Dažnai užduodami klausimai

From eRepublik Official Wiki
< One:FAQ
Revision as of 03:28, 5 May 2011 by Voldemortas (Talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
ČeskoslovenštinaIcon-Czechoslovak.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

Contents

Registracija

Kokie yra techniniai reikalavimai eRespublikai žaisti?

Žaidimas žaidžiamas internetu, papildomai nieko nereikia įdiegti. Reikalingas tik priėjimas prie inteneto. Minimalūs reikalavimai kompiuteriui: procesoriaus dažnis 233 MHz, naujesnės versijos naršyklė Internet Explorer, Chrome ar Mozilla Firefox su aktyvuotu JavaScript priedu.

Kiek registracijų galima turėti?

Vienas asmuo gali sukurti ir valdyti tik vieną piliečio registraciją.

Kas bus, jei pamiršau savo slaptažodį?

Prisijungimo puslapyje yra nuoroda "Forgot password" (pamiršau slaptažodį). Paspauskite ją ir nurodykite savo el. paštą, kuriuo bus atsiusta informacija dėl slaptažodžio atstatymo.

Ar galima pakeisti savo vartotojo vardą (piliečio vardą)?

Vardas pasirenkamas registracijos metu, ir po to pakeisti jo neįmanoma. Taip nustatyta tam, kad kiti eRespublikos piliečiai nebūtų klaidinami.

Kaip įkeliamas paveikslėlis į vartotojo aprašymą?

Prisijunkite, nueikite į savo aprašymą ir paspauskite nuorodą "Edit profile" (keisti aprašymą). Čia galite pasirinkti vaizdą iš savo kompiuterio ir įkelti jį į tinklapį.

Kartais vartotojai praneša, jog jiems įkėlus avatarą (vaizdą), jis neatsiranda aprašyme. Tokiu atveju nereikia įkelti vaizdo pakartotinai. Tiesiog luktelkite, ir po kurio laiko paveikslėlis atsiras savo vietoje aprašyme.

Kiek kainuoja žaisti eRespubliką?

Registravimasis ir žaidimas yra visiškai nemokami. Papildomai galima pirkti eRespublikos auksą už tikrus pinigus. Ši galimybė nėra privaloma. Ja galima naudotis kartą per savaitę.

Ar galėčiau pakviesti draugus prisidėti prie žaidimo?

Pasiekus 4-jį lygį gausite galimybę siųsti kvietimus. Paspauskite meniu "Comunity" (bendruomenė) nuorodą "Invite friends" (pakviesti draugus). Čia rasite galimybę siųsti kvietimus draugams el. paštu. Taip pat yra integruota galimybė siųsti kvietimus Yahoo!, Gmail, MSN is AOL pagalba. Be to, galite tiesiog pranešti draugams savo kvietimo nuorodą. Kai Jūsų pakviestas žaidėjas pasieks 6-jį lygį, gausite už tai 5 auksinius premija.

Žaidimo eiga

Prisiregistravau eRespublikoje. Ką man daryti toliau?

Pasinaudokite tvarkaraščiu ( „To Do“ list), kurį matote savo pradiniame puslapyje, jis padės Jums greičiau susiorientuoti aplinkoje. Įvykdžius užduotį, išbraukite ją iš sąrašo ir pereikite prie kitos užduoties.

Kas yra auksas (Gold)? Kam jis reikalingas?

eRespublikos auksas yra žaidimo tarptautinis piniginis vienetas. Jis gali būti iškeistas į bet kurios e-šalies nacionalinę valiutą. Tačiau aukso negalima iškeisti į tikrus pinigus, jį galima panaudoti tik žaidime.
eRespublikos auksas gali būti panaudotas šiems tikslams:

  • naujam laikraščiui įkurti (kaina: 2 auksiniai);
  • naujai partijai įkurti (kaina: 40 auksinių);
  • naujai įmonei įkurti (kaina: 10 auksinių (ir 1000 vietinės valiutos sklypo pirkimui));
  • eksporto licenzijai gauti (kaina: 20 auksinių);
  • įmonės kokybės lygiui pakelti (kaina: mažiausiai 20 auksinių);
  • vaistinėlei nusipirkti (kaina: 0,5 auksiniai);
  • pradėti karą ar sukilimą (kaina: mažiausiai 50 auksinių);
  • iškeisti į vietinę valiutą valiutos rinkoje (kaina priklauso nuo galiojančio kurso).

Kaip įsidarbinti?

Pirmas žingsnis: apsilankykite darbo biržoje (Job market). Čia rasite visus darbo pasiūlymus savo šalyje. Pasirinkite tinkantį pasiūlymą, atitinkantį Jūsų kvalifikaciją (žaidimo pradžioje - 1). Taip pat yra patartina pirmai darbovietei pasirinkti pirmojo kokybės lygio įmonę (žymima viena žvaigždute).

Kodėl gavau ne visą žadėtą atlyginimą???

Iš gaunamo atlyginimo automatiškai išskaičiuojamas pelno mokestis.

Ar galima dirbti daugiau negu vienoje įmonėje vienu metu?

Ne, vienu metu galima dirbti tik vienoje įmonėje. Tik generaliniai direktoriai – įmonių valdytojai - gali iškart vadovauti kelerioms įmonės (bet ne dirbti jose) – kiekvienai pramonės atšakai po vieną.

Kaip piliečiai valgo?

Maistą galima valgyti paspaudus EAT mygtuką . Maistą galima įsigyti turguje. Atsiminkite, jog valgyti yra būtina kasdien, kitaip Jūsų savijauta blogės vis labiau iki pat mirties. Todėl visada turėkite maisto savo inventoriuje.

Kas yra savijauta (Wellness) ir kam ji naudinga?

Savijauta (wellness) yra piliečio sveikatos rodiklis. Kuo geresnė savijauta, tuo sėkmingiau pilietis dirba: nuo savijautos priklauso darbo našumas. Jei savijauta nukris iki nulio, pilietis mirs.

Kas yra patirties taškai (Experience points) ir kaip juos gauti?

Patirties taškai (PT; angl. Experience points, EP) pažymi eRespublikos piliečio brandos lygį. Patirties taškai surenkami treniruojantis, dirbant ir valgant. Taigi, per dieną galima lengvai surinkti mažiausiai tris taškus. Be to, taškai gaunami už šiuos veiksmus:

  • už pirmą avataro įkrovimą;
  • už pirmą įsidarbinimą;
  • besikaunant;
  • balsuojant partijos, Seimo ar Prezidento rinkimuose;
  • steigiant įmonę;
  • keliant įmonės kokybės lygį;
  • laimėjus Seimo rinkimus;
  • įkuriant naują partiją;
  • laimėjus partijos pirmininko rinkimus;
  • laimėjus šalies Prezidento rinkimus.

Kaip atrakinti visas piliečio galimybes?

Kiekvienas naujas lygis leidžia piliečiui naudotis vis naujomis galimybėmis. Piliečio lygis priklauso nuo sukauptų patirties taškų.

Kaip padidinti kvalifikaciją?

Kvalifikacija kyla dirbant, su kiekviena darbo diena kvalifikacija didėja. Lygiai taip pat, jėga didėja kaskart kai treniruojatės.

Kaip tapti kareiviu?

Visi piliečiai turi teisę kovoti nepriklausomai nuo jų darbo vietos ar einamų pareigų. Jie gali kautis net būdami generaliniais direktoriais, seimo nariais ar prezidentais.

Mano darbo užmokestis mažesnis už maisto kainą, netrukus mirsiu iš bado!!! Ką daryti?

  • pasitikrinkite, Jūsų darbo kvalifikacija turėtų išaugti. Galbūt jau galite susirasti pelningesnio darbo;
  • dirbdami žemesnės kokybės įmonėje prarasite mažiau sveikatos;
  • daugelyje šalių egzistuoja valstybinės bei privačios pagalbos programos ar institucijos. Pasiteiraukite pas patyrusius žaidėjus, jie gali patarti Jums, kur reikia kreiptis.

Noriu turėti daugiau pinigų

Įstokite į šalies kariuomenę, įkurkite savo įmonę, bandykite spekuliuoti valiutų rinkoje.

Kaip pridėti draugą prie kontaktų sąrašo?

Kai žiūrite į kito piliečio aprašymą, po paveikslėlio matote nuorodą "Pridėti prie kontaktų" ( "Add as friend"). Kai paspausite ją, vartotojas gaus pasiūlymą apsikeisti kontaktais. Jam patvirtinus, matysite vienas kito kontaktą draugų sąraše.

Kaip perduoti daiktus ar pinigus kitam vartotojui?

Kiekvieno piliečio aprašyme galite rasti nuorodą „perduoti“ . Paspauskite ją, ir galėsite perduoti šiam vartotojui daiktus (reikia juos pervilkti pelytės pagalba iš savo inventoriaus į jo inventorių ir paspausti patvirtinimo mygtuką) arba pinigus.

Kas yra reitingas (ranking)?

Reitingas parodo Jūsų poziciją palyginus su kitais piliečiais. Jis grindžiamas sukauptais patirties taškais. Piliečiai, turintys daugiausiai taškų, patenka į reitingo (Info-Rankings) pirmas pozicijas.

Kas yra šauksmai (shouts)?

Tai yra vieši pranešimai, kuriuos mato jūsų puslapyje. Šauksmų pagalba yra patogu greitai informuoti draugus apie įvairius įvykius: pvz., „Sukūriau naują įmonę“ arba „Keliuosi į kitą šalį“ ir pan.

Kaip kautis?

Savo pagrindiniame puslapyje galite pamatyti, ar Jūsų šalis šiuo metu dalyvauja kare arba joje vyksta sukilimas. Kai nusprendėte, kurioje mūšyje dalyvausite, spauskite mygtuką „Fight“ (kautis) atitinkamos kovos puslapyje. Besikaunant savijauta blogėja, ją turėsite atstatyti ligoninėje arba su maistu. Jūsų padaryta priešui žala priklauso nuo ginklų, savijautos ir karinio laipsnio.

Kaip pakeisti pilietybę?

Norėdami kreiptis kitos šalies pilietybės, turite nuvykti į tą šalį.

Nueikite į šalies visuomenės statistikos puslapį (Info -> Social Stats). Paspauskite nuorodą "View requests" (peržiūrėti pilietybės prašymus), toliau "Apply for Citizenship" (prašyti pilietybės). Komentaruose nurodykite prašymo pagrindą, kurį išnagrinėjus, šalies kongreso narys priims teigiamą ar neigiamą sprendimą.

Kaip greitai išmokti žaidimo pagrindus?

Pagrindinę informaciją rasite eRespublikos oficialiame Wiki žinyne. Taip pat daug naudingos informacijos rasite forumuose. Jei turite klausimų, paklauskite kitų žaidėjų. Jei niekur nerandate atsakymo į savo klausimą, galite susisiekti su projekto administraciją.

Politika

Kaip tapti Seimo nariu?

Prieš rinkimus partijų pirmininkai pateikia kandidatų sąrašus. Seimo rinkimai vykstą kiekvieno mėnesio 25-ją dieną. Rinkimuose dalyvaus tik penkių populiariausių šalies partijų kandidatai. Tam, kad kandidatuotumėte rinkimuose, turite turėti mažiausiai 12-jį.

Kaip tapti šalies prezidentu?

Norėdami kandidatuoti šalies prezidento rinkimuose, turite priklausyti vienai iš penkių stambiausių šalies politiniu partijų bei gauti partijos pirmininko pritarimą. Be to, turite turėti mažiausiai 14-jį.

Įmonės, organizacijos, laikraščiai

Kam reikalinga prekybos licenzija?

Licenzija reikalinga tam, kad galėtumėte siūlyti gaminamas prekes arba išgaunamas žaliavas tam tikros šalies rinkoje. Licenzija „gimtajai“ įmonės šaliai suteikiama nemokamai įsteigimo metu. Papildomos licenzijos kitoms šalims kainuoja po 20 auksinių.

Kas yra organizacijos?

Organizacijos akauntas yra panašus į pilietį, bet su tam tikrais skirtumais: kai kurių galimybių organizacijos neturi, bet yra ir savotiškų, būdingų tik organizacijoms. Organizacija negali treniruotis, kautis, kandidatuoti rinkimuose, balsuoti, dirbti, būti partijos nare. Dažnai organizacijos kuriamos įmonėms valdyti, taip pat įvairioms valstybinėms ir privačioms įstaigoms atstovauti – ambasadoms, ministerijoms, bankams ir pan.

Kaip sukurti laikraštį?

Norėdami įkurti laikraštį, turite turėti mažiausiai 8-jį lygį. Paspauskite „My places“ (lankytinos vietos) meniu nuorodą „Newapaper“ (laikraštis). Vienkartinis laikraščio steigimo mokestis yra 2 auksiniai. Laikraščiai eRespublikoje yra galingiausias informavimo, bendravimo, propagandos įrankis.

Ką daryti, jei...

...mano namiškiai irgi nori žaisti eRespubliką, bet turime vienodus IP?

Vien IP sutapimas nėra pakankamas multiaccounting‘o (kelių registracijų valdymo vieno asmens) požymis.
Jie gali registruotis ir mėgautis žaidimu.

...noriu panaikinti savo registraciją eRespublikoje?

Parašykite prašymą kontaktinio puslapio pagalba. Pasirinkite gavėją „Game Support“.

...noriu pakeisti savo vartotojo vardą?

Tokios galimybės kol kas nėra.
Galima išeitis – panaikinti turimą registraciją ir susikurti naują.

...noriu persikelti į kitą Naujojo pasaulio regioną?

Pasiekus 3-jį lygį, įgaunate galimybę pakeisti gyvenamąją vietą. Šią galimybę rasite savo vartotojo aprašyme.

Jums tereikia turėti bent vieną kelionės bilietą, kurį galite įsigyti turguje. Kelionė įtakoją savijautą, poveikis priklauso nuo bilieto kokybės.

Atvykę į kitą šalį, galite prašyti šios šalies pilietybės.

... noriu perkelti savo įmonę į kitą Naujojo pasaulio regioną?

Tokios galimybės kol kas nėra.
Galima išeitis – bandyti parduoti seną įmonę ir susikurti kitą naujoje vietoje.

...noriu pakeisti savo laikraščio valdytoją?

  1. Parašykite prašymą kontaktinio puslapio pagalbą, nurodydami „Game Support“ kaip gavėją.
  2. Pakartokite pareiškimą forumo temoje „transfer guidelines“.



Back.gif Back to One:Tutorial page

V1 Menu

Tutorial · My places · Market · Info · Rules · History · Community