Difference between revisions of "Party elections/Shqip"

From eRepublik Official Wiki
Jump to: navigation, search
m (replaced image, notice added)
(update)
 
Line 1: Line 1:
{{DISPLAYTITLE:Zgjedhjet partiake}}[[Category:Shqip]]
+
{{DISPLAYTITLE:Zgjedhjet partiake}}
{{LangMenu}}{{-}}{{Update translation}}{{-}}
+
{{LangMenu}}{{-}}
 
[[File:Party elections vote.png|right|400px|thumb]]
 
[[File:Party elections vote.png|right|400px|thumb]]
 
[[File:Party elections results.png|right|400px|thumb]]
 
[[File:Party elections results.png|right|400px|thumb]]
 +
{| border=0
 +
|[[File:Icon position party president.gif|left]]
 +
|Me datën 15 te çdo muaji qytetarët mund të votojnë për {{L|Party president|Presidentin e partisë}} në '''zgjedhjet partiake'''.
 +
|}
  
[[File:Icon_position_politics_partypresident.gif|left]]Me datën 15 te çdo muaji qytetarët mund të votojnë për {{L|Party president|Presidentin e partisë}} në '''zgjedhjet partiake'''.
+
Qytetaret duhet të jenë anëtarë të një partie për të votuar në zgjedhjet partiake dhe, sigurisht, ata mund të votojnë vetëm për udhëheqësin e partisë së tyre.
 
+
Qytetaret duhet të jenë anëtarë të një partie për të votuar në zgjedhjet partiake dhe, sigurisht,ata mund të votojnë vetëm për udhëheqësin e partisë së tyre.
+
  
 
Ata mund të kenë qasje në zonën e votimit nga faqja e partisë së tyre duke klikuar mbi "Voto tani".
 
Ata mund të kenë qasje në zonën e votimit nga faqja e partisë së tyre duke klikuar mbi "Voto tani".
Line 12: Line 14:
 
''Nëse nuk ka kandidatë për zgjedhjet e presidentit të partisë, presidenti aktual i partisë ruan pozitën e tij.''
 
''Nëse nuk ka kandidatë për zgjedhjet e presidentit të partisë, presidenti aktual i partisë ruan pozitën e tij.''
  
'''Që një qytetar të votojë,ata duhet të:'''
+
'''Që një qytetar të votojë, ata duhet të:'''
  
 
* duhet të futen në zonen e votimeve dhe
 
* duhet të futen në zonen e votimeve dhe
 
 
* klikoni butonin ''"Votoni"'' për zgjedhjen e tyre.
 
* klikoni butonin ''"Votoni"'' për zgjedhjen e tyre.
  
 
== Procesi i votimit ==
 
== Procesi i votimit ==
 
 
* Me datën '''15''' të çdo muaji qytetarët me '''{{L|Personal title|Titullin e Rritur}}''' mund të votojnë për Presidentin e partisë së tyre.
 
* Me datën '''15''' të çdo muaji qytetarët me '''{{L|Personal title|Titullin e Rritur}}''' mund të votojnë për Presidentin e partisë së tyre.
  
 
* Me datën '''16''' të çdo muaji bëhen:
 
* Me datën '''16''' të çdo muaji bëhen:
 
#  Në 00:00 (me kohën e eRepublik) votimet mbyllen për President të partive.
 
#  Në 00:00 (me kohën e eRepublik) votimet mbyllen për President të partive.
#  Ndërmjet 00:00-06:00, rrezultatet do të shfaqen si '''Rrezultate të Ndërmjetme''', përderisa {{L|Admin}}ët e verifikojnë që nuk janë perdorur Multi-llogari.
+
#  Ndërmjet 00:00-24:00, rrezultatet do të shfaqen si '''Rrezultate të Ndërmjetme''', përderisa {{L|Admin}}ët e verifikojnë që nuk janë perdorur Multi-llogari.
#  Presidenti i mëparshëm mbetet President i Partisë deri më 06:00.
+
#  Presidenti i mëparshëm mbetet President i Partisë deri më 24:00.
#  Pas 06:00, kandidati më i votuar në parti bëhet President i partisë.
+
* Me datën '''17''' të çdo muaji bëhen:
 +
#  Pas 00:00, kandidati më i votuar në parti bëhet President i partisë.
 
#  Në faqen e votimeve, rrezultatet do të ndryshohen në '''Rrezultatet zyrtare'''.
 
#  Në faqen e votimeve, rrezultatet do të ndryshohen në '''Rrezultatet zyrtare'''.
 
{{-}}{{Politics}}
 
{{-}}{{Politics}}
 +
[[Category:Shqip]]

Latest revision as of 04:12, 12 August 2020

Languages: 
EnglishIcon-English.png
ShqipIcon-Albania.png
БългарскиIcon-Bulgaria.png
中文(简体)Icon-China.png
中文(繁體)Icon-Republic of China (Taiwan).png
HrvatskiIcon-Croatia.png
فارسیIcon-Iran2.png
SuomiIcon-Finland.png
FrançaisIcon-France.png
ΕλληνικάIcon-Greece.png
Bahasa IndonesiaIcon-Indonesia.png
ItalianoIcon-Italy.png
한글Icon-South Korea.png
PolskiIcon-Poland.png
PortuguêsIcon-Portugal.png
Portugues BrasileiroIcon-Brazil.png
RomânăIcon-Romania.png
РусскийIcon-Russia.png
СрпскиIcon-Serbia.png
EspañolIcon-Spain.png
TürkçeIcon-Turkey.png
УкраїнськаIcon-Ukraine.png


Party elections vote.png
Party elections results.png
Icon position party president.gif
Me datën 15 te çdo muaji qytetarët mund të votojnë për Presidentin e partisëzgjedhjet partiake.

Qytetaret duhet të jenë anëtarë të një partie për të votuar në zgjedhjet partiake dhe, sigurisht, ata mund të votojnë vetëm për udhëheqësin e partisë së tyre.

Ata mund të kenë qasje në zonën e votimit nga faqja e partisë së tyre duke klikuar mbi "Voto tani".

Nëse nuk ka kandidatë për zgjedhjet e presidentit të partisë, presidenti aktual i partisë ruan pozitën e tij.

Që një qytetar të votojë, ata duhet të:

  • duhet të futen në zonen e votimeve dhe
  • klikoni butonin "Votoni" për zgjedhjen e tyre.

Procesi i votimit

  • Me datën 15 të çdo muaji qytetarët me Titullin e Rritur mund të votojnë për Presidentin e partisë së tyre.
  • Me datën 16 të çdo muaji bëhen:
  1. Në 00:00 (me kohën e eRepublik) votimet mbyllen për President të partive.
  2. Ndërmjet 00:00-24:00, rrezultatet do të shfaqen si Rrezultate të Ndërmjetme, përderisa Adminët e verifikojnë që nuk janë perdorur Multi-llogari.
  3. Presidenti i mëparshëm mbetet President i Partisë deri më 24:00.
  • Me datën 17 të çdo muaji bëhen:
  1. Pas 00:00, kandidati më i votuar në parti bëhet President i partisë.
  2. Në faqen e votimeve, rrezultatet do të ndryshohen në Rrezultatet zyrtare.


Politika

Sistemi i Votimit · Zgjedhjet partiake · Zgjedhjet për Kongres · Zgjedhjet për President · Presidenti · Lista e Presidentëve të botës · Administrimi i Shtetit