One:Wellness/Македонски

From eRepublik Official Wiki
< One:Wellness
Revision as of 17:36, 23 February 2019 by Andycro (Talk | contribs) (small corrections)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search
Languages: 
EnglishIcon-English.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
HrvatskiIcon-Croatia.png
EestiIcon-Estonia.png
فارسیIcon-Iran.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
DeutschIcon-Germany.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
MagyarIcon-Hungary.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
LatviešuIcon-Latvia.png
LietuviųIcon-Lithuania.png
МакедонскиIcon-Macedonia.png
NederlandsIcon-Netherlands.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Erepublik Logo v1.jpg

This page has been saved as historical information from V1.
This information is out of date and should not be used for current game play.

Што е здравје? Здравјето може исто така може да значи и силата на твојот карактер. Кога твојата сила ќе достигне 0, твојот граѓанин на еРепублик умира и следниот пат кога ќе пробате да го вклучиш твојот профил, ќе бидете информирани за тоа и ќе ја имате можноста да продолжите со вашиот еЖивот во еРепублик кликнувајки на копчето "Revive”.

Како моето здравје се покачува? Едноставно: колку помало ниво сте, ќе ви биде полесно да го покачите вашето здравје; истовремено, што поголемо здравје имате, толку потешко е да се покачи (Како и во вистинскиот живот, што подобро се чувствувате, потешко е да се почувствувате уште подобро).

Автоматско зголемување на здравјето Зголемување на здравјето (1.5 - (моментално здравје/100))* здравствени бонусни поени Ова се постигнува САМО ако имате храна во вашиот инвентар. ПримерV1 Menu

Водич · Мои места · Пазар · Информации · Правила · Историјат · Заедница