Lufta

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БеларускаяIcon-Belarus.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
LatviešuIcon-Latvia.png
МакедонскиIcon-North Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
SvenskaIcon-Sweden.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.pngTermet lidhur me ushtrinë

Ushtarë · Vend tranjimi · Luftimi · Luftimet guerrile · Vendluftimi ·Grada ushtarake · Formualt ushtarake

Energjia dhe ndikimi i saj

Energjia · Ushqimi · Spitali · Ndihma e Pare · Vendet e Stervitjes · Puna · Lufta · Lufton guerrile · Biletat e levizjes


Lufta është pjesë e lojës ku dy shtete luftojnë ndërmjet vete. Lufta së pari propozohet ku votohet nga kongresmenet dhe pastaj sulmohet ai shtet qe është ne territor me shtetin sulmues.

Kërkesat

  • Te jeni mbi nivel 3
  • Te keni me shumë se 9 energji
  • Te jeni ne atë shtet ku doni te luftoni

Përgaditjet

Ju duhet te keni energji per te luftuar.Pra nese nuk keni ushqim ju nuk mund te mbushni energjine. Ju mund te bleni ushqim per e shumë hyni tek Vendi i Tregut. Nese nuk keni energji ju mund ta bleni ate per Icon - Gold.gif 0.5 Ar.

Nese ju nuk keni armë ju mund te bleni tek Vendi i Tregut.

Luftimi

Luftimi është i thjeshtë ju duhhet vetem ta klikoni butonin Lufto dhe ju luftoni

Fight button.png

Çdo herë çë butoni klikohet:

  • Humb 10 energji;
  • Qëndrueshmëria e armës suaj ulet per 1;
  • Ju bëni dëme ne kundershtarin tuaj;
  • Influensa juaj shtohet
  • Ju shtohen 10% pikë të gradës

Ju mund të luftoni derisa ta hargjoni energjinë tuaj pra kur bie në 0