Pavarsia

From eRepublik Official Wiki
< Independent
Revision as of 22:32, 26 May 2013 by AMlR121 (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Pavarur nga përkatësia e partisë

Një qytetar mbajtur "i pavarur" pozicion nënkupton se qytetari nuk është pjesë e një partie në eRepublik. Kjo mund të jetë për shkak të të qenit në pension, i çinteresuar në modul politik, të pavendosur për cilën parti do të bashkohet, sepse qytetari nuk gjejnë ndonjë vend të përshtatshëm për mënyrën e tij / er e mendoj, dhe vetëm të qëndrojnë të pavarur, ndërkohë që ai / ajo mund të jetë e politikisht aktiv, ose madje, ai / ajo është i pavarur nga opsion, dhe gjithashtu mund të qëndrojnë politikisht aktive. Kjo nuk duhet të ngatërrohet me shumë parti të Pavarura që ekzistojnë në shumë vende në të gjithë Botën e Re.

Shih edhe kete


Back.gif Ktheu tek faqja Party