One:Wellness/Македонски

From eRepublik Official Wiki
< One:Wellness
Revision as of 16:16, 22 December 2012 by Martink8 (Talk | contribs)

Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

edit

Speech balloon.png Formatting

This page needs a template, links to other pages, improved style, improved formatting, or needs to be written in the Third Person.


edit

Babelfish.jpg This page's translation is incomplete!

This page is incomplete. An editor began to translate the page from English but didn't finish.
You can help by completing the translation. For more information, see Help:Translating Pages.

Што е здравје? Здравјето може исто така може да значи и силата на твојот карактер. Кога твојата сила ќе достигне 0, твојот граѓанин на еРепублик умира и следниот пат кога ќе пробате да го вклучиш твојот профил, ќе бидете информирани за тоа и ќе ја имате можноста да продолжите со вашиот еЖивот во еРепублик кликнувајки на копчето "Revive”.

Како моето здравје се покачува? Едноставно: колку помало ниво сте, ќе ви биде полесно да го покачите вашето здравје; истовремено, што поголемо здравје имате, толку потешко е да се покачи (Како и во вистинскиот живот, што подобро се чувствувате, потешко е да се почувствувате уште подобро).

Автоматско зголемување на здравјето Зголемување на здравјето (1.5 - (моментално здравје/100))* здравствени бонусни поени Ова се постигнува САМО ако имате храна во вашиот инвентар. ПримерV1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · Заедница