One:General manager/Македонски

From eRepublik Official Wiki
< One:General manager
Revision as of 16:07, 3 January 2013 by Gucio (Talk | contribs) (Corrected Category)

Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
עבריתIcon-Israel.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
SlovenščinaIcon-Slovenia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Health and what influences it

Health · Food · House · Hospital · Health kit · Training · Working · Fighting · Moving ticket


Генерален Директор на компанијата е човекот кој ја поседува компанијата.

За да биднете Генерален Директор, вие морате да купите или да создадете некоја компанија. За да го направите ова треба да сте работеле барем еден ден во Новиот Свет односно да бидете поранешен вработен. Организациите исто така можат да служат како Генерални Директори.

Како Генерален Директор вие не можете да работите. Вие ќе добивате пари од профитот на вашиот бизнис. Дополнително, ќе губите по 1 поен здравје на ден за секоја компанија што ја поседувате. Поради тоа организациите често се создаваат за да управуваат со компаниите со можност сопственикот да може повторно да работи.

Генералните Директори имаат дополнителни можности во страната на компанијата што им овозможуваат да понудат работно место, управуваат со вработени, продаваат стока и да купуваат суровини.

Исто така видете


Rising Мени

Почетна страна · Пазар · Заедница · Правила · Историјат