Energy/Shqip

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
عربيIcon-Arabic.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ქართულიIcon-Georgia.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
NorskIcon-Norway.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png

Energjia është një nga gjërat më të rëndësishme në eRepublik jetën tuaj. Ju mund të gjeni vlerën tuaj të energjisë me lehtësi nga sidebar tuaj. Nëse energjia juaj është nën 10, ju nuk mund të "punojni", "ushtroni" ose "luftoni".

Përdorimi i energjisë

Energjia juaj ulet nga veprime të ndryshme:

 • Punuar: -10 veprim Energji / Prodhimi i materialeve
 • Ushtruar: -10 energji/Sesioni i ushtrimit
 • Luftimet: -10 Energji / Klikimi i butonit "Lufto"
 • Lëviz (në rast të përdorimit të një biletë lëviz): nga -4 në energji -0 (në varësi të cilësisë së biletave).

Restaurimi i energjisë

Ju mund të rrisni energjinë menjëherë nga:

 • Duke ngrënë food
 • Duke përdorur spitalin në beteja
 • Duke ngrënë energji bars
 • Avancimin në një nivel të ri

Energjia maksimale e rikuperueshme

Energjia maksimale për një qytetar të ri është 100 dhe do të rriten me 20 për çdo nivel deri në nivelin 21. Në nivelin 21 një qytetar do të ketë një energji maksimale prej të paktën 500. Pas nivelin 21, energjia maksimale mund të rritet me blerjen e një qendër të Energjisë.

Shembull

 • Në nivelin 1 qytetar ka energji maksimale prej 100.
 • Në nivelin 2 qytetar ka energji maksimale prej 120.
 • Në nivelin 11 qytetar ka energji maksimale prej 300.
 • Në nivelin 12 qytetar ka energji maksimale prej 320.

Ju lutemi vini re: Para ditës 1,743 Energjia ishte i njohur si Heath(Shendetsi).

Menu Rising

Main page · Market · Community · Rules · History

Energjia dhe ndikimi i saj

Energjia · Ushqimi · Spitali · Ndihma e Pare · Vendet e Stervitjes · Puna · Lufta · Lufton guerrile · Biletat e levizjes