کار · جنگ · جنگ چریکی · بلیط مسافرت

قالب جعبه کنترل از قالب استاندارد جعبه های کنترل برای انتقال مشترک افراد استفاده می کند . جعبه های کنترل باید کم استفاده شده و فقط برای ارتباط مفاهیم استفاده شود . جعبه جعبه کنترل تنها باید در صفحات منافع عمومی مورد استفاده قرار گیرد , به عنوان کسانی که مفاهیم بازی را توصیف می کنند ، آنها نباید در صفحات شهروندی استفاده شوند .

این جعبه ها فقط باید در صفحاتی که در نام کاربری شخص وجود دارد استفاده شوند ، اگر کاربر بخواهد .

اطلاعات اضافی

پایه و بنیاد : در خیلی از موارد , زیرا خیلی از لینک ها به صورت لینک داده شده و یا در قسمت موضوع بندی قابل دیدن است . به جای ساختن این جعبه کنترلی می توانید ویرایشگر را به استفاده از قسمت "بیشتر بدانید" استفاده کنید .

پورتال و پروژه های ویکی

پوتالها صفحاتی هستند که به یک سری از صفحات مرتبط با هم می پردازد و لینک می دهد . پورتالها یک جایگزین برای موضوع بندی نیستند . صفحاتی که به صفحه پورتال لینک می دهند باید قبل از خود پورتال ساخته شوند . مثال برای پورتال : Iran

  • حداقل صفحاتی که باید برای یک مقاله ساخته شود (برای ساخت سک پورتال) باید حداقل ده (10) صفحه باشد .
  • حداقل تعداد اعضای فعال روزانه یک پروژه (برای اینکه یک پروژه ویکی ساخته شود) حداقل باید یه (3) عضو باشد .

قالبها

قالب ها مانند یک یونیفرم برای ویکی می مانند . قالب ها خلاصه اطلاعاتی را در صفحه می گذارند , مانند این : قالبهای مشترک . بقیه قالبها کاربران را به محل های مشخصی هدایت می کنند , مانند جعبه ای که در بالا سمت چپ قرار دارد .

  • قالب های مشترک (مانند قالب های زیر - Template:IParty, Template:Organization, و غیره . . . ) نباید بدون اجازه از جامعه ویکی ویرایش شوند . شما اگر میخواهید تغییری در این قالبها دهید , لطفاً در قسمت نوار ویکی پیامی همراه با پیشنهادتان بنویسید .
  • قالب ها باید فقط ساخته شوند وقتی در بیش از یک صفحه در یک پروژه استفاده می شوند .

لیست تمام قالب ها را می توان در [[Category::Templates|موضوع بندی قالب ها]] پیدا کرد .

اطلاعات اضافی

پایه و بنیاد : قالب ها یک نوع اضافات خوب هستند که در تعداد زیادی صفحه در تعداد زیادی مکان استفاده شده اند . پس اگر کوچک ترین تغیری در این قالب ها ایجاد شود در تعداد خیلی زیادی صفحات تاثیر گذاشته و تغییر ایجاد می کند .