Ndihma e parë

From eRepublik Official Wiki
Jump to navigation Jump to search
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
This page has a direct link in eRepublik.

eRepublik link: http://www.erepublik.com/en/main/special-items


Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Energjia dhe ndikimi i saj

Energjia · Ushqimi · Spitali · Ndihma e Pare · Vendet e Stervitjes · Puna · Lufta · Lufton guerrile · Biletat e levizjes


Shuma e mjeteve të ndihmës së parë që ju mund të blini është i pakufizuar

Qytetarët mund të rrisë energjinë e tyre duke blerë një çantë e ndihmës. Çdo çantë First Aid kushton Icon - Gold.gif 0,5 Ar dhe ajo shton 10 pikë për energjinë tuaj.

Çdo qytetar lejohet të fitojnë First Aid Kits pakufizuar në seksionin Gold dhe Extra lojës dhe në fushën e betejës.

Megjithatë, kits ndihma e parë mund të përdoren vetëm në qoftë se ju keni më pak se shuma maksimale tuaj të energjisë. Nëse keni (shuma maksimale e) energji, ju nuk do të jetë në gjendje të fitojnë asnjë të ndihmës së parë kits.

Në ekspedite

Ndihmëa e parë mund të përdoret për të rritur energjinë tuaj në fushën e betejës. Ju mund të përdorni një çantë e ndihmës për të fituar 10 për energji në fushëbetejë në mënyrë që të rrisë energjinë

Ju lutemi vini re: Para 1743 ditë First Aid Kit ishte i njohur si Kit Shëndetësisë.

Shiki edhe kete


Back.gif Ktheu tek faqja Gold dhe Extra